Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zajíždění motoru


Husky

Recommended Posts

záběh motoru není vzhledem kvýrobním technologiím a tolerancím potřeba. Svojí roli hraje také elektronicky řízené vstřikování, které má řadu ochranných funkcí,které limitují točivý moment v případě potřeby atd.

Pro dlouhý a bezproblémový provoz doporučuji:

Opatrnou jízdu cca prvních 500 kilometrů, během které se sjiždí styčné plochy brzd a pneu.

Ponechání doběhnutí motoru na volnoběh po každé jízdě s ohledem na dobré domazání turba.

Tankování pokud možno plné nádrže v případě, že vozidlo bude vybaveno filtrem pevných částic FAP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za odpověď, FAP naštěstí mít nebudu(66kW HDI), doběhnutí - cca jak dlouho?Ještě bych se rád zeptal na tzv. studené starty. Auto používám i na cesty do práce, cca 4 km. Dále pokud někdo můžete z vlastní zkušenosti posoudit, je tento motor dostatečný pro 307 BK? Jinými slovy, má někdo zkušenosti s oběma motory? Jinak prodejce mi při objednávce motor 80 kw HDI rozmluvil, s tím, že snad to prý s FAPem moc "netáhne". Jestě vloni se dělali 80 kW verze bez FAPu.. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jám mám v breaku 66 kw 2,0hdi a v HB mám 1,6 i 80kw - tech 66 kw je na break dostačující, akorát na dálnici je problém to rozjet na víc když jedeš 110km/h to už mu to dál trvá )je to na jedění ne na závodění, ale zdechlina to není)....ten 1,6 je tichonkej a živej ale kdybych nevěděl ze to má 80 kw tak bych to do něj neřekl, jinak když to porovnám s dieslem od bmw 110 kw tak to bylo ale absolutne jiný svezení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Poriadne ho prezen po dialnici (aspon 130km/h, 200 km), to mu lem pomoze.

noo myslim že to som už uspešne absolvoval na vianoce som bol v Prahe na dva dni a spet na slovač čo je cca 800km a cestou tam som ho švihal 150km/h usekmi aj 17Okm/h :D cestou spet už tak kludnejšie 130-150km/h takže prevetrany je fešák určite :myslim

a tiež teda nezda sa mi byt celkom lenivy ale asi si neviem zvyknut ja neviem predsaj len pred týmto som mal 1.8 Turbo tak je to trošku rozdiel ale tažko povedat zda sa mi to trošku lenivšie ako by podla mna malo byt na 16V :myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I z lenocha se dá udělat bystrouš. Při rozjíždění hlavně na 2ku a 3ku pomalu a jemně přidávat plyn, tak jak auto zrychluje a nebát se to vytočit až k maximu. V žádném případě nepřidat plyn naplno. Prostě aby se motor točil "nalehko". Pak si dá po čase říct. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohumil

I z lenocha se dá udělat bystrouš. Při rozjíždění hlavně na 2ku a 3ku pomalu a jemně přidávat plyn, tak jak auto zrychluje a nebát se to vytočit až k maximu. V žádném případě nepřidat plyn naplno. Prostě aby se motor točil "nalehko". Pak si dá po čase říct. :papa

wdaka za radu :super inak mal som take postrehy že ked somnepridal plyn hned ale som trošku akoby počkal alebo ako ty hovoriš že pomaličky pridaval a potom zošlapol tak sa to zachovalo trochu živšie teda cititelne živšie tak na tom určite niečo bude a ked vraviš že si časom da povedat tak si ma dost potešil ešte raz dik :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...