Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 2.0 99kw papá mnoho oleje, ale nikde neteče!!!


Georginho_cz406

Recommended Posts

OW30, to neni zrovna dobra viskozita pre ten motor, a hlavne ked si ho pekel vise 100km, tak to uz vobec ne. Podla mna pri tej teplote taky olej nezvladel plnit svoju mazaci funkciu, a hodne sa motor opotrebil. To ty kruzky uz budu v haji, jak tu uz nekdo pisal. A pokrutena hlava tiez neni vynimka. Kamosovi neslo tez chladeni, a hlava musela na repas. Takze bych skusil dat 10W alebo 15W, a ked nepomoze ani to, tak dobre predat... Auto ti nezacne len tak zrazu zrat olej... (kdo ti poradil 0W30? nejaky servis leda, aby mali co opravovat..:) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Jak píšu výše...lil jsem 5W30 podle předpisu v originál návodu k údržbě a servs boxu :-)

Zkusím se na to s opravářem mrknout a u toho vyměním olej na 10W aso bude stačit polosynták ne?

zkus si dat do kastrulku 5w30 a zahrej ho na 90, ver ze je to ridsi nez voda. V tvem pripade nespekuluj nad 10w40 a dej tam rovnou 15w40 tvuj motor to zvladne a nejsi prvni co mu tenhle typ zacal zrat olej. Kdyz tam das 15w40 budes mit na 90% klid pokud ne vydrzi ti olej alespon do dalsi vymeny. Samozrejme ze je lepsi udelat krouzky, ale je to dost financne narocny a pokud ti 15w40 nebude mizet mas po problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Jak píšu výše...lil jsem 5W30 podle předpisu v originál návodu k údržbě a servs boxu :-)

Zkusím se na to s opravářem mrknout a u toho vyměním olej na 10W aso bude stačit polosynták ne?

Vyrobca predpisuje pre olej len vykonostnu specifikaciu. Vyskozitu len odporuca. Takze vyskozitu si volis sam, podla charakteru jazdy, pocet studenych startov, jazdy v meste alebo na dlhe trate atd. Oleje s nizsou v. su tak dobre na kratke vzdialenosti, kde sa ti olej nestaci ani zohriat na 90-100 stupnov. Long-life oleje 0W30 su urcene len pre urcite typy motorov. 2.0 99kW nim urcite nieje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale radsej to tam hod az po zime lebo 15W40 je v zime az prilis husty.

Původně zaslal: Georginho_cz406

Právě že tento konkrétní typ je! Peugeot to zkoušel od 3/99 do 6/99. Pak s tím skončili :-)

To víš pro mne co mám na papíře je svaté. No já tedy dám na vaši radu a hodím tam 15W40!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Georginho_cz406

Právě že tento konkrétní typ je! Peugeot to zkoušel od 3/99 do 6/99. Pak s tím skončili :-)

To víš pro mne co mám na papíře je svaté. No já tedy dám na vaši radu a hodím tam 15W40!

nevím ale já bych tam dal 10W40 jíti o dva stupně:myslim ,10 je o něco hustější než co jsi dával

http://valvoline.cz/cs/shop/detail/61-max-life-10w40/106-max-life-10w40-1l

[upravil dne 18/2/08 sarkomi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle serviceboxu pro tenhle motor ani 15W40 neni dovolenej, jenom 10W40, 5W40, 5W30 C2 a 0W30

15W40 je pouze u motoru 2,0 16V rok vyroby 07/95-06/98, kterej zase nesmi mit ridsi nez 5W40

a motory 2,0 16V rok 07/98-06/99 papaji jen 10W40 a 5W40, ostatni oleje ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...