Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Venkovní teploměr


Tas09

Recommended Posts

Me zlobil teplomer tak, ze skakala teplota o supne az desitky stupnu prakticky behem vterin.Nekdy mi vlete ukazal i -10stupnu.Bylo to spatne pripojenym konektorem teplomeru,ktery pri jizde nedolehal...Nebyl docvaknuty.Stacilo zamacknou a v poradku.Ale u tebe to asi tento problem nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: purkmistr

hele kluci, nevíte jestli termistor (třeba z domácího teploměru s čidlem) bude udávat stejnou teplotu? Jestli průchozí hodnoty budou stejný jako na origo termistoru?

Nebude zkoušel jsem to.Zkoušel jsem i čidlo jak máš autoteploměry a byl tam rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: purkmistr

hmm škoda, mám asi dvě (auto teploměr a potravinářský s cejchem). Asi to ani nezkoušet co?

.

můžeš třeba to bude ukazovat,mne to nešlotak jsem to řešil tým termistorem s odpory cena byla okolo 20 kč.Jezdil jsem s tým rozdíl asi 2 st a to šlo,pak jsem sehnal čidlo orginál tak jej tam mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tie termistory majú rôznu hodnotu odporu. Väčšinou sa v katalógoch uvádza hodnota odporu pri 25 stupňoch celzia. Ak chceš, aby to aspoň trošku ukazovalo presne, tak si musíš zmerať hodnotu odporu origo dobrého čidla pri tejto teplote a potom kúpiť takýto termistor. Ale aj tak to nemusí byť presné, pretože aj termistory majú výrobné tolerancie. Ideálne je kúpiť celý vagón termistorov:D:D a z nich potom vybrať to, ktoré je najbližšie hodnotou odporu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Uz to tu niekto rozoberal, co sa tykalo toho teplotneho cidla ako ho nahradit. Moj problem som vyriesil presne podla toho navodu. Kupil som termistor 2k2, odpory a vsetko je v pohode a funkcne a kedze teraz sa teploty pohybuju od -7 do 14 tak som to mohol celkom dobre otestovat.Porovnaval som to s teplotnym cidlom na multimetri, ktory ukazuje presnost na dve desatiny... Ukazuje to presne. Je tam zanedbatelna odchylka kedze displej musi zaokruhlovat na cele cisla. Tymto som sa chcel podakovat prvemu autorovi kto napisal prispevok ako zostrojit cidlo...nejak sa mi nepodarilo najst originalne vlakno...dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarek zrovna dodelavam hodiny s teplomerem a mam mensi problem :mad: mam jak displey s teplomerem orig tak i cidlo ale kdyz jsem vytahnul ze sveho auta displey s hodina a prehodil za ten novy s teplomerem ..tak jsem dosel k problemu na jake piny mam pripojit cidlo teplomeru ...zkousel jsem ruzne varianty a teplomer stale ukazoval ---C\"(blikal) tak prosim nekoho kdo to zkousel !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blackrider

zdarek zrovna dodelavam hodiny s teplomerem a mam mensi problem :mad: mam jak displey s teplomerem orig tak i cidlo ale kdyz jsem vytahnul ze sveho auta displey s hodina a prehodil za ten novy s teplomerem ..tak jsem dosel k problemu na jake piny mam pripojit cidlo teplomeru ...zkousel jsem ruzne varianty a teplomer stale ukazoval ---C\"(blikal) tak prosim nekoho kdo to zkousel !

napiš SZ Ferry mu:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Blackrider

zdarek zrovna dodelavam hodiny s teplomerem a mam mensi problem :mad: mam jak displey s teplomerem orig tak i cidlo ale kdyz jsem vytahnul ze sveho auta displey s hodina a prehodil za ten novy s teplomerem ..tak jsem dosel k problemu na jake piny mam pripojit cidlo teplomeru ...zkousel jsem ruzne varianty a teplomer stale ukazoval ---C\"(blikal) tak prosim nekoho kdo to zkousel !

napiš SZ Ferry mu:papa

jj diky uz jsem mu napsal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...