Sign in to follow this  
Followers 0
elstrem

spotřeba benzínu peugeot 405 1,9sri

11 posts in this topic

Zdravím,chtěl jsem se zeptat na spotřebu benzínu u tohoto typu peugeta.Jestli někdo má tento typ,zda by nesdělil kolik mu to zhruba bere a tak pod.Děkuji za cokolive.:myslim

Hodnota spotřeby může být různá ,mě se pohybuje tak kolem devíti litrů,ale po městě je to i kolem jedenacti. :mrk

bratranec má 405ku SRI 88kW a spotřebu má 7,1litru na sto, průměrnou. Není to ale žádný závodník, ale brzda v provozu taky ne. Jezdí většinou kratší trasy do 40km.

1,9 SRI 88 kW: 8 litrů - převážně mimo město, z toho třetina až polovina dálnice (a to dojíždím zimní gumy). Dá se jezdit i za míň, ten motor krásně táhne odspodu, takže na to není potřeba dupat, aby to jelo velmi svižně.

Co si pamatuju, na horách v zimě s plnou náloží se to u kombíka tátovi vyšplhalo i na 10 litrů.

Po městě spotřebu nemůžu moc hodnotit.

1,9 SRi 88kW: V priemere cca 8l , pri normálnom jazdení. Pri ceste do Chorvátska, fest naložený 7,6. V zime a častých cestách po dialnici ( samozrejme nie 130) to ide až cez 10.

sorry za OT: ale co já bych dal za to, kdybych jezdil se svým mondeem za 10litrů ve městě...:-) u mě se to pohybuje tak kolem 13ti, a to nejezdím jako blázen..za 10l/100km jezdím max. tak při 100km/hod.:-)

průměr jsem měl někde kolem devíti - ale kratké trasy cca 15km a polovina ve městě. Delší trasy (cca 200km) se dostal i na 6,5l/100

Zalezi jake mesto, atd atd.

Je rozdil jezdit v spicke, a projit 5 km postupnym posouvanim v kolone, a je rozdil projit 5 km v konstante 60 km/h...

Je rozdil, kdyz v tom meste jezdis vice jazd, do 5 km, a je rozdil, kdyz jedes jednu 25 kilometrovou :)

A takto se da menovat.

Mam 1.4 i, auto je naprosto v poradku, motor 70 tis km, a v zime, kdyz se nahanim mi zere klidne i 11 - 12 litru na sto... Problem je, ze jazdim vela kratkych tras, a nez se motor ohreje, uz ho vypinam ... A tak dokola... A jezdim ve spicke v kolonach.

Kdyz jazdim mesto v klidu, ze se nekam neponahlam, a jedu jak prumerny clovek, dostanu se na cca 9 litru, v lete i na 8... Ale prumer treba 10 litru v pohode :)

Jakmile vyjedu na cestu mimo mesta, tak pri 90-100 vke se v pohode drzim pod 6 litru na sto, na dalnici v 140 - 150 tce, to zere 7 az 7,5 litru :)

A to je prtava 1.4 ka ...

Inak na takovych kratkych trasach, v meste, v zime, sem jezdil sluzebnou fabii 1.2 HTP a prumerka byla 13,4 litru, a to auto mnelo 1,5 roku a 30 tis KM :P

já jezdím každej den do práce 20km a to jedu z vísky do města a tak 8km po městě a to jezdím kolem 9 litrů a jezdím tak do 100km/h a když jsem jel dálku tak 150km tak jsem šel kolem 6,5 - 7litru a to jsem jel tak 100-120km/h