Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Grafická karta - kterou?


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Trošku v tom plavu, potřeboval bych radu kterou GK koupit.

vyběr je z techto, nebo pokud má někdo lepší tip v podobné ceně budu jen rád, jinak sestava bude na intel 2,66 core 2 duo, 4GB RAM. MB od MSI s chpsetem intel. Díky

http://www.alza.cz/graficka-karta-msi-nx8600gt-t2d256ez-d73647.htm

http://www.alza.cz/graficka-karta-asus-en8600gt-silent-htdp-d77654.htm

http://www.alza.cz/graficka-karta-ati-sapphire-radeon-hd-2600xt-d79996.htm

http://www.alza.cz/graficka-karta-sapphire-hd-3650-512mb-ddr3-d86303.htm

[upravil dne 7/2/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jdi do NVidie, na ATI se vykašli. Já sám mám starou grafárnu Radeon 9600 a asi před 3 měsíci jsem aktualizoval po čase ovladače oficiálními Catalysty. Drtivá většina her mi po nainstalování vůbec nešla spustit, ač před instalací šly bez problémů. Pídil jsm se po tom čím by to mohlo být a jak zjednat nápravu. Zjistil jsem, že v těch Catalystech je nějaká chyba, která spuštění většiny her neumožňuje. Opravu jsem dělal podle návodu tak, že jsem musel naintalovat ještě starší Catalysty v nouzovém režimu, u nich si zkopírovat jeden soubor a ten pak do znovunainstalovaných chybných ovladačů zkopírovat. Pak to šlapalo a dodnes šlape OK. Hrál jsem si stím ale asi týden, než jsem našel návod jak to udělat. Nejvíc mne zarazilo, že ATI se ani neobtěžovalo vydat nějakou záplatu, natož na svých oficiálních webovkách napsat, že ty konkrétní ovladače jsou na dvě věci. Vývojáři her pracují s grafárnama od NVidie, což značí i při spuštění hry logo NVidie. Svýho času si ATI a NVidie docela konkurovaly, ale ty doby už jsou dávno pryč a NVidia je už delší dobu leader na trhu grafáren.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k čemu máš ten svůj stroj?

Pokud ne na hry, pak bych asi volil nějakou silent verzi, to už je jedno čeho. Ati nebo nVidie, to je prašť jak uhoď.

Ovšem pokud si i rád a kvalitně zasmažíš, potom jednoznačně 8800GT, v nouzi 8800GS. Níž ani chlup...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

......Pokud ne na hry, pak bych asi volil nějakou silent verzi.....

No, s tim silentem bych si dovolil nesouhlasit. Kamarádovi jsem musel místo pasivního chladiče domontovat větrák, protože se mu počítač přehříval a zatuhával, přestože to nevyužíval jako herní comp, ale spíš jako pracovní stanici, ale samozřejmě, že hry si taky občas zahrál. Počítač zatuhával i v době, kdy na něm nebyla vykonávána žádná úloha a jen tak šel...Po výměně pasivu za větrák se už nepřehřívá a nezatuhává, takže já osobně bych do pasivu nešel ani náhodou. Ale je to jen můj názor. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: Ticcino

......Pokud ne na hry, pak bych asi volil nějakou silent verzi.....

No, s tim silentem bych si dovolil nesouhlasit. Kamarádovi jsem musel místo pasivního chladiče domontovat větrák, protože se mu počítač přehříval a zatuhával, přestože to nevyužíval jako herní comp, ale spíš jako pracovní stanici, ale samozřejmě, že hry si taky občas zahrál. Počítač zatuhával i v době, kdy na něm nebyla vykonávána žádná úloha a jen tak šel...Po výměně pasivu za větrák se už nepřehřívá a nezatuhává, takže já osobně bych do pasivu nešel ani náhodou. Ale je to jen můj názor. :papa

No, záleží i na tom, jak je udělaný chlazení v kysně. Osobně mám vepředu 12cm a z boku 25cm větrák. Tunel docela slušnej. (a lapač prachu taky docela slušnej :) )

Vzadu je mřížka 12x24cm, kterou to vše funí ven.

[upravil dne 7.2.2008 Ticcino]

post-0-14109598915106_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: Ticcino

......Pokud ne na hry, pak bych asi volil nějakou silent verzi.....

