Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hdi 80kw divné zvuky pri nízkych otáčkach


escorpion

Recommended Posts

Zdravím všechny.

Ked rano nastartujem auto a necham ho zahriat na volnobehu 1-5 min, tak motor sem tam (asi raz za 20 sekund) vydá taký čudný zvuk. Nie je to ani piskanie, ani motor viac neklepe, skor mam z toho pocit ako ked ste v byte, prejde po ceste kamion a drncia vam okna.

Otacky su pravidelne, nekolisu, motor ma inak tichy zvuk a po zahriati uz tie zvuky na volnobehu nie su.

Tie zvuky sa vsak objavuju uz asi 1000 km pri nizsich otackach zhruba od 1.000 do 1.300 otackach ked pridavam po preradeni z nizsieho stupna.

Nazval by som to slaba rezonancia, ale interier je vklude a aj ked pozeram rano na motor tak to neviem idetifikovat odkial to vychadza anic tam nerezonuje v pravom zmysle slova.

Nemohla by to byt remenica, alebo opotrebovaný tlmič torzných kmitov remenice pohonu pomocných agregátov? (to je teda slovne spojenie:aut)

Alebo že by to bol ten dvojhmotový zotrvačník?

Vraj ked je to v nom, tak cítit vibrácie na spojke. Nejaké vibrácie na nej cítim, ale sú minimálne a ja by som povedal, že sú v pohode. Ked idem a len zlahka polozim na spojku nohu, tak nevibruje, ked na nu zatlacim tak citim jemne vibracie v urcitej casti drahy spojky, ale len velmi jemne.

Pri poruche toho zotrvacnika vraj pocut aj zvlastne piskotove zvuky ale u mna mi to ako piskot rozhodne nepripada.

Rozvody som menil pred 2.000,- km. Ale musim sa spytat chlapika ci menil cele rozvody alebo len remen. Myslim, ze nie je taky blbec, ze by menil len remen, ked som mu nakazal vymenit rozvody.

Mate nejake napady a rady.

Vsetkym Vam velmi pekne dakujem.

Lubos

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S rozvody to nesouvisí, jedině kdyby to byla vodní pumpa. To bys poznal tak, že když se sundá klínový řemen, tak by ten zvuk zůstal. Je to spíš takové škrabání nebo ševelení.

V okolí klínového řemene se může pokazit: Tlumení napínací kladky (mění se celá kladka), nebo volnoběžka alternátoru, nebo odpružená řemenice na klikové hřídeli. Projevuje se to tak, jak píšeš, co z toho to pozná servis když sundá klíňák a protočí to rukou, případně prohlédne zrakem (kladka na klikovce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zdravim. Motor mi na volnobeh vydava take kovove zvuky,po pridani na 1500 ot sa to zosilni, ale potom ide krasne potichu a hlavne bez problemov. Tie zvuky su aj pri studenom aj teplom motore. (ako keby rezonoval nejaky plech-nic uvolnene som nenasiel).Nedeje sa to vzdy, len niekedy, ale zda sa mi, ze sa to zhorsuje. Vplyv na jazdu to samozrejme nema, ale dost ma to stve. Mohol by to byt ten tlmič torzných kmitov remenice pohonu pomocných agregátov? Treba menit len ten, alebo aj kladky a remenicu? Co takato sranda stoji? Dakujem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaujímavá téma, pretože aj mne niečo v predu klepká...ale mne zase nie pri naštartovaní, ale pri jazde. ked pridávam, nič to nerobí, ked pustím plyn napr. pri jazde z kopca tak to robí rovnako ako aj na volnobeh...a závisí to od rýchlosti. čím rýchlejšie, tým viac ťuká..a tiež nie vždy..neviem si to vysvetliť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: escorpion

Nazdarek.

Som objednany do servisu na piatok.

Pozru mi remenicu, napinacie kladky, klinovy remen, aj ten tlmic torznych kmitov.

Tak vam dam vediet co to u mna bolo zac.

Řemenice na klice a tlumič torzních kmitů je tentýž díl. Nazývá se to řemenice s tlumičem torzních kmitů. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xantik

Ahoj, to vypadá na tu řemenici, je za pravým kolem pod plastama. Udělej přes ní křídou čárku, projeď auto a uvidíš, pokud se čárky hnuly od sebe je po ní. Mění se pouze ta řemenice a tady jde koupit kolem 2600,-Kč.

prosím tě, kde jde koupit za tuhle cenu? zrovna ji sháním, dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ozaj, skoro som zabudol.

Bol som v servise a vraj je vsetko ok.

Ale mam tam znameho a ten mi povedal, ze len vymenili zadne dosticky a kotuce, co som chcel a na zvysok sa vykaslali.

On tam vtedy nebol a kedze nevedli, ze je to auto niekoho znameho, tak sa na to vyflakli.

