Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Je to možné!!


Aluška

Recommended Posts

Tak teď jsem se tedy pěkně naštvala. Právě mi máma z domu psala, že mi došla složenka na zaplacení povinného ručení, které mám u wüstenrotu a je to na částku 6 174,-, jak je to možné, když před rokem jsem platila 4300,-?? To o tolik zdražilii?? Co jsem si dávala porovnání povinného ručení na mé auto, tak nejlépe vyšlo ČSOB s 5714,- .

Co byste dělali na mém místě vy? Odešli by jste od wüstenrotu k ČSOB?? Takhle to dopadne, že budu měnit pojišťovnu každý rok a to jsem byla loni tak nadšená, že platím za auto tak málo, teď je to v háji.....:( :( .

Jdu se raději uklidnit ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Tak teď jsem se tedy pěkně naštvala. Právě mi máma z domu psala, že mi došla složenka na zaplacení povinného ručení, které mám u wüstenrotu a je to na částku 6 174,-, jak je to možné, když před rokem jsem platila 4300,-?? To o tolik zdražilii?? Co jsem si dávala porovnání povinného ručení na mé auto, tak nejlépe vyšlo ČSOB s 5714,- .

Co byste dělali na mém místě vy? Odešli by jste od wüstenrotu k ČSOB?? Takhle to dopadne, že budu měnit pojišťovnu každý rok a to jsem byla loni tak nadšená, že platím za auto tak málo, teď je to v háji.....:( :( .

Jdu se raději uklidnit ven.

No mě končí v dubnu -j sem zvědav co mi zašlou - zaději tam ještě zavolám, pokud je nějaká změna abych zavčas uprchl. Ale podle výpočtu na NETu bych měl platit ještě míň než loni . :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Tak teď jsem se tedy pěkně naštvala. Právě mi máma z domu psala, že mi došla složenka na zaplacení povinného ručení, které mám u wüstenrotu a je to na částku 6 174,-, jak je to možné, když před rokem jsem platila 4300,-?? To o tolik zdražilii?? Co jsem si dávala porovnání povinného ručení na mé auto, tak nejlépe vyšlo ČSOB s 5714,- .

Co byste dělali na mém místě vy? Odešli by jste od wüstenrotu k ČSOB?? Takhle to dopadne, že budu měnit pojišťovnu každý rok a to jsem byla loni tak nadšená, že platím za auto tak málo, teď je to v háji.....:( :( .

Jdu se raději uklidnit ven.

No hlavně by Ti měli udat důvod, na základě kterého zvýšili pojistné, bez toho bych jim nic nedal....Ale na 99% to bude z důvodu toho, že většina pojišťoven přechází z obsahově uzavýraného PR na výkonostní, protože např. dnešní 1.4 motory mají větší výkon než 1.6, popř. 1.8 před pěti až deseti lety:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě ta otázka. Odejít od svojí pojišťovny k levnější nebo ne? Protože jestli je nejlevnější tento rok, tak až nabere klientelu, tak příšti rok může patřit mezi nejdražší. Taky teď uvaži o odchodu od Allianz k Triglavu, kde za stejných podmínek je rozdíl 1 000,-Kč za rok. Ale bude to i za rok????????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, zda zdražili. Pokud ano, máš snad i právo odstoupit od smlouvy, ale nevím to jistě. Jinak pro běžné odstoupení (kromě prodeje auta) musíš dát 6 týdnů předem výpověď.

Neměli náhodou nějakou jednorázovou slevu? Jako třeba žes to sjednávala přes internet? Nezapomnělas jim dotat potvrzení o předchozím bezeškodném průběhu? Prostě jim tam zavolej a zeptej se...

Edit: 6 týdnů, né měsíců, překlep :)

[upravil dne 8.2.2008 Ticcino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Nevím, zda zdražili. Pokud ano, máš snad i právo odstoupit od smlouvy, ale nevím to jistě. Jinak pro běžné odstoupení (kromě prodeje auta) musíš dát 6 týdnů předem výpověď.