No, s tim silentem bych si dovolil nesouhlasit. Kamarádovi jsem musel místo pasivního chladiče domontovat větrák, protože se mu počítač přehříval a zatuhával, přestože to nevyužíval jako herní comp, ale spíš jako pracovní stanici, ale samozřejmě, že hry si taky občas zahrál. Počítač zatuhával i v době, kdy na něm nebyla vykonávána žádná úloha a jen tak šel...Po výměně pasivu za větrák se už nepřehřívá a nezatuhává, takže já osobně bych do pasivu nešel ani náhodou. Ale je to jen můj názor. :papa

No, záleží i na tom, jak je udělaný chlazení v kysně. Osobně mám vepředu 12cm a z boku 25cm větrák. Tunel docela slušnej. (a lapač prachu taky docela slušnej :) )

Vzadu je mřížka 12x24cm, kterou to vše funí ven.

Jasný, o bedně se hádat nebudu, sám mam něco podobnýho jako ty, jen s tim rozdílem, že já mam zepředu i zboku 25 cm větrák a ještě jsem si dal jeden supertichej 8 cm Arctic Cooling zezadu pro ještě lepší odvod vzduchu. Bednu mam tuhle:

pic.php?code=TGTA022130

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

A k čemu máš ten svůj stroj?

Pokud ne na hry, pak bych asi volil nějakou silent verzi, to už je jedno čeho. Ati nebo nVidie, to je prašť jak uhoď.

Ovšem pokud si i rád a kvalitně zasmažíš, potom jednoznačně 8800GT, v nouzi 8800GS. Níž ani chlup...

No asi takhle, stroj je na Net, fotky video a HRY, ale zase nemusím mít všechno v plných detailech a rozlišení jako kráva, zahraju si to jo, ale za tu cenu co stojí 8800GT si radši koupím něco jinýho. Nehodlám do toho narvat těžký prachy, zavrhnul jsem kvuli ceně INTEL Core 2 Quad Q6600 tak nebude ani 8800GT:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Grafiku bych bral jednoznačně nVidii, ATi je v současné době technologicky hodně pozadu. A bacha - abys využil 4 GB paměti, budeš potřebovat 64bit operační systém. Jakýkoliv 32bitový ti nezpřístupní víc než 3 GB a kus. No a co se bedny týče, tak jelikož nejsem na designové výstřelky ukázané výše (bez urážky :)), objevil jsem co do všech parametrů asi nejvychytanější bednu, navíc se skvělou cenou - CoolerMaster CM 690. Viz. přiložená fotka mého PC.

[upravil dne 7/2/08 Fakir]

post-0-14109598915893_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Grafiku bych bral jednoznačně nVidii, ATi je v současné době technologicky hodně pozadu. A bacha - abys využil 4 GB paměti, budeš potřebovat 64bit operační systém. Jakýkoliv 32bitový ti nezpřístupní víc než 3 GB a kus. No a co se bedny týče, tak jelikož nejsem na designové výstřelky ukázané výše (bez urážky :)), objevil jsem co do všech parametrů asi nejvychytanější bednu, navíc se skvělou cenou - CoolerMaster CM 690. Viz. přiložená fotka mého PC.

[upravil dne 7/2/08 Fakir]

O pamětich vim, mám k tomu objednano MS Vista home premium 64bit;) Bedna mi stačí upně obyč, třeba tahle - http://www.alza.cz/kme-miditower-atx-cx-0762-p4-500w-150mm-1-3x5-25-2-5x3-5-usb-audio-firewire-d71967.htm

[upravil dne 8/2/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Stifler

Tak napiš cenu a já se ti podívám po co nejlepšim kousku do tebou určený ceny. :papa

Jako myslíš grafiku, kolem toho co jsou ty ceny u těch nahoře, myslím tak GK do 3000,- v závěru bude pro mě stejně levnější.;) Jinak zbytek je vybráno už

No, tak asi by byla nejlepší volba: ASUS EN8600GTS 256MB DDR3, co ty na to? :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Stifler

Tak napiš cenu a já se ti podívám po co nejlepšim kousku do tebou určený ceny. :papa

Jako myslíš grafiku, kolem toho co jsou ty ceny u těch nahoře, myslím tak GK do 3000,- v závěru bude pro mě stejně levnější.;) Jinak zbytek je vybráno už

No, tak asi by byla nejlepší volba: ASUS EN8600GTS 256MB DDR3, co ty na to? :mrk

Uf, proti tyhle http://www.alza.cz/graficka-karta-asus-en8600gt-silent-htdp-d77654.htm má vyšší takt ale jen 256MB, a je dražší, tak kterou:myslim Bude lepší když je dražší, tady bych tomu moc nevěřil, ale nevim no.

[upravil dne 8/2/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...