Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

"Poctivý" nálezce...


Pe.Tr

Recommended Posts

Tak ma teraz ubite...:) Ja som asi pred 11r. cestou k frajerke nasiel v strede cesty pri videopozicovni hrubu penazenku. Ked som ju otvoril skoro ma hodilo... Bolo tam 36000,- ...ale aj doklady... :) tak som ju odniesol chlapikovi domov. Ten sa skoro rozplakal, tie peniaze mal na vyplatenie robotnikov co mu robili dom. Penazenka mu vypadla ked isiel z pozicovne. Tak som mu ju dal a poprial pekny vecer...chlapik v nemom uzase sa asi po minute spamatal a dobehol ma...dal mi 2000,-

No lepsie ako nic...a horsie ako 36000...:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ma teraz ubite...:) Ja som asi pred 11r. cestou k frajerke nasiel v strede cesty pri videopozicovni hrubu penazenku. Ked som ju otvoril skoro ma hodilo... Bolo tam 36000,- ...ale aj doklady... :) tak som ju odniesol chlapikovi domov. Ten sa skoro rozplakal, tie peniaze mal na vyplatenie robotnikov co mu robili dom. Penazenka mu vypadla ked isiel z pozicovne. Tak som mu ju dal a poprial pekny vecer...chlapik v nemom uzase sa asi po minute spamatal a dobehol ma...dal mi 2000,-

No lepsie ako nic...a horsie ako 36000...:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kadaver

Tak ma teraz ubite...:) Ja som asi pred 11r. cestou k frajerke nasiel v strede cesty pri videopozicovni hrubu penazenku. Ked som ju otvoril skoro ma hodilo... Bolo tam 36000,- ...ale aj doklady... :) tak som ju odniesol chlapikovi domov. Ten sa skoro rozplakal, tie peniaze mal na vyplatenie robotnikov co mu robili dom. Penazenka mu vypadla ked isiel z pozicovne. Tak som mu ju dal a poprial pekny vecer...chlapik v nemom uzase sa asi po minute spamatal a dobehol ma...dal mi 2000,-

No lepsie ako nic...a horsie ako 36000...:D:D

Ale zas mas dobry pocit a ty 2000 si dobre uzijes... Tezko rict, jestli by jsi si uzil tech 36, kdyby jsi vedel, ze nekdo ma kvuli tomu velky problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved tak. Ja by som s team nevedel zit. Minuly vikend som si bol zaplavat, platil som 150,- 500kou a teta mi dala spat 650,-...vratil som jej to...no som taky. :papa

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: kadaver

Tak ma teraz ubite...:) Ja som asi pred 11r. cestou k frajerke nasiel v strede cesty pri videopozicovni hrubu penazenku. Ked som ju otvoril skoro ma hodilo... Bolo tam 36000,- ...ale aj doklady... :) tak som ju odniesol chlapikovi domov. Ten sa skoro rozplakal, tie peniaze mal na vyplatenie robotnikov co mu robili dom. Penazenka mu vypadla ked isiel z pozicovne. Tak som mu ju dal a poprial pekny vecer...chlapik v nemom uzase sa asi po minute spamatal a dobehol ma...dal mi 2000,-

No lepsie ako nic...a horsie ako 36000...:D:D

Ale zas mas dobry pocit a ty 2000 si dobre uzijes... Tezko rict, jestli by jsi si uzil tech 36, kdyby jsi vedel, ze nekdo ma kvuli tomu velky problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už toho našel - hlavně na podzim, když ze skříně vytáhnu bundu, kterou jsem na jaře přestal nosit - šáhnu do kapsy ..................... no, většinou tam nějaká pozapomenutá bankovka čeká

Totéž se děje i při úklidu auta, taky nacházím poklady..............

Recept???

