Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prodej auta na Slovensko


Kdo

Recommended Posts

Mám v práci kolegu - Slováka a uvažuje nad koupí auta tady s tím, že by ho přihlásil doma. Dvě otázky:

- co musí pro toto udělat prodávající (odhlášení, převod atd)

- co musí udělat kupující

Jde o to, jak postupovat na úřadě v CZ a následně v SK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto jsem četl, ale zajímalo by mě i to, jak má postupovat ten prodávající z CZ. Co musí udělat on??

Ten kolega chce koupit auto od druhého, tak jsme to tady probírali a mně napadlo dát dotaz sem. Ani ten prodávající neví, jak postupovat na českých úřadech. Jestli mu stačí na evidenci přehlásit na nového majitele, vrátit RZ a dát TP novému majiteli, nebo RZ nechat na autě a po přehlášení je vrátí nový majitel na SK odboru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja viem presne co treba...akurat som to absolvoval:

Predavajuci musi auto odhlasit, ale predtym musi spravit technicku kontrolu lebo vase organy to vyzaduju ked ho predava na vyvoz (myslim 170kc), potom pri odhlasovyni ti daju prevozne znacky (800kc) a ak nemas poistku, tak aj tu budes potrebovat. Kupujuci musi byt pri odhlasovani(alebo moze dat predavajucemu splnomocnenie, aby konal v jeho mene, ja som to tak robil).

kupujuci:( dobra rada - zavolaj si do najblizsieho pracoviska KONTROLY ORIGINALITY a STK a objednaj sa, lebo je tam poradovnik)

- 1 STK a EMISNA(ak mas platnu stk tak netreba, uznava sa, len treba predlozit doklad o nej)1250sk

- 2 KO - kontrola originality(moj pazout 2900sk)

- 3 dalsia zastavka dopravny inspektorat, tam ti daju ziadost + šek na zaplatenie recyklacneho poplatku 2000sk. po vyplneni ziadosti, podla velkeho technicaku, a nalepeni 2000sk kolku + 150sk kolku ju treba priniest spet spolu s papiermi o STK a EK a KO a so zaplatenym sekom z RECYKLACNEHO FONDU

Oni maju 30dnovu lehotu na vybavenie

- 4 treba sa zaplatit poistku

- no a na policii zase klasika, tlacivo, obhliadka, znacky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten co to preda musi ho odhlasit a ten co to od neho kupi tak si to prihlasi na tom istom urade na prevozne znacky a co tak vybavit dlhodoby pobyt v cr a prihlasit to na ceske znacky ja som to tiez tak riesil a pohoda cudzinecka policia mu vystavy povolenie pobytu cca 1000kc 2 fotky a pracovnu zmluvu a adresu na ktoru mu to napisu a neni s tym problem je to omnoho jednoduchsie a rychlejsie skus mu to navrhnut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VladoHA

ten co to preda musi ho odhlasit a ten co to od neho kupi tak si to prihlasi na tom istom urade na prevozne znacky a co tak vybavit dlhodoby pobyt v cr a prihlasit to na ceske znacky ja som to tiez tak riesil a pohoda cudzinecka policia mu vystavy povolenie pobytu cca 1000kc 2 fotky a pracovnu zmluvu a adresu na ktoru mu to napisu a neni s tym problem je to omnoho jednoduchsie a rychlejsie skus mu to navrhnut

ale to sa oplati len v tom pripade ze predavajuci je z toho mesta, kde ma kupujuci dlhodoby pobyt, v inaksom pripade sa menia znacky

[upravil dne 4.2.2008 vdacny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VladoHA

dobre ale za znacky zaplati 800kc plus overenie 200kc a je to lacnejsie a rychlesie ja som kupoval auto v brne a prihlasoval do prostejova za jedno doobedie som mal znacky

jasne, ja stebou suhlasim, je to jednoduhsie, mna len sere, ze ja som to tak nespravil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vdacny

tak ja viem presne co treba...akurat som to absolvoval:

Predavajuci musi auto odhlasit, ale predtym musi spravit technicku kontrolu lebo vase organy to vyzaduju ked ho predava na vyvoz (myslim 170kc), potom pri odhlasovyni ti daju prevozne znacky (800kc) a ak nemas poistku, tak aj tu budes potrebovat. Kupujuci musi byt pri odhlasovani(alebo moze dat predavajucemu splnomocnenie, aby konal v jeho mene, ja som to tak robil).

kupujuci:( dobra rada - zavolaj si do najblizsieho pracoviska KONTROLY ORIGINALITY a STK a objednaj sa, lebo je tam poradovnik)

- 1 STK a EMISNA(ak mas platnu stk tak netreba, uznava sa, len treba predlozit doklad o nej)1250sk

- 2 KO - kontrola originality(moj pazout 2900sk)

- 3 dalsia zastavka dopravny inspektorat, tam ti daju ziadost + šek na zaplatenie recyklacneho poplatku 2000sk. po vyplneni ziadosti, podla velkeho technicaku, a nalepeni 2000sk kolku + 150sk kolku ju treba priniest spet spolu s papiermi o STK a EK a KO a so zaplatenym sekom z RECYKLACNEHO FONDU

Oni maju 30dnovu lehotu na vybavenie

- 4 treba sa zaplatit poistku

- no a na policii zase klasika, tlacivo, obhliadka, znacky

za nalepky a karticky na emisnu a stk asi 450 sk

+ znacky na policii 2000sk

[upravil dne 4.2.08 jozefsv]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: vdacny

tak ja viem presne co treba...akurat som to absolvoval:

Predavajuci musi auto odhlasit, ale predtym musi spravit technicku kontrolu lebo vase organy to vyzaduju ked ho predava na vyvoz (myslim 170kc), potom pri odhlasovyni ti daju prevozne znacky (800kc) a ak nemas poistku, tak aj tu budes potrebovat. Kupujuci musi byt pri odhlasovani(alebo moze dat predavajucemu splnomocnenie, aby konal v jeho mene, ja som to tak robil).

kupujuci:( dobra rada - zavolaj si do najblizsieho pracoviska KONTROLY ORIGINALITY a STK a objednaj sa, lebo je tam poradovnik)

- 1 STK a EMISNA(ak mas platnu stk tak netreba, uznava sa, len treba predlozit doklad o nej)1250sk

- 2 KO - kontrola originality(moj pazout 2900sk)

- 3 dalsia zastavka dopravny inspektorat, tam ti daju ziadost + šek na zaplatenie recyklacneho poplatku 2000sk. po vyplneni ziadosti, podla velkeho technicaku, a nalepeni 2000sk kolku + 150sk kolku ju treba priniest spet spolu s papiermi o STK a EK a KO a so zaplatenym sekom z RECYKLACNEHO FONDU

Oni maju 30dnovu lehotu na vybavenie

- 4 treba sa zaplatit poistku

- no a na policii zase klasika, tlacivo, obhliadka, znacky

za nalepky a karticky na emisnu a stk asi 450 sk

+ znacky na policii 2000sk

[upravil dne 4.2.08 jozefsv]

znacky viem, ze su 2000, ale ze este mam platit 450sk, to som nevedel, neni to v tych 1250sk uz zaratane?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[

za nalepky a karticky na emisnu a stk asi 450 sk

+ znacky na policii 2000sk

[upravil dne 4.2.08 jozefsv]

znacky viem, ze su 2000, ale ze este mam platit 450sk, to som nevedel, neni to v tych 1250sk uz zaratane?

ak si urobis na slovensku novu stk a emisnu tak ta to stoji 1150 a potom ti na zaklade toho a originality vystavia novy TP slovensky a pojdes si to prepisat na policiu samozrejme s novou poistkou.ked budes mat znacky tak do 7 dni musis ist naspat na stk a tam ti nalepia nalepky na predne sklo a vydaju karticky o stk a emisnej, stoji to tych spominanych 450sk.ak to do 7 dni neurobis tak ti poslu 5000 sk korunovy pozdrav z dopravneho uradu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto pokial nema spz tak sa do systemu a do karticky nema co napisat.preto musis ist na policiu po znacky a potom nasledne ti zaeviduju auto a vydaju tie karticky s cislom.450 sk to stoji preto ze polovica je za stk , polovica za emisnu.z toho tvori cenu opakovacia administrativna kontrola a karticka s nalepkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...