Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Jak zvysit vykon u motoru 2.0 HDI 80 KW-chip uz mam;o)


kukikuk

Recommended Posts

Původně zaslal: Hirrogen

a ještě dotaz jestli jdou nějaký informace z EGR ventilu do ŘJ u HDička (přesněji 2.2 ale to bude asi stejné) neboli jestli nebude hlásit nějaký bludy pokud dojde k jeho zaslepení???

no pokud tam mas FAP a 2.2HDI nejspis ma, tak se zaslepeni moc nedoporucuje, jinak pokud to zaslepis, tak to nic hlasit nebude - nemelo by.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: Hirrogen

a ještě dotaz jestli jdou nějaký informace z EGR ventilu do ŘJ u HDička (přesněji 2.2 ale to bude asi stejné) neboli jestli nebude hlásit nějaký bludy pokud dojde k jeho zaslepení???

no pokud tam mas FAP a 2.2HDI nejspis ma, tak se zaslepeni moc nedoporucuje, jinak pokud to zaslepis, tak to nic hlasit nebude - nemelo by.

což mě přivádí na otázku jak poznam jestli tam ten FAP je nebo ne? Ja myslim ze tam neni ale jak to poznam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pato406coupe

Lenze TDI dymi,ale ide donekonecna...TDCI nemozes porovnat s TDI.... Mne by napriklad vobec nevadilo, keby mi to dymilo...hlavne nech to ide.. Som sa vozil na 1,9 TDI 150 PS este ku tomu 4x4 a to som videl cierny oblak este aj v zrkadle, ale moje HDI aj s chipom sa moze ist hanbit do francuzka aj s fap filtrom co dymi menej ako cigareta :roker Ale zase v kulture chodu a zvuku motora sa to neda porovnat...TDI ma namiesto piestov kladiva oproti tej 22hdi

Neda mi nereagovat - doufam, ze te nepotkam na ceste. Cerny oblak dymu a panovi to nevadi...ono ten FAP tam ma sve zduvodneni aby to prave nekourilo a chovalo se potom ke svemu okoli privetiveji. Jestli si chces dokazovat jakej ses frajer ze mas kone pod kapatou, nechapu proc sis teda koupil zcela obycejne auto s obycejnym motorem. Na HDi a zejmena s FAPem je nejkrasnejsi prave to, ze vubec nekouri, nejede jako traktor...pokud chces byt pri uvolneni te stovky a pak koni videt a slyset mozna sis mel koupit nejakeho stareho golfa, vocipovat ho co to da a jeste udelat diru do vyfuku. Nezlob se na na me ale to sem nepatri a na silnici uz vubec ne...

:xvul Tento text vyjadruje jen a zcela individualni nazor autora... :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neda mi nereagovat - doufam, ze te nepotkam na ceste. Cerny oblak dymu a panovi to nevadi...ono ten FAP tam ma sve zduvodneni aby to prave nekourilo a chovalo se potom ke svemu okoli privetiveji. Jestli si chces dokazovat jakej ses frajer ze mas kone pod kapatou, nechapu proc sis teda koupil zcela obycejne auto s obycejnym motorem. Na HDi a zejmena s FAPem je nejkrasnejsi prave to, ze vubec nekouri, nejede jako traktor...pokud chces byt pri uvolneni te stovky a pak koni videt a slyset mozna sis mel koupit nejakeho stareho golfa, vocipovat ho co to da a jeste udelat diru do vyfuku. Nezlob se na na me ale to sem nepatri a na silnici uz vubec ne...

Ale take k*k*tiny o zivotnom prostredi tu nevytahujte... To je uplne jedno ci vypustas 170g CO2, alebo napr. 230g... tym planetu nezachranis.... Ja som len vlozil moj nazor o vykone HDI verzus TDI v rovnakych vykonovych verziach...A ani som nemal namysli HDI z roku 99 vs TDI PD... to su moje subjektivne skusenosti.... nekricim do sveta, ze to co mam ja je najlepsie a ostatny vyrobcovia vyrabaju hrkalky na polne cesty..nepotrebujem sam seba klamat.... ale to je jedno kazdy motor ma svoje chyby a prednosti... len netreba byt zaslepeny iba toho svojho vyrobcu.. mna nemusite oblbovat, viem o com pisem... kupcov oblbujte ked budete auto predavat :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale take k*k*tiny o zivotnom prostredi tu nevytahujte...

