Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hdi 80kw divné zvuky pri nízkych otáčkach


escorpion

Recommended Posts

Původně zaslal: Xantik

Ahoj, to vypadá na tu řemenici, je za pravým kolem pod plastama. Udělej přes ní křídou čárku, projeď auto a uvidíš, pokud se čárky hnuly od sebe je po ní. Mění se pouze ta řemenice a tady jde koupit kolem 2600,-Kč.

ahoj, ja se zeptam hofne laicky, ... prave kolo je to na strane spolujezdce ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bure_406

Původně zaslal: Xantik

Ahoj, to vypadá na tu řemenici, je za pravým kolem pod plastama. Udělej přes ní křídou čárku, projeď auto a uvidíš, pokud se čárky hnuly od sebe je po ní. Mění se pouze ta řemenice a tady jde koupit kolem 2600,-Kč.

ahoj, ja se zeptam hofne laicky, ... prave kolo je to na strane spolujezdce ?

Ano.......:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: bure_406

Původně zaslal: Xantik

Ahoj, to vypadá na tu řemenici, je za pravým kolem pod plastama. Udělej přes ní křídou čárku, projeď auto a uvidíš, pokud se čárky hnuly od sebe je po ní. Mění se pouze ta řemenice a tady jde koupit kolem 2600,-Kč.

ahoj, ja se zeptam hofne laicky, ... prave kolo je to na strane spolujezdce ?

Ano.......:D:D:D:D:D

takze to klepani a cvakani za nizkych otacek a na volnobeh je opravdu zpusobeno tou remenici ? btw. \"pod plastama\" , tim je myslen ten horni plastovy kryt motoru ? a ta remenice by se mela nachazet nekde na strane motoru u toho praveho kola ? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bure_406

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: bure_406

Původně zaslal: Xantik

Ahoj, to vypadá na tu řemenici, je za pravým kolem pod plastama. Udělej přes ní křídou čárku, projeď auto a uvidíš, pokud se čárky hnuly od sebe je po ní. Mění se pouze ta řemenice a tady jde koupit kolem 2600,-Kč.

ahoj, ja se zeptam hofne laicky, ... prave kolo je to na strane spolujezdce ?

Ano.......:D:D:D:D:D

takze to klepani a cvakani za nizkych otacek a na volnobeh je opravdu zpusobeno tou remenici ? btw. \"pod plastama\" , tim je myslen ten horni plastovy kryt motoru ? a ta remenice by se mela nachazet nekde na strane motoru u toho praveho kola ? :myslim

Kámo řeknu to hnusně...ale jestli nevíš která je pravá strana auta a hledáš řemenici pod horním krytem motoru tak se radši do žádné opravy nepouštej at nic nezkazíš......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Kámo řeknu to hnusně...ale jestli nevíš která je pravá strana auta a hledáš řemenici pod horním krytem motoru tak se radši do žádné opravy nepouštej at nic nezkazíš......

nerikas to vubec huste :cool:, ale potrebuji vedet co piskotovi je, abych vedel co presne koupit a nemusel kvuli tomu vykoupit mototechnu ci vrakoviste, sam se do vymeny remenice poustet nebudu, nejsem sebevrah :D:D:D

a to s tou levou a pravou stranou sem nepatri, ale kdyz se nekdy v budoucnu treba potkame na nejakym srazu, vse pochopis :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bure_406

Původně zaslal: Přema

Kámo řeknu to hnusně...ale jestli nevíš která je pravá strana auta a hledáš řemenici pod horním krytem motoru tak se radši do žádné opravy nepouštej at nic nezkazíš......

nerikas to vubec huste :cool:, ale potrebuji vedet co piskotovi je, abych vedel co presne koupit a nemusel kvuli tomu vykoupit mototechnu ci vrakoviste, sam se do vymeny remenice poustet nebudu, nejsem sebevrah :D:D:D

a to s tou levou a pravou stranou sem nepatri, ale kdyz se nekdy v budoucnu treba potkame na nejakym srazu, vse pochopis :cool:

Jak to myslíš že pochopím????????:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomike

Přema :super

este ma zarazila cena aku napisal Xantik: 2600 Kčs. Ak sa mani len remen tak cena co som nasiel ja okolo 1200 Sk, ale neviem ci som pozeral spravne. Ta Xantiho cena je asi aj s napinacou kladkou?

[upravil dne 30.3.2008 tomike]

Řemenice je to kulaté dole co pohání klínový řemen (při výměně klínového řemenu se řemenice nemění). Mně v servisu řekli, že originál stojí 8000,- a že mají náhradu za 4000,- tak jsem byl šťastný a vzal to, ale to jsem měl auto chvíli a ještě se nerozkoukal :o.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze v servise mi povedali, ze je to remenica.

Vraj este nie je v tak zlom stave, aby to bolo na vymenu.

Divne zvuky z remenic pri HDI vraj nie je nic zvlastne a je to dan za tichsi chod tohto motora oproti konkurencii.

Vraj v zavislsoti od sofera sa remenica tzv. rozsype pri drsnejsich soferoch uz okolo 100.000km a pri beznom jazdeni mozno ratat s vymenou tak kazdych 200.000 az 250.000 km.

Taktiez mi doporucili vymenu remenice jedine za originalnu, kedze s lacnejsimi nahradami nemaju dobre skusenosti a musia ich menit bez ohladu na jazdenie v ovela kratsich intrevaloch. Vraj nezriedka sa vodici vratia uz po roku od vymeny.

Tak neviem ci si v Peugeote len hriali polievocku, ale zdali sa mi ze vedia o com hovoria.

Co Vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: escorpion

Takze v servise mi povedali, ze je to remenica.

Vraj este nie je v tak zlom stave, aby to bolo na vymenu.

Divne zvuky z remenic pri HDI vraj nie je nic zvlastne a je to dan za tichsi chod tohto motora oproti konkurencii.

Vraj v zavislsoti od sofera sa remenica tzv. rozsype pri drsnejsich soferoch uz okolo 100.000km a pri beznom jazdeni mozno ratat s vymenou tak kazdych 200.000 az 250.000 km.

Taktiez mi doporucili vymenu remenice jedine za originalnu, kedze s lacnejsimi nahradami nemaju dobre skusenosti a musia ich menit bez ohladu na jazdenie v ovela kratsich intrevaloch. Vraj nezriedka sa vodici vratia uz po roku od vymeny.

Tak neviem ci si v Peugeote len hriali polievocku, ale zdali sa mi ze vedia o com hovoria.

Co Vy na to?

Já mám náhradu za 4000,- což je ještě drahá (dá se sehnat pod 3000,-). 8000,- za originál bych jim tedy nedal. Kolik za ni chtějí u Tebe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Tak a už som po výmene remenice za 90 € a aj nejakého napínacieho kolečka toho remeňa 40€.

Opäť počuť zamatový zvuk HDI-čka a ľutujem, že som dal na rady servisakov a nedal to už vymeniť skôr.

Teraz mi vravel tento známy servisák, že to už bolo fakt na hrane. Takže origo remenica vydržala 175000 km. Ale hučať začal už pri 145000 km a mal som ju vymeniť hneď ako to začalo.

Ale dopadlo to vcelku dobre, takže som rád.:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...