Sign in to follow this  
Followers 0
sasa123

čidlo spínače el. ventilátoru a otáčkoměr

8 posts in this topic

Zdarec Peugeoťáci. Mám 306 TD, r.v. 98 a mám dva drobnější problémy. První: téměř ihned po nastartování se zapnou sahary, je to docela hukot. je tam asi nějaké čidlo (k.o) a to je pořád sepnuté, tak jak ho najít (kde je) a vyměnit (případně dočasně vypojit). A druhý dotaz: nefunguje otáčkoměr (tedy jak kdy) někdy jde, z toho náhle spadne a už se nezvedne, nebo má sporadickou funkci(sem tam se hýbe). Je to taky nějaké čidlo, nebo závada na elektroinstalaci?? nebo...

Díky za odpovědi

čídlo je většinou na chladiči,ale můžou být někde zkratované dráty,chtělo by to prohlídnout.

Hoď to na diagnostiku. Check engine mi nesvítil, ale na diagnostice se objevila chyba "relé nizkých otáček ventilátoru"(nebo tak nějak). Stačilo vytáhnout relátka a pročistit:super

Na chladiči žádný čidlo není, může to mít nějakou spojitost s klimatizací? Mám tam klimatizaci, ale nevím, jak to je všechno propojený...

Původně zaslal: dzavel

Hoď to na diagnostiku. Check engine mi nesvítil, ale na diagnostice se objevila chyba "relé nizkých otáček ventilátoru"(nebo tak nějak). Stačilo vytáhnout relátka a pročistit:super

tak tak ako ti radi dzavel...poviem ti ze v tejto chvili mam podobny problem a ten ventilator stale fuci...da sa to vypat ze vytiahned jeden kabel...nevyhnutne to treba dat na diagnostiku a tam sa najde chyba hned ako keby si mal prehladavat vsetky kable...ja to tak idem spravit...

s tim otackomerem bude chyba v konektorech co vedou do pristrojove desky. staci je sundat vycistit a napruzit, a otackomer naskoci.

otáčkoměr mi dělá to stejný zatím sem to ještě neřešil ale jsem zvědav na vyřešení tohoto problému, kdyžtak pisni jak jsi to vyřešil