Sign in to follow this  
Followers 0
rosta205

P 208 1.9 D nedobíjí

13 posts in this topic

Kluci zdravíčko,mám velkej problém. Peugeot mi přestal zřejmě dobíjet,po nastartování se rozsvítí kontrolka dobíjení a tak za půl hodiny jízdy autu dojde šťáva a přestane všechno svítit a nakonec i motor zdechne. Po každém nabití baterky se toto opakuje,vidím teda příčinu v alternátoru,pokud nedochází někde ke zkratu. Jak to vidíte vy? A taky už bych se možná žačal shánět po alternátoru,ovšem na vrakovišti u nás mi řekly 1500 Kč,což se mi zdá moc. díky za rady a info vítáno

sežeň si nějakýho elektrikáře kterej ti ho opraví, buď máš špatnej regulátor (i když to spíš ne) nebo máš špatnej diodovej můstek - za pár stovek ti ho vymění, nech si zrovna i vyměnit ložiska a budeš mít za menší peníze alternátor po generálce

Tipuji na regulátor napětí, který je na alternátoru. Ted jsme jej měnili u rodičů 205 1.8D. Bohužel, odešel i diodový můstek. Je více druhů toho regulátoru napětí. Nejlepší je jej vymontovat a vzít sebou. Je na dvou