Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

seřízení světel aby odpovídalo normě STK... jak ?


aaischa

Recommended Posts

Ahoj, jak maj bejt serizeny svetla aby odpovidali norme a dalo se projit na stk bez toho aby je serizovali.. ymslim treba na vzdalenost 2m musi horni hrana svetel byt 50cm od země atd.. prostě něco podle čeho to doma seřidim... :) kuju moc :) třeba se to hodí i ostatním :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

mne je seřídili na STK ale bylo to jen o kousek,záleží na koho narazíš

jde o to že seřizování jedho světla moc nechodí :( tak bych to rád měl nějak tak v normě, seřídit se to dá ale trošku jinak než těma štelovákama.. v nehrošim fásnu Bčko a pak ty drzaky koupim, pac sem je jinak nesehnal tady na inzerát :(

[upravil dne 9.2.2008 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

tak to chce rozchodit jak to nepůjde tak máš závadu a nebude se s tím piplat,ale jak jsem řekl záleží na koho narazíš a kolik bude aut za tebou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

tak to chce rozchodit jak to nepůjde tak máš závadu a nebude se s tím piplat,ale jak jsem řekl záleží na koho narazíš a kolik bude aut za tebou

nu tak mělo by to bejt trošku lepčí jak normálně uvidí se, neco se pise v prirucce peugeotu tak to udělam podle ní snad to bude odpovídat.. se uvidí stojej jinak 700 ty drzaky, tak to dyštak přežiju..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postav si auto 5m od kolmej steny. Nakresli si na stenu stredy svetiel (treba to odmerať na ute) na tých 5m by mala byť horná hrana osvietenej plochy 10 cm pod stredy svetiel. Ak sa ti podarí dobre odmerat a nakrestiť i v súmernej osi vozidla, tak máš i nastavenie do strán.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaisha - v servisu mají takovou šikovnou pomůcku (regloskop), která je na seřízení světel přímo určená - joudy, kteří si světla seřizují sami v garáži miluju hlavně při míjení se v noci (doprčic, to je takovej problém utratit pár pětek za to, že ostatní na silnici neohrožuju???)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už sem to "opravil" o 100kč za serizeni by mi vůbec nešlo šlo mi o to že byl prasklej ten plast na blinkru a chybela ta pruzina kam to zapadá což už je ok, sem to trošku dodělal, z jinyho stelovaku a kusu drátu takže fajn...

takhel to bylo předtim, zajištěný pavoukem bez možnosti štelovat... upozornuju ze na to abych oslnoval si davam pozor...proste to omrknu z jinyho..

post-0-14109598983433_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

tak už sem to "opravil" o 100kč za serizeni by mi vůbec nešlo šlo mi o to že byl prasklej ten plast na blinkru a chybela ta pruzina kam to zapadá což už je ok, sem to trošku dodělal, z jinyho stelovaku a kusu drátu takže fajn...

takhel to bylo předtim, zajištěný pavoukem bez možnosti štelovat... upozornuju ze na to abych oslnoval si davam pozor...proste to omrknu z jinyho..

Tož s touto opravou bych si na STK dojet nedovolil.

Ani kdybych použil metodu "OZZY "- ho .

Hernaj lidi mějte rozum. :roker

Co ti asi ten technik z STK řekne když to uvidí ??? :bojim :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: aaischa

tak už sem to "opravil" o 100kč za serizeni by mi vůbec nešlo šlo mi o to že byl prasklej ten plast na blinkru a chybela ta pruzina kam to zapadá což už je ok, sem to trošku dodělal, z jinyho stelovaku a kusu drátu takže fajn...

takhel to bylo předtim, zajištěný pavoukem bez možnosti štelovat... upozornuju ze na to abych oslnoval si davam pozor...proste to omrknu z jinyho..

Tož s touto opravou bych si na STK dojet nedovolil.

Ani kdybych použil metodu "OZZY "- ho .

Hernaj lidi mějte rozum. :roker

Co ti asi ten technik z STK řekne když to uvidí ??? :bojim :bojim

a jak to asi uvidí ? když tam je světlo a neni to nijak vidět, a štelováni funguje... ? max vyfásnu Bčko na 30dní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom obrázku to máš přidělaný "pavoukem" . nevím jestli furt.

Každopádně technik bude chtít otevřít kapotu, aby zkontroloval VIN ku, popř. č. motoru, nebo když není aspoň typ motoru a pak to geniální řešení pavoukem uvidí. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Na tom obrázku to máš přidělaný "pavoukem" . nevím jestli furt.

Každopádně technik bude chtít otevřít kapotu, aby zkontroloval VIN ku, popř. č. motoru, nebo když není aspoň typ motoru a pak to geniální řešení pavoukem uvidí. :roker

ale fujky, s tim pavoukem to bylo takhle sem s tim jezdil do vcerejska nez sem to opravil ted je tam ten opravenej drzak a pavou neni .. no s pavoukem bych vazne nepřijel :D :D :D to by bylo pod mojí úroveň , vim že mam plechovku nejvyšší ale mechanik mi pochvalil celkem dosti zachovalej podvozek řízení atd, že věčina 205tek bejvá horší :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...