Jaký kokotiny??? takovýhle keci mam fakt rád a nejvíc lidi co si to čipnou pak to hulí jak kráva nebo vyndaj kat pak to smrdí jak kráva. myslíš že sou náký emisní normy k ho..u?

podivejte se kolik jezdí venku a aut a když bude mít každej druhej takovejhle názor tak to bude vypadat:roll

:xvul

až poznáš někoho srakovinou plic kterej nikdy nekouřil tak se ho zeptej na takovýhle hulící smrdící auta.a nejlíp když to budou tvoje děti

plácáš píč....ny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty mas co? Elektromobil? Alebo si kupujes auto podla toho kolko splodin vypusta... Vsetko su to prazdne reci.....Ked nejaky dizlak dymi to je skaza pre ludstvo, ale ked nastartuje tatrovka a zahuli viac ako ty za cely rok to je OK, alebo vojsko kolko zbytocne exhalatov vypusta... to je podla mna problem a nie nejake nacipovane jednadeviatky... Kup si toyotu prius a potom nieco hovor o zivotnom prostredi.. separuj odpad a nepozeraj do vyfukov osobnych aut, tym svet nezachranis... Kazdemu emisie nicia zivot, ale pozri sa na to najskor u seba ako ty prispievas ku ich znizeniu.. Chodis MHD? Alebo na bajku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

elektromobil neni zadna super ekologicka vyhoda, naopak je to spis ekologicka katastrofa. zajedte se podivat tam, kde se tezi nikl pro akumulatory priusu. a nebo tam, kde se potom ty akumulatory likviduji. hlavni rozdil je v tom, ze se ekologicka zatez presune jinam, mimo mesta tzv. civilizovaneho sveta...

naftove motory jako takove jsou taky super vec, ani ne tak kvuli mnozstvi CO2, ale prave kvuli sazim a jemnemu prachu, ktere z nich litaji. mimo jine jsou velice jemne, takze se tezko filtruji, jsou karcinogenni a zustavaji v tele.... takze takove tunery....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepochopili sme sa... poviem priklad... kebyze mas dizlak a dymi, ale ide dobre... a zistis ze to turbo odchadza, ale este mozes urobit na tom tisice kilometrov, tak mi chces povedat, ze vytiahnes 40 tisic z ponozky a kupis nove, ze? Jasneze nie...pokial to bude jazdit, ta dym za chrbtom zaujimat nebude..... Ten dizlak kazdy zadymi aj ked neni chipnuty a splna emisne normy, ktore boli v tom roku aktualne.... Jasne ze su to svinstva co vychadzaju z vyfukov, ale splnaju emisne normy a zakaznika nezaujima kolko to emisii vypusta, ale aky to ma vykon a hlavne spotrebu.. na slovensku urcite, aj ked EU je posadnuta emisiami... Preco by som si ten chip nedal? za par tisic mam o par konikov navyse a nedymi to tak isto ako aj predtym... ty si ho na atmosferu dat nemozes, aj ked by si urcite nejaky ten vykon navyse prijal... A kebyze si kupujes auto a mozes si vybrat ci je s FAP, alebo bez neho a kupil by si si ten s Fap, tak potom beriem späť vsetko co som napisal.. Ja som uz jeden kupoval, keby som ho vedel vyhodit, tak by mi to bolo kurva jedno ako to zvysi dymivost a urcite je takych stastnych majitelov viac....

jasneze elektromobily a podobne hybridy su iba komercnym lakadlom pre enviromentalne sa tvariach spotrebitelov, vyrobcovia maju takisto v trupke emisie... ale ako markentingovy tah je to vydareny kusok...

Neberte to tak, ze sa s vami hadam, alebo tak... len sa na to pozeram realne a nie cez ruzove okuliare... U nas ludi zaujima ci maju na chleba a nie ako sa im dymi s komina, ked kuria tuhym palivom, aj ked maju zavedeny plyn... Vo vyspelych europskych statoch, kde neriesi polovica obyvatelstva existencne otazky mozno ide enviroment do popredia... ale u nas to zaujima malokoho, neviem ako v cechach...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no je jasny zalezi na tom jakej dym jede z vyfuku ale myslim, ze cernej dym je spatnej a sedej je v pohode. taky neni dobry kdyz de z vyfuku hodne sedeho dymu. taky je jasny,ze cernej dym nemusi znamenat,ze je vadny turbo ale u modernych turbodieselu je to nejvetsi pravdepodobnost. ale taky to muze byt nedokonale spalovani co je zase nejvetsi pravdepodobnost, ze za tym je chip.