Neměli náhodou nějakou jednorázovou slevu? Jako třeba žes to sjednávala přes internet? Nezapomnělas jim dotat potvrzení o předchozím bezeškodném průběhu? Prostě jim tam zavolej a zeptej se...

Edit: 6 týdnů, né měsíců, překlep :)

[upravil dne 8.2.2008 Ticcino]

Odstoupení a nebo výpoveď to jsou dva různé pojmy a pozor na ně!! Řídí se to buď občanským zákoníkem, tzn. § 802( do 11/2004) a pak zákonem o pojistné smlouvě § 23. A pojištěný může odstoupit do dvou měsíců od sjednání a to pouze tehdy, že dostal nepravdivé informace a nebo mu bylo něco zatajeno a vrací se pojistné klientovi (pojistníkovi) a popř. pojistné plnění pojišťovně, pokud tam nějaké bylo (odstoupení = laicky řečeno stav, jako by smlouva nikdy nebyla). Tady je možná pouze výpověď a standartně je 6 týdnů od posledního období splatnosti. Promiňte jestli mluvím jako m*agor, to už je deformace z práce:aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Nevím, zda zdražili. Pokud ano, máš snad i právo odstoupit od smlouvy, ale nevím to jistě. Jinak pro běžné odstoupení (kromě prodeje auta) musíš dát 6 týdnů předem výpověď.

Neměli náhodou nějakou jednorázovou slevu? Jako třeba žes to sjednávala přes internet? Nezapomnělas jim dotat potvrzení o předchozím bezeškodném průběhu? Prostě jim tam zavolej a zeptej se...

Edit: 6 týdnů, né měsíců, překlep :)

[upravil dne 8.2.2008 Ticcino]

Přes internet jsem to loni uzavírala, to je pravda, ale to jsem dostala slevu 10%, měla jsem 24 měsíců bonusů a zaplatila 4300,-, teď mám bonus 36 měsíců a mám platit 6174,-?? Nějak mi to prostě nedává logiku. Já ten papír neviděla, ale mamka říká, že tam o zdražení či o nějakém vysvětlení není ani ťuk, tak až se k tomu dopisu příští týden dostanu, tak uvidím a zkusím tam zavolat. Pokud se to má vypovědět 6 týdnů předem, tak to už stejně asi nestíhám :( .

Ještě že je aspoň venku tak pěkně, když se jinak všechno ser...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle §22 (výpověď) zákona o pojístné smlouvě

Pojistitel nebo pojistník mohou soukromé pojištění vypovědět do 2 měsíců ode dne uzavření pojistné smlouvy. Dnem doručení výpovědi počíná běžet osmidenní výpovědní lhůta, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supersonic

No hlavně by Ti měli udat důvod, na základě kterého zvýšili pojistné, bez toho bych jim nic nedal....Ale na 99% to bude z důvodu toho, že většina pojišťoven přechází z obsahově uzavýraného PR na výkonostní, protože např. dnešní 1.4 motory mají větší výkon než 1.6, popř. 1.8 před pěti až deseti lety:nevim

podle tý teorie o výkonech, by ale měla platit míň, jestli teda správně počítám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BOSSCZ

Sleva 10% pri uzavření přes internet se vztahuje pouze na 1 rok :D:potlesk

[upravil dne 8/2/08 BOSSCZ]

Jo jo to máš pravdu jenže jí to chtějí ještě zvednout !!

Teďka jsem zkoušel přes NET volat do Wustenrot - ky ale je tam pouze "plechová huba" - stiskněte 1ku,2ku.3ku.....

Asi jsou již všichni u šéfa na "grilovačce".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je šokující nárůst,skoro 2t. To se snad spletli,né? Každý rok jsem přecházel jinám,už asi 5let.Vždy podle ceny.S uznaným bonusem jsem nikdy nemě l problém.Jen porovnat kde je to nejlevnější a včas vypovědět.Výpovědní lhůta na pov.ručení je 6 týdnů.Pokud máš tedy smlouvu na rok,tak 6týdnů před, vypovědět .Stačí brnknout na jakoukoliv pojištovnu,mají bezplatné linky.

