Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tikání v palubní desce, co to je?


jikoloj

Recommended Posts

ahoj, dnes jsem si přivezl z servisu P205 1,8D r.v.86. nechal jsem si měnit komplet spojku (to je vše vpořádku jde mnohel lehčeji atd..), ale problém je v tom, že když se rozjedu slyším z budíku tikání čím jedu rychleji tím je to rychlejší. co to může být?

já si myslím že něco s tím lankem co poháni ujeté km a rychlost, ale nevím co.

poradíte na co se podívat když to budu zítra rozebírat a jaké je případná oprava?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jikoloj

no to jsem myslel ten náhon. no jen že to nedělala před 2 dny a po té výměně začal tak jestli to nemá souvislo jak se hrabal v motoru mechanik

Třeba ten mechanik zavadil o náhon a nějak se to podělalo u náhonu přímo u převodovky.Může být moc napnutý!Zkus ho povolit nebo i vytahnou,je tam gumový čudlík a ten musíš vytahnout(tu silnější stranu).Pozor ať ho nepřetrhneš!!Zkusil bych pootočit rukou a uvidíš jak jde.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jikoloj

myslim v palubovce jo? k konci od u motoru se asi lehce nedostanu ze ?

Vim o čem píšeš může se to přenášet.Tím bych asi začal, když jak říkáš že to bylo u mechanika.Dostaneš se tam i ze shora když si lehneš na motor ale lépe ze spodu.Kdysi na mé 205 vyjel bowden z toho es drátu pod palubkou a to byl rachot,opíral se mi o držák vol. tyče.Začni od převodů to je nejjednoduší a uvidíš!Pak až bych rozebíral přístrojovku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som to tiež na R19Chamade.

Išlo to postupne to tikanie, cim dalej bolo hlasnejsie az na koniec mi uplne prestal ukazovat tachometer aj rychlomer, ale to tikanie ostalo:D

Nenechal si mechanika nech Ti nahodou pretoci Km a on to trocha pokaslal:D Vraj sa to stava vtedy?

Inak po vymene jednej tycky v tachaci, ktora stala 50Sk a vymena trvala 15 min. funguje vsetko jak ma a konecne bez tikania. Robi to, to lanko, čo tí všetci pisali.

Aj ked po case si clovek zvykne na to tikanie a ked pridava tak sa zrychluje aj to tikanie. To ako ked sme si ako maly davali tie rapkace na zadne spice na bicykli aby o nas vedeli, ze ideme:D

Zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raydowe

Původně zaslal: ajven

2 raydowe,

zeby relatko ??

Viem to nejak spravit sam?

no myslel som relatko lebo mne cvaka nejake rele na predne stierace ked to riadi dazdovy senzor.

A ak tebe to robi pri zadnom stieraci tak treba pocuvat a nahmatat pod volantom to spravne rele a ak to najdes tak ho skusit vymenit na skusku z ineho auta (nekupovat zbytocne dopredu).

Alebo sa skus opytat niekoho ineho majitela 207.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...