Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antipollution Fault


ipcsk

Recommended Posts

Zdrvaim. Chcel by som sa spytat ci je mozne aby auto zacalo hlasit chybu antipollution fault koli tomu, ze sa mi za 600 km blizi vymena oleja.... Ze by sa to akoze tym chranilo aby som na tom uz viac nejazdil a rychlo bezal do servisu... Auto je to Peugeot 406 HDI 2,0 110HP r.v. 2001 Naposledy som menil olej priamo v pezote pri 100 000, nastavili mi tam vymenu po dalsich 20 alebo po 2 rokoch. Teraz sa mi blizi 120 000 a pred par dnami sa mi zdalo akoby auto nemalo ten svoj spravny vykon, tak som na to na dialnici trocha stupal, ze nech sa chalanisko prebehne a zacala mi pipat tato Antipollution hlaska.... Tak sa bojim na tom jazdit aby som mu neublizil, ale mozno je to len koli tej bliziacej sa vymene... Ma s tymto niekto nejake skusenosti ? Zvykne pocitac pred bliziacov sa vymenov nieco hlasit ? Ak aj hej, tak by som myslel ze by to mohlo byt aj inak formulovane... Uz som o tejto hlaske toho tuna cital dost ale nikto to nespajal s tymto... Mimochodom som teraz s autom v anglicku a mam strach davat to do ruk tunajsim odbornikom. Neviem co by bolo najlepsie spravit ? Ci si najskor sam vymenit olej, alebo si najprv dat zitstit presny vypis chyby... alebo vymenit olej a skusit si sam vyresetovat pocitac... Ci ta hlaska nezmizne a nebude sa znova domahat ??? Vopred Velmi pekne dakujem za akekolvek pripadne odpovede...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše p406b, tato hláška je dost obecná a může ji způsobovat prakticky cokoliv, co souvisí se špatnou funkcí motoru- spalování apod., olej těsně před výměnou ale rozhodně ne.

Nejlepší bude napojit na diagnostiku a nechat vypsat konkrétní chyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...