[upravil dne 8/2/08 Jiři II.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je to o com som minule hovoril v inom vlakne.wustenrot to ma velmi dobre premyslene.nalaka ludi na male ceny a hned druhy a dalsi to pekne vzrastie.presne takto to bolo u nas.wustenrot mal najlepsie ceny tak som presiel k nim.druhy rok viac a treti uz to bolo neunosne.ano - kazdy rok menit poistovnu.dat vypoved zmluvy pred skoncenim a pockat si kto je prave najlacnejsi a poistit to tam.dnes keby som ostal vo wustenrote tak so 152kw motorom by som platil okolo 17 tisic.uzatvoril som v kooperative za 7500sk.to je rozdiel.

zdraziet mozu bez udania dovodu.zavolas tam a povedia ti ze kazdy zdrazel tak je to normalne.tak to bolo povedane pred par rokmi mne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BOSSCZ

Sleva 10% pri uzavření přes internet se vztahuje pouze na 1 rok :D:potlesk

[upravil dne 8/2/08 BOSSCZ]

To je mi jasné, že se sleva 10% vztahuje jen na rok, jenže i bez té slevy by mi to dělalo pořád něco kolem 4tis. a ne přes 6tis. Navíc se na stránkách chlubí zvýhodněním pro ženy, ale když si dáte vypočítat, kolik by jste tedy u nich platili, tak se nikde neptají, zda jsem žena či muž, tak nechápu, podle čeho to jako chtějí poznat :myslim . V pondělí jim prostě vypovím smlouvu a půjdu k ČSOB, sice už nebudu platit krásných 4300,-, ale pořád ušetřím 600,- oproti wüstenrotu.

Ještě mě napadlo, že tady začátkem roku Garfield psal, že přešel k wüstenrotu a jak je spokojený, tak pak tedy fakt netuším, podle čeho to počítají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

povinne ruceni ber jako zalezitost na rok, u nekterych pojistoven se vyplati smlouvu vypovedet a uzavrit jinou-dostanes bonus. Je to postaveny na hlavu,ale takhle se tady chovaj ke stalym zakaznikum!:grr A proto to vypovim kazdej rok,at tam aspon neco delaj.:D Letos mam 2985,- a doufam,ze zas najdu nekoho tak levnyho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem do Wustenrot - ky poslat tento dotaz / pochopitelně je upraveno číslo pojistky a jméno - myryn/

Dobrý den,

mám u vás uzavřenu pojistku na "Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla"

číslo 1234567890.

Protože se na NETu množí snad "nesprávné" informace o zdražování pojistek mám dotaz: :

kolik bude činit prodloužení mé pojistky o další rok od 17/4 2008, když od 17/4 2007 jsem vám zaplatil 2,574,- Kč/rok /sníženo o 10% za uzavření přes NEt a bonusy /???

Za další rok zaplatím tedy kolik........ Kč/rok ????

Děkuji vám za urychlenou informaci.

myryn

Uvidím co mi odpoví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Právě jsem do Wustenrot - ky poslat tento dotaz / pochopitelně je upraveno číslo pojistky a jméno - myryn/

Dobrý den,

mám u vás uzavřenu pojistku na "Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla"

číslo 1234567890.

Protože se na NETu množí snad "nesprávné" informace o zdražování pojistek mám dotaz: :

kolik bude činit prodloužení mé pojistky o další rok od 17/4 2008, když od 17/4 2007 jsem vám zaplatil 2,574,- Kč/rok /sníženo o 10% za uzavření přes NEt a bonusy /???

Za další rok zaplatím tedy kolik........ Kč/rok ????

Děkuji vám za urychlenou informaci.

myryn

Uvidím co mi odpoví.

To jsem zvědavá, co napíší. Každopádně se tam půjdu v pondělí poptat a když mi potvrdí sumu, co mi poslali, tak se s nima hnedle rozloučím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...