Nepřehánějte to s úklidem a pořádkem a uvidíte, jak si život zpestříte množstvím krásných, radostných okamžiků

[upravil dne 9/2/2008 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem tedy neměl "štěstí" a kromě mincí jsem nenašel žádný větší obnos. Zato máme se ženou jiný zážitek. V Tescu v Letňanech stačila vteřinka, kdy se otočila do regálu a z vozíku ji zmizela celá kabelka se VŠÍM - doklady včetně techničáku a klíčů od auta, klíče od bytu, telefon, platební karty a pod. Ostraha samozřejmě nic nezjistila - kamery zrovna měli otočené jinam. Jeli jsme to nahlásit na místní oddělení PČR v Letňanech s vydinou, že to stejně nemá cenu, ale šlo hlavně o potvrzení, že přišla o doklady. Pak honem koupit jiné vložky do zámků a domu přemontovat. Akorát jsem nevěděl, jak pořešit auto- domů jsme jeli na druhé klíče. Jaké bylo překvapení, když voala paní z obvodního úřadu v Čakovicích, že tam mají kabelku. Bylo tam všechno, jen bez peněz a telefonu. Řekla nám, že ji přinesl jeden starý děda a dala nám jeho adresu. Jeli jsme k němu s dárkem poděkovat a dověděli jsme se, že ji našel za budkou na zastávce autobusu u Globusu a šel ji vrátit na oddělení PČR v Čakovicích. Tam ho ale odmítli s tím, že s tím nemůžou nic dělat. Říkal jim, že ji ta "dotyčná" jistě bude hledat a že to asi nahlásí. Nezajímalo je to, tak chudák utíkal na OU, kde nějak akorát končily úřední hodiny a tam ji předal a ta paní podle adresy v OP zjistila telefon a zavolala ženě. Ten děda nám vyprávěl, že jednou našel i peněženku naducanou bankovkama, prý ani nezjišoval kolik tam je, ale muselo to být pár desítek tisíc, ale žádný doklad, nebo adresa. Šel na stejné oddělení PČR, kde mu odmítli převzít tu kabeku a příslušník mu tu peněženku vzal z ruky přes tu mříž, kterou ani neotevřel a že to zařídí. Na otázku, jestli není potřeba něco sepsat poslal dědu pryč, ať se nestará. Je jasné, kde prachy skončily. Po nějaké době nám přišlo z OO PČR Letňany, kde jsme nahlásili krádež té kabelky vyrozumění, že se to odkládá, protože se "nepodařilo vypátrat pachatele". No s tímhle přístupem se ani nedivím. To asi bude v praxi to jejich: "pomáhat a chránit".

BTW: pak jsme přemýšleli, jak se zachovat, pokud třeba něco podobného najdeme my v cizím městě, např o víkendu a OU bude mít zavřeno a PČR to NEZAJÍMÁ. Jediným řešením je buď ji odvézt osobně majiteli(ce) a riskovat jako Radek, že tě ještě obviní z krádeže, nebo ji obloukem zahodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taketo nalezy poznam... :potlesk

Původně zaslal: Medvěd

Já už toho našel - hlavně na podzim, když ze skříně vytáhnu bundu, kterou jsem na jaře přestal nosit - šáhnu do kapsy ..................... no, většinou tam nějaká pozapomenutá bankovka čeká

Totéž se děje i při úklidu auta, taky nacházím poklady..............

Recept???

Nepřehánějte to s úklidem a pořádkem a uvidíte, jak si život zpestříte množstvím krásných, radostných okamžiků

[upravil dne 9/2/2008 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

šel ji vrátit na oddělení PČR v Čakovicích. Tam ho ale odmítli s tím, že s tím nemůžou nic dělat. .

Možná :xvul, ale mám dvě otázky pro znalé:

Je jasné, že PČR nejsou žádné ztráty a nálezy, takže k nim nepůjdu třeba s nalezeným deštníkem, ale pokud najdu nějakou kabelku s doklady, nebo jen doklady, jsou, nebo nejsou povinni to převzít?? Když pro nic jiného, tak pro alespoň nějaké zaevidování, protože předpokládám (a to je druhá otázka) existuje nějaká databáze se zaevidovanými nahlášenými ztrátami dokladů, resp. jména majitelů a dalo by se i na jiné služebně zjistit, že dotyčný majitel ztracených, nebo odcizených dokladů to někde nahlásil a pak ho může PČR informovat, že doklady jsou na světě. Jistě by si tím i zvýšila kredit u lidí i když by ani nezvedla zadek od stolu. Nebo to je tak, že prostě nahlásím krádež, ztrátu, prostě absenci dokladů a dál jak metr od dveří konkrétní služebny o tom už nikdo od PČR neví??

[upravil dne 9.2.08 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...