Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Používání bezpečnostních pásů


Ivouš

Recommended Posts

Hoši mám na vás další dotaz:

Vozím někdy v autě na místě spolujezdce bráchu,který ale se odmítá pásat těmi pásy a říká,že na co se pásat.Pásy si nasadí až tehdy když vidí ,že v dály tam vybírají policisti a staví auta.

No a kdo za to bude postižen kdyby nás zastavily policisti a zjistily že já jako řidič jsem opásán,ale můj spolujezdec (brácha) není těmi pásy opásán.Pokutu a body dostanu já jako řidič ,že zotpovídám za auto,nebo ten nepřipásaný brácha(má řidičák na auto taky)

A druhá věc někdy vozím starou babičku která nemá řidičák a kdyby nebyla připásaná tak za ni si myslím zotpovídám já jako řidič?

U dětí ty tam ty autosedačky za ně zotpovídá řidič to je jasný.

Rady tady dávají i přímo policisti tak bych to měl přímo od zdroje.Dík:)

[upravil dne 28.1.2008 Ivouš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokuta je jedna vec, ale ja osobne se odmitam rozjet, kdyz nekdo picinkuje s pasem. Bezpecnost neprivazaneho me nezajima. Ale myslim na to, ze pri narazu svoje telo NIKDO vzepreny neudrzi a v ten okazmik ohrozuje i me. Takze u me je to tak : Nepripoutas se, tak nejedes.

Tomu tvemu brachovi, bych zkusil na rovnem useku ( a hlavne kdyz tam pojedes sam) trosku slapnout na brzdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve stručnosti, jedná se o §§ z.č.361/2000Sb. následující: §2 písm.a, §4, §5 odst.1 písm.j. Pro sedačky a děti §6, a zvláště pro spolujezdce §9

Povinnosti přepravované osoby

(1) Přepravovaná osoba je povinna

a)

být za jízdy připoutána na sedadle bezpečnostním pásem, pokud jím je sedadlo povinně vybaveno podle zvláštního právního předpisu2),

b)

užívat za jízdy na motocyklu nebo mopedu ochrannou přílbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu,2) kterou má nasazenou a řádně připevněnou na hlavě,

c)

neohrožovat svým chováním bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, zejména neomezovat řidiče v bezpečném ovládání vozidla,

d)

dbát pokynů řidiče, zejména při nastupování do vozidla a vystupování z něj.

(2) Povinnosti podle odstavce 1 písm. a) neplatí pro osobu starší 18 let a menší než 150 cm a osobu, která tak nemůže učinit ze zdravotních důvodů na základě lékařského potvrzení. Lékařské potvrzení musí mít za jízdy u sebe; v případech, kdy se nejedná o stav trvalého rázu, musí být platnost lékařského potvrzení časově omezena nejdéle na dobu jednoho roku. Náležitosti lékařského potvrzení stanoví prováděcí právní předpis. Pokud je osoba pohybově postižená přepravovaná ve vozidle na vozíku pro invalidy, musí být vozík a osoba pohybově postižená připoutána speciálním zádržným systémem schváleného provedení.2)

Samozřejmě, že jako účastník silničního provozu dle zákona může dostat pokutu a to jak v blokovém tak i ve správním řízení. A nezáleží na tom zda-li vlastní ŘP a nebo ne. Pokud by byli problémy při kontrole, tak stačí říci, že neuposlechl význy řidiče před jízdou, aby se připoutal. Ale je nutno jej opravdu před jízdou upozornit a říci mu to.A sám být připoutám. Jinak si myslím, že je kamarád svéprávní a vědom si všech následků a nebo jej příště nevést a on si to každý rozmyslí, pokud se připoutá, tak pojede a nebo nepřipoutá a bude si muset sehnat jiný odvoz. Stačí ti takovýto výklad??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeli jsme se známým, já připoutanej, on ne. Zastavili mě poliši, dostali doklady a známýmu řekli, že chtěl občanku a zdravotní potvrzení:o Oba jsme čuměli jak z jara, ale pak nám to docvaklo. Měl zaplatit litr, ale nakonec mu jen pohrozili a pustili nás (vlastně spíš jeho) bez flastru:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nejedná o děti zodpovídá každý sám za sebe. Proč bych já jako řidič měl platit za někoho kdo se nechce přozpůsobit a porušuje pravidla. Cyklista pokud se dopustí přestupku taky může dostat pokutu a nemusí vlastnit řidičský průkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

mno, kup si nejakeho novejsiho pezota a bude s emuset pasat at chce nebo ne. Ja uz jsem naucen tak, ze se nerozjedu, dokud se vseci nepripasaji.

No to já taky, ale když se ti odepne za jízdy tak zastavíš? To v případě Ivoušova bratra by jsi asi nikam nejel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Co já vím tak řidič sleduje provoz ,na tož ještě sledovat zda-li se někdo odpoutal za jízdy a není připoutaný.Pokutu platí dotyčný,pokud není pes:D ale i toho mám připoutaného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Marlin

mno, kup si nejakeho novejsiho pezota a bude s emuset pasat at chce nebo ne. Ja uz jsem naucen tak, ze se nerozjedu, dokud se vseci nepripasaji.

No to já taky, ale když se ti odepne za jízdy tak zastavíš? To v případě Ivoušova bratra by jsi asi nikam nejel

mno, kdybych jel s 207mou tak mi asi nic jineho ani nezbyde. protoze to auto zacne silene rvat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Marlin

mno, kup si nejakeho novejsiho pezota a bude s emuset pasat at chce nebo ne. Ja uz jsem naucen tak, ze se nerozjedu, dokud se vseci nepripasaji.

No to já taky, ale když se ti odepne za jízdy tak zastavíš? To v případě Ivoušova bratra by jsi asi nikam nejel

mno, kdybych jel s 207mou tak mi asi nic jineho ani nezbyde. protoze to auto zacne silene rvat...

Tobe auto rve, kdyz nekdo na zadni sedacce neni pripoutany?? Mne to nepipa ani kdyz neni pripasany spolujezdec. Pipa mi to jen pro ridicuv pas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se někdo u mě nepřipoutá, nejede. Jsem na to navyklej tak, že se poutám i když převážím auto z garáže na dvůr, což je asi tak 10 metrů....

Mimochodem blbec je ten, který se nepřipoutá, ale dvojnásobnej ten, kterej se nepřipoutá u auta, který má airbagy. Protože nepřipoutanýmu urazí ten pytel hlavu. Takže "proč se poutat"...

Vyjímku mají třeba učitelé autoškoly, aby mohli rychle hmátnout žákovi do řízení, ale i tak bych váhal, připoutat se-nepřipoutat.. Zrovna jako lidé, kteří mají potvzení od lékaře..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako jarajarda. Kdo se nepouta v mym aute, nikam nejede. Zajimavy je, ze to funguje na vsechny a na vsech sedackach :). Staci rict "Bud se pripoutej, nebo vystup!", chvili stat a nakonec kazdej vymekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...