Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

motor v prd...


Xander Cage

Recommended Posts

Zdravím vás tu všechny,

tak jsem se po dlouhé úvaze pustil do rozdělání motoru na mé 605ce, jedná se o 2,5 TD a po sundání hlavy jsem se celkem zděsil. Auto klepalo, tak jsem čekal, čím to asi bude, vahadla a hydroštely jsem vyměnil cca před 2 měsícama a klepalo to stále, tak jsem podezíral pístní čep. Ale zpět k té hlavě, když jsem jí sundal a otočil, tak jsem zjistil, že je popraskaná jako pole v suchu, je tam aspoň 8 prasklin, a to počítám jenom ty, co jsem viděl pouhým okem. Takže hlava půjde nová, stojí sice 18000, ale co už, no. Jinak klepe tam jeden píst, vypadá to, že tam praskl kroužek a píst tam má teď ve válci vůli. takže to půjde celé překroužkovat, vyměním pístní čepy a šálky, a snad to pak bude celé OK. Ještě odvezu na vyčištění a seřízení vstřiky a bude snad zase na čas klid. Celkové investice do toho motoru budou asi cca 40 000, ale bude to prakticky taková generálka. A myslím, že do takovéhoto auta se to vyplatí, není nikdy ani kousek rzi, vše fachčí, včetně klimy, takže proto jsem se tak rozhodnul. Chtěl jsem se jenom s váma o to podělit. Kdybyste měl náhodou někdo nějakou připomínku nebo dotaz, tak sem s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xander Cage: Určitě se do toho auta vyplatí investovat, protože diesel bude mít svou cenu... A ta hlava - je to škoda že ty TD se takhle podělaj. A to není jen 605...

Vstřiky - seřízení? Já myslel, že se jen zkouší, a pokud jsou špatný, tak se měněj jehly... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak všechno nakonec špatně, jeden válec je úplně rozbitej, asi do něj kapala nafta ze špatného vstřiku a má v sobě u vrchu úplný díry, jako kdyby se tam rozdrtil koužek, a to už není ani na výbrus, takže jsem byl donucen koupit druhý motor, je komplet se vším, po GO, s novýma rozvodama a spojkou, tak snad to bude dobrý, o víkendu to tam budu pasovat. Nevíte někdo, jestli ten motor vytáhnu vrchem? Nebo jestli musí i s nápravnicí? Jinak doufám, že ten motor bude OK, ale na to všechno příjdu, až to namontuji a nastartuji.

To Marcel505: jasně vstřiky se jenom vyčistí a vyzkouší a když je špatná jehla, tak ta se vymění, špatně jsem to prve napsal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xander Cage

Tak všechno nakonec špatně, jeden válec je úplně rozbitej, asi do něj kapala nafta ze špatného vstřiku a má v sobě u vrchu úplný díry, jako kdyby se tam rozdrtil koužek, a to už není ani na výbrus, takže jsem byl donucen koupit druhý motor, je komplet se vším, po GO, s novýma rozvodama a spojkou, tak snad to bude dobrý, o víkendu to tam budu pasovat. Nevíte někdo, jestli ten motor vytáhnu vrchem? Nebo jestli musí i s nápravnicí? Jinak doufám, že ten motor bude OK, ale na to všechno příjdu, až to namontuji a nastartuji.

To Marcel505: jasně vstřiky se jenom vyčistí a vyzkouší a když je špatná jehla, tak ta se vymění, špatně jsem to prve napsal

Na kolik tě vyšel druhý motor,jestli to není tajné?Mám v plánu kupovat taky 2.5 td tak at vím dopředu zhruba co a jak.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...