Dobre som sa nasral, lebo tento pristup neznasam. Kebyze tam nemam toho znameho, tak uz tam auto nedam. Ale teraz budem trvat na tom, aby sa na to pozrel osobne.

Vsak keby o tom neviem, ze to odflakli, tak som spokojny, potom sa nieco dosere a kde sa pojdem stazovat?

Do servisu a poviem im, vsak ja som vam to vravel?!

Len by sa mi vysmiali, ze v tom case sa chyba urcite nevyskytovala, ale potom by som asi niekomu sposobil uraz.

Najlepsie je, ze v najblizsom case sa tam tak skoro nedostanem.

Dam vsak urcite vediet, ked to konecne absolvujem aj realne, a nezobere si servis peniaze len za to, ze to technik nahlasil veducemu ako vykonanu opravu, na ktoru sa vykaslal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připojuji se k diskuzi ;) S řemenicí mám nedávnou bolestnou zkušenost, byla našrot. Bohužel přes montáž nové řemenice a nového drážkovaného řemene nepěkné zvuky od tohoto místa stále pokračují...:bojim Takže, řemenice to být nutně nemusí... Pokud to nedělaj rozvody, což pochybuji, musí to dělat některá z kladek nebo alternátor. Takovej zvuk HDI dělat nemá a pěkně mě to štve. Dnes je auto v servisu a doufám, že přijdou na to, co ten kovový ostrý řachtavý zvuk způsobuje. Dám pak vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autí je stále v servise. Přestože mám 2 měsíce novou řemenici, tak \"řachtavý\", \"šustící\" nebo \"kovový\"? zvuk přetrvává :( Bylo to hned od výměny, stará byla ale našrot, takže se stejně muslea vyměnit. Nejhorší na tom je to, že je pouhým okem (a to jak z podběhu od kola, tak od shora od motoru) na řemenici vidět, že vykazuje vibrace a kmity. Od shora je vidět, sice ne tragicky, ale kmitá v axiálním směru (odhadem tak do 1 mm?). Může být řemenice nevyvážená...? Už jsem z toho nešťastnej a nejhorší je, že ani v servisu moc neporadí...

V servisu mi řekli, že měli za celou dobu asi 2 případy, kdy byla z výroby vada na dosedací ploše klikové hřídele (nebyla přesně rovná z výroby...?) pro umístění řemenice, a tudíž byla řemenice přitažena šroubem na dosedací ploše trochu \"z křiva\". Pak samozřejmě vykazuje řemenice kmity a \"vlnění\" v axiálním směru a rozechvívá všechny prvky na klínovém rozvodu... :o Co si o tom myslíte? Pak ale výměna řemenice nepomůže, navíc řemenice s tlumením jde 100% brzy do kytek... To může být i můj případ, neboť to auto \"řachtá\" celou dobu co jsem to koupil, až loni na Vánoce odešla definitivně řemenice do háje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravim. Tak dnes som umyval komplet agregat aj zo spodu a tak som mal dole kryt motora + plast v podbehoch. Pri zapnutom motore sa remenica toci v pohode, ale akonahle zopne klima tak s nou pri pohlade zdola od kolesa zacalo pekne hadzat - asi tak 1-2 cm hore dole a samozrejme ten hnusny zvuk. Mam vymenit len remenicu, alebo aj tu napinaciu kladku? hrozne ma ten zvuk rozculuje. Po tom co som tam aplikoval ARVU tak mi nieco skripe pri pridavani plynu, dam dole nohu a nic nepocut, ale to pripisujem odmasteniu niecoho. hmm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomike

Zdravim. Tak dnes som umyval komplet agregat aj zo spodu a tak som mal dole kryt motora + plast v podbehoch. Pri zapnutom motore sa remenica toci v pohode, ale akonahle zopne klima tak s nou pri pohlade zdola od kolesa zacalo pekne hadzat - asi tak 1-2 cm hore dole a samozrejme ten hnusny zvuk. Mam vymenit len remenicu, alebo aj tu napinaciu kladku? hrozne ma ten zvuk rozculuje. Po tom co som tam aplikoval ARVU tak mi nieco skripe pri pridavani plynu, dam dole nohu a nic nepocut, ale to pripisujem odmasteniu niecoho. hmm?

To skor vyzera na zadretie toho kompresora klimy.

Skus pri nastartovanom motore zatocit kolesa na doraz (vtedy servopumpa kladie zvyseny odpor). Ozve sa zvuk? Ak nie, tak je remenica klukovky asi v poriadku, ale ta klima to moze byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajtra skusim. Bol som dnes za mechanikom a hned zbadal, ze remen je uvolneny. Vraj bude stacit vymenit len remen, ale naisto to bude vediet ked to rozoberie. Inak tie zvuky sa zintenzivnili ozaj az po umyti motora, ako keby to drelo na prazdno. Klina funkcna tak uvidime ked to rozoberie, len musim cakat - ma kopec roboty tak do do 2 tyzdnov to snad stihne.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...