Sign in to follow this  
Followers 0
podebradak

Převodovka nebo spojka?

5 posts in this topic

Ahoj, něco mi už dlouho hučí a jakoby se dře v převodovce na hdi 79kW, ale auto jsem už předělával na 66kW převodovku, když mi odešel setrvák na 60000. Ted mam najeto 200000 spojka dělaná s výměnou převodovky.Když sešlápnu spojkový pedál tak hučení a dření přestane. Už mi to začlo vadit, protože se to pořád zhoršuje,najezdil jem asi 30000. Už jsem zkoušel měnit olej v převodovce a pořád stejný.Když přeřazuju auto dost cukne. Na tom všem je divný to že jsou dny kdy to je úplně tichý a nic necuká(ale málo kdy). Při couvání cuká nejvíc. Při konzultaci s mechanikem mi bylo řečeno že to nemusí být převodovka ale ty pružiny ve spojce, ža můžou být vypadaný a dřít se. Nemáte s tím někdo nákou zkušenost? Jde mi jen o to jestli mam schánět převodovku nebo stačí vyměnit spojku. Díky za rady.

Viděl bych to na novou spojku. Ložiskem počínaje. Lamela a přítlačák budou asi chtít taky...

Díky za rady, myslíte že to dělá spojka? Protože všem ostatním to ramplovalo když měli spojku rozeplou-spojkový pedál sešlápnutý, ale já když sešlápnu pedál hučení přestane.

Původně zaslal: podebradak

Díky za rady, myslíte že to dělá spojka? Protože všem ostatním to ramplovalo když měli spojku rozeplou-spojkový pedál sešlápnutý, ale já když sešlápnu pedál hučení přestane.

tymto to zacinalo aj u mna....a potom sa to zmenilo na opak....