to je pravda,ze malokdo da vymenit turbo kdyz vi, ze je pricinou vyzsi dymivosti, ale radsi na tom jezdi a nekteri sou taci kteri jezdi i kdyz im odejde turbo uplne, samozrejme kdyz im to dovoli elektronika vozu :D

na margoé FAP fakt je to nekdy nevydarena soucastka tak jako EGR ventil a vedi spusobit pekny potize. kontrolka motora a auto jezdi jen v nouzovem rezimu. ani tak EGR nestoji tak moc jako FAP filter ktery se musi menit po uritych najezdenych km nebot to auto oznamy prislusnou hlaskou a uvede motor zase jak jinak nez do nouzoveho rezimu. ale taky stojim za tym, ze by se meli znizovat emise u vozu. ale zase na druhy strane je pravda, ze na STK vas dodr....ou za to, ze ste se o vouz nevesli do zodpovedajicich hodnot produkce emisi a neprojdete ale je fakt zajimavy, ze kazdy den stretavam tak neskutecne hulici tarofky, liaz nebo V3S a nikoho to netrapi :xvul a kdyz se podivam jaky dym jede z myho vyfuku tak me to stve o to vic. realita je taka, ze kontrola je na nespravnem miste :grr

elektomobil fakt neni vyhra. to nerikam jen o akumulatorech ale taky o vykonech a zvuku tech aut. nezlobte se na mne ale zvuk elekromotru pokud to neni ovladani zrcatek, nebo oken neni moc lakavy :bojim nevim si predstavit, ze prijedu domu a ze sveho domu budu tahat kazdej den nebo i driv kabel aby si dobil baterky :roll:roll

holt soucasnost je taka jaka je a zda se ze hledat alternativu benzin je nutnost. jeste, ze s dieselmy a naftou se pocita jeste tak na 50 let....nebo i vic?:myslim nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pato406coupe

A ty mas co? Elektromobil? Alebo si kupujes auto podla toho kolko splodin vypusta... Vsetko su to prazdne reci.....Ked nejaky dizlak dymi to je skaza pre ludstvo, ale ked nastartuje tatrovka a zahuli viac ako ty za cely rok to je OK, alebo vojsko kolko zbytocne exhalatov vypusta... to je podla mna problem a nie nejake nacipovane jednadeviatky... Kup si toyotu prius a potom nieco hovor o zivotnom prostredi.. separuj odpad a nepozeraj do vyfukov osobnych aut, tym svet nezachranis... Kazdemu emisie nicia zivot, ale pozri sa na to najskor u seba ako ty prispievas ku ich znizeniu.. Chodis MHD? Alebo na bajku?

No, misto srani cipu a oddelavani fapu a dalsich sracek, cim se zkurvi to, co dela z HDI vybornej motor, to radsi prodejte dedkovi, kterej vozi babku 3x tydne do fakultky na kontrolu cukrovky a kupte si poradny auto v benzinu!!!!! :super

Ja treba stimhle nemam problem :aut

Stjene si vykurvite driv nebo pozdeji spojku :aut koupim na ebayu vetsi turbo z T4ky namontuju pac mam stejnej motor, jedu mam 200konaku hned. Zadnej dym, zadny sracky. Nevim, nevim proc si lidi koupi HDI. HDI je od toho, ze zerfe asi 5L/100 v tom je ta krasa, 80Kw taky neco umi, umi to jet na styl brzda plyn za 7-8L/100 coz ja dam v pohode 11L/100 furt nechapu smysl, proc sis to auto koupil. :myslim

Stjene me stim precipovanym hulicim autem nikdy nepredjedes, jako ten stim pasatem, v 170Km a vypadalo to, jako kdyz je konec sveta tak sem to seslapnul, v 200km predjel vytlemil se a potom sem jel v klidu dal. :D:D:aut:super

[upravil dne 17.2.08 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jogin: On je prave rozdil, jestli za 6 - 7 nebo za 11. A proste s naftou se jezdi naprosto jinak, jede se mi s ni tak jako "pohodoveji". A kazdej na to proste nema a nechce vrazet penize jen do auta. Ja nevim, kdyz si tam nekdo ten chip da tak tvy auto nezkurvi, tak pak nechapu, co ti na tom tak vadi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

160 ps chip ? Nebyl si u me vid ? :-) mas tam maximalne 140. tak pokud budes chtit da se to poladit, ostry sani nedavej, vaha se s tim nepopere a spotreba de nahoru (nevim proc, ale pri ostrym sani vaha zkresluje nedokazu vysvetlit, ale je to tak)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...