Sign in to follow this  
Followers 0
banan1987

nebrzdi mi 405ka

16 posts in this topic

neviem ci mal niekto taky problem ako ja ale auto mi prestalo brzdit. vymenil som aj posilnovac, hlavny brzdovy valec, predne celuste,trubky a hadicky a auto mi znova prestava brzdit co by to asi bolo. neviem co uz s tym celkovo to slabo a zle brzdilo ale teraz uz vobec stretol sa niekto z niecim podobnym?

mam 1,9D r. 1991

Podľa mňa to bude v hlavnom brzdovom valci. Jedine ešte že by Ti niekde tiekla kvapalina... :myslim

A dělá ti vývěva podtlak?

Mrkni na ni, jestli je v háji, použij hledání, už jsem ji tady několikrát probírali...

Nevím zda-li se pletu,ale pokud by nefachčila vývěva,tak to bude brzdit,ale musí se vyvinout větší tlak na pedál,alespoň takhle mi to fungovalo na naftové ibize,(utrhla se mi příruba vývěvy a i bez ní jsem dva roky jezdil bez problémů)V tomto případu bude asi (pokud se neteče brzd.kapalina)závada na válci-propouští.

no kvapalina mi nikde neunika to by som postrehol ale hlavny brzdovy valec mam novy iba ak by bol aj ten nejaky chybny inak si to neviem vysvetlit lebo keby mi vivea nerobila tak brzdit by to muselo tak ci tak ale tazsie

Původně zaslal: banan1987

no kvapalina mi nikde neunika to by som postrehol ale hlavny brzdovy valec mam novy iba ak by bol aj ten nejaky chybny inak si to neviem vysvetlit lebo keby mi vivea nerobila tak brzdit by to muselo tak ci tak ale tazsie

Pedál je tvrdý nebo se propadá ?

Původně zaslal: subin

Původně zaslal: banan1987

Pedál je tvrdý nebo se propadá ?

sprvu je tvrdý ale ked viac pritlacis tak ide az skoro na dno

Pak to vypadá na ten hlavní brzdový válec,pokud ti opravdu nikde neutíká kapalina

Původně zaslal: subin

Pak to vypadá na ten hlavní brzdový válec,pokud ti opravdu nikde neutíká kapalina

no asi to skusim vymenit lebo kamarat ma zo svojho stareho auta navyse tak ho tam skusim dat lebo jemu brzdil dobre a ak bude zly ten moj tak ho pojdem reklamovat

no tak skusal som to odvzdusnit zase ale neuspesne pretoze ked som naslapal tak valec nemal ziadne tlaky takze mi to nebrzdi skoro vobec. musim ist po ten druhy valec musi to robit len ten valec

no pani nebolo to vo valci ale som mal zodrate pakne a potom ich velmo rozpinalo a vsetok tlak sa stracal tam preto mi to neslo ani odvzdusnit nastastie mal kamarat aj tie a celkom nove tak som ich zalozil a ide to v pohode

No musel být ještě i špatný samoštel. Normálně i když máš sjeté obložení a sundáš nohu z brzdy, vrátí se to jen o kousek, co ti dovolí ten samostav.

Mně to blblo taky,přibrždovalo levé kolo,tak jsem musel dát nové destičky,vyčistit pístky a dát manžetky.Při tom jsem mrkl na zadní,ty byly OK.Ale proč šel pedál jednou tvrdě a podruhé měkce,na to jsem nepřišel.Až náhodou,když jsem kontroloval čistíč paliva (přidaný před origo) tak jsem zavadil o hadici z vývěvy na posilovač-byla naprasklá a někdy přisála vzduch a posilovač tím pádem nešel.tak jsem kosek odřízl a hned to jde OK.