Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

druhy žhavících svíček -doporučení??


pavel626

Recommended Posts

pánové nekamenujte mě prosím a poradte:roll, Volal mi kámoš a i mne to zajímá jaký je rozdíl mezi žhavícími svíčkami a jaké je nejlíp použít do 205 1.8D za jak dlouho je měnit či kolik km na nich najet do další výměny.

také mi říkal že lze použít svíčky z Avie- je to možné??

Jaké tedy dát tomu motůrku ????:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuž len pozor na lacné žhaviace sviečky. Aby ste nedopadli ako ja keď som ich minule menil na jednom Fiate, jednu som vytiahol bez žhaviaceho telesa, to sa celé rozpadlo v motori. Cez týžden ide dole hlava, motor hrozne klepe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším že z Avie tam nejdou dát (respektyve myslím že nebude sedět délka tělesa), porovnám to až budu u Avky.

Značka - no, je mi to jedno, mám v motoru jak Bosche, tak LDW. Obě dvě značky fungují bez zaznamenání rozdílu na funkci, jenom LDW byly o polovinu lacinější. Takže pokud si za stejný prachy koupím 4 LDW, nebo 2 BOSCHe, to radši ty LDW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Tuším že z Avie tam nejdou dát (respektyve myslím že nebude sedět délka tělesa), porovnám to až budu u Avky.

Značka - no, je mi to jedno, mám v motoru jak Bosche, tak LDW. Obě dvě značky fungují bez zaznamenání rozdílu na funkci, jenom LDW byly o polovinu lacinější. Takže pokud si za stejný prachy koupím 4 LDW, nebo 2 BOSCHe, to radši ty LDW.

daj se ty LDW někde ještě koupit, kdysi jsem je měl na 205 a přesto že prodavači říkali jedině bosch jsem je koupil a byli to nejlepší žhavky které jsem měl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mém prvním autě Fiatu Ritmo D mi taky "ukápla" jedna žhavička do motoru a odešla ven výfukem . Skončilo to GO motoru , tak pěkně poklepaný válec a hlavu jsem nikdy ještě neviděl. Od té doby svíčky občas kontroluji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Mám dotaz - když zjistím, že mám 1 nebo 2 ks žhavičů KO - je možný vyměnit jen ten jeden nebo dva ??

Nebo je lepší to vyměnit komplet ?? :myslim

Měl jsem vadný dva ale vyměnil jsem pro zichr všechny 4 kousky.

je ale pravděpodobně odejdou postupně i ostatní takže se obvikle mění všecny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: myryn

Mám dotaz - když zjistím, že mám 1 nebo 2 ks žhavičů KO - je možný vyměnit jen ten jeden nebo dva ??

Nebo je lepší to vyměnit komplet ?? :myslim

Měl jsem vadný dva ale vyměnil jsem pro zichr všechny 4 kousky.

je ale pravděpodobně odejdou postupně i ostatní takže se obvikle mění všecny

Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Mám dotaz - když zjistím, že mám 1 nebo 2 ks žhavičů KO - je možný vyměnit jen ten jeden nebo dva ??

Nebo je lepší to vyměnit komplet ?? :myslim

Měl jsem vadný dva ale vyměnil jsem pro zichr všechny 4 kousky.

Jo, klidně můžeš měnit jen dva, ale budeš měnit furt dokola :)

Na svém autě jsem měnil žhavky z toho, co jsem kdy vytahal z vraků a měl pohozeno v regále - a motor mi furt blbě startoval a po startu malinko zakopával. Přičítal jsem to menším tlakům, až mě to pak přestalo bavit furt měnit, a dal celou novou sadu Bosch. Od té doby naskočí na otočku a běží pravidelně... a i na těch samotných žhavkách bylo vidět, že svítí úplně jinak než ten starý mix značek, co tam byl. Jinak obecně - TD je na to háklivější než D, protože TD má menší kompresní poměr... takže zde víc závisí na správném nastavení čerpadla i funkci žhavek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...