Sign in to follow this  
Followers 0
hnusoba

Narodenie dieťata a paragraf

7 posts in this topic

Vedel by mi niekto poradiť, koľko dní mám podľa paragrafu nárok ostať doma po narodení dieťata? Dnes mi kolega, ktorému sa pred pol rokom narodili dvojčatá povedal, že paragraf je len na jeden deň no niekde som počul, že sa to má predĺžiť na niekoľko dní. Tak ako to potom je? :myslim

Původně zaslal: hnusoba

Vedel by mi niekto poradiť, koľko dní mám podľa paragrafu nárok ostať doma po narodení dieťata? Dnes mi kolega, ktorému sa pred pol rokom narodili dvojčatá povedal, že paragraf je len na jeden deň no niekde som počul, že sa to má predĺžiť na niekoľko dní. Tak ako to potom je? :myslim

nevim jak na slovensku , ja byl na paragrafu tak jak jsem řekl doktorce že potřebuji. při narozeni druheho ditete to same . blbe jen bylo že ikdyž je to 100% proplaceno tak ti ty penize prijdou treba i za dva mesice , proste maji 90 dni na vyplaceni.

Mě paragraf po narození nedali (že prý kdybysme už jedno nebo víc měli, tak jo), musel jsem si vzít dovolenou. Taky jsem to na doktorku zkoušel, že potřebuju, ale nenapsala mi ho:(:(

Jo - je fakt, že na Slovači to může být trochu jinak, ale s tou platbou má Pe.tr 100% pravdu (jakmile se s jakoukoli platbou úředníkovi zpozdíš o pár dní, bez milosti Ti vypálí penále, ale jakmile Ty máš dostat od úředníka prachy, najednou je času dost a úředník se diví, že nemáš v bance naspoříno ...... - to bych řekl, že bude i na Slovači podobné)

V ČR je to tak, že máš volno pouze na přítomnost otce u porodu a nebo na odvezení manželky do porodnice ( ale to je bráno v hodinách ). Něco jako když jdeš na kontrolu k zubaři :D

Pokavaď už jedno dítě máš, mužeš si vzít OČR - ošetřování člena rodiny, ale zase pouze jenom pokud je prvnímu dítěti do deseti let.