Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307sw 110koníku -3516kg souprava


MAJSNER-VÁCLAV!!!

Recommended Posts

Zdarec všichni, asi mě někdo bude mít za blázna ale chtěl bych od někoho zodpovědného vysvětlit jak je to s poplatky za užití dálnic. Jde mi hlavně o tento konkretní případ: v době kdy kupovali známky i nákladní auta tak z ministersva financí vyšel pokyn že nákladní auta která jsou sice do 12t ale jako souprava s přívěsem mohou mít např 15t musí mít dalniční známku pro vozy nad 12t. Argument že když celý rok jezdí bez vleku a tudíž mají podle techničáku do 12t jim neprošel. Podle MF si dopravci nemaj kupovat auta která jako souprava maj víc jak 12t když je dopravce provozuje solo jako do 12t. A ted otázka:když jsou osobní auta co jako souprava můžou mít přes 3,5t a mají tažné zařízení v tp můžou mít stejný problém??? Moc díky za přesné informace

[upravil dne 10.2.2008 MAJSNER-VÁCLAV!!!]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás ve firmě byl problém s 12t vyřešen tak že se z aut sundaly tzv.čuby,tím pádem máme celkovou kolem 8t a máme klid od celní zprávy. Ohledně osobáků tak myslí že přo překročení 3,5t,bys měl mít noty na vlek a při cestě do zahraničí by po tobě němci a podobní mohli chtít už od 2,8 kolečko,nebo tzv kontrolbuch ale na 100pro si fakt nevzpomenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Ti jde o to, jakou nálepku mít na autě nalepenou, když máš kouli, která umožňuje celkovou tonáž soupravy přes 3500 kg a jedeš sólo - pak se domnívám, že to nikdo řešit nebude (ostatně od nějakého roku se schvaluje jen montáž demontovatelných koulí a tak bys jí správně měl mít bez vleku jen uloženou v kufru - neděs se, já jí tam taky nikdy nevozil a nikdo mě za to nepeskoval).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...