Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Vytahování okna u spolujezdce


enzo82

Recommended Posts

Zdravím všechny,

o víkendu jsem se pustil do přepájení drátů mezi dveřma a karoserií, však to většina z Vás zná ;), u spolujezdce byly přeškubaný tři. Nyní je řekl bych vše O.K. ale nejde mi vytáhnout okno u spolujezdce nahoru. Dolu to jde bez problémů.

Po 2 hodinovým nervování se mi okno povedlo nahoru dostat normálně vypínačem, ale zaboha nevím čím to je že se mu najednou chtělo.

Koukal jsem na dráty co vedou do dveří tak by je to mělo akorát přepólovat v závislosti na směru posunu nahoru-dolů. Možná se pletu, prosím tedy o rady nápady atd. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, tak napadá mě změřit na konektoru který vede k motorku kontakty při mačkání přepínače, jsem taky řešil že to nešlo ale ja to měl znečištěným motorkem a nešlo tam ani tam, tak jsem aspoň věděl že dráty jsou OK, asi to dělá u obou přepínačů že? nešli mi zrcátka tak jsem musel vyčistit kontakt v přepínači ale žeby oba??

Mám ale s oknem u spolujezdce taky problém, jede strašně pomalu a jakoby se mu nechtělo, strašně ztěžka. Když dám dolů tak se napřed trošku nakloní, zadní část zajede dolů trošku a pak teprve celý okno, nahoru to zase jede celý pak se zastaví u vrchu a zadní část se nadzvedne. Může to být nějakýma úchytkama nebo tak něco? když ho stahuju tak mám strach abych ho ještě vytáhl když se tak plíží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ale s oknem u spolujezdce taky problém, jede strašně pomalu a jakoby se mu nechtělo, strašně ztěžka. Když dám dolů tak se napřed trošku nakloní, zadní část zajede dolů trošku a pak teprve celý okno, nahoru to zase jede celý pak se zastaví u vrchu a zadní část se nadzvedne. Může to být nějakýma úchytkama nebo tak něco? když ho stahuju tak mám strach abych ho ještě vytáhl když se tak plíží

S tím pravým - spolujezdcovým mám ty samý problémy (nahoru se mu nechce), už říkám ať ho nikdo raději neotvírá /z důvodu, že by pak třeba v nejnevhodnější chvíli nešlo zavřít/. Až se trochu rozjaří tož to zkusím odkrytovat - dveře, tapecírunk, spodek, moror, náhony..... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Mám ale s oknem u spolujezdce taky problém, jede strašně pomalu a jakoby se mu nechtělo, strašně ztěžka. Když dám dolů tak se napřed trošku nakloní, zadní část zajede dolů trošku a pak teprve celý okno, nahoru to zase jede celý pak se zastaví u vrchu a zadní část se nadzvedne. Může to být nějakýma úchytkama nebo tak něco? když ho stahuju tak mám strach abych ho ještě vytáhl když se tak plíží

S tím pravým - spolujezdcovým mám ty samý problémy (nahoru se mu nechce), už říkám ať ho nikdo raději neotvírá /z důvodu, že by pak třeba v nejnevhodnější chvíli nešlo zavřít/. Až se trochu rozjaří tož to zkusím odkrytovat - dveře, tapecírunk, spodek, moror, náhony..... :myslim

mal som podobny problem v 406...tam som mal zly vypinac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ale s oknem u spolujezdce taky problém, jede strašně pomalu a jakoby se mu nechtělo, strašně ztěžka. Když dám dolů tak se napřed trošku nakloní, zadní část zajede dolů trošku a pak teprve celý okno, nahoru to zase jede celý pak se zastaví u vrchu a zadní část se nadzvedne. Může to být nějakýma úchytkama nebo tak něco? když ho stahuju tak mám strach abych ho ještě vytáhl když se tak plíží

Ahoj s tím nemám zkušenost, ale napadá me jedině mechanickej problém s vodící lištou toho okna. Zrovna teď o víkendu nebudu mít čas se v tom hrabat. Pak dyžtak dám vědět, holt autí jezdí nonstop a dostat se mu pod tapecírunk není jen tak :D

S tím napětím na motoru jsem to zkoušel, šlo do něj 12V pouze v jedný polaritě. No zkusím se na to ještě podívat až bude čas a nebudu na cestách.

Zatím díky a čau.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam tiez podobny problem ale u vodica . obcas okno ide obcas nejde niekedy staci otvorit dvere alebo pohybat kablami od dveri do A sloupku a potom to rozbehne. Asi budu tiez prerusene nejake draty. Da sa ta cast kablovacky nejak vymenit? ten konektor u dveri ma nekde u A sloupku nejake spojenie alebo je to uz len komplet kablovacka? poradte kto ma stym skusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě to není el.závadou. Prostě sklo asi uprostřed zpomalí /jako by se mu nechtělo/ a pak dojede do horní polohy.

Nevím jak to vypadá pod tapecem /ještě jsem to neměl rozebraný/, tipuju to na nějakou zkřivenou vodící lištu po bejvalým majiteli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdysi jsem to měl rozdělaný každý den, to jsem řešil motorek ale teďka to vypada jakoby mu to šlo ztuha a někde drhlo, myslíte že by to něčím šlo namazat? Jinak rozebrat to je hračka, ale sklo s lištou nebo jak to tam je jsem neměl odvahu ještě, myslíte že by se mohla ohnout nebo jestli tam špatně drží že se pak vzepře? teď je na to zima ale jak se oteplí půjde dolů, musím stejnak dotáhnout šroubky co js:mrkem dal místo těch nýtů a teď se povolili a zvoní mi tam:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak už jsem to dneska rozchodil, sice jen provitorně, ale vytahovat už jde.

Zatím sice jen u spolujezdce, od řidiče ne, ale venku je zima a zatím to stačí.

Problémem byly špinavé kontakty jak u řidiče ovládající spolujezdcovo okno tak ten u zpolujezdce.

Druhá chyba byla v -12V na konektoru ve dveřích spolujezdce, po vytažení -12V na konektor už to chodí.

Na jaře až bude větší teplo too snad rozchodím tak jak má být.

Díky všem za nápady, čau.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: enzo82

Zdravím všechny,

o víkendu jsem se pustil do přepájení drátů mezi dveřma a karoserií, však to většina z Vás zná ;), u spolujezdce byly přeškubaný tři. Nyní je řekl bych vše O.K. ale nejde mi vytáhnout okno u spolujezdce nahoru. Dolu to jde bez problémů.

Po 2 hodinovým nervování se mi okno povedlo nahoru dostat normálně vypínačem, ale zaboha nevím čím to je že se mu najednou chtělo.

Koukal jsem na dráty co vedou do dveří tak by je to mělo akorát přepólovat v závislosti na směru posunu nahoru-dolů. Možná se pletu, prosím tedy o rady nápady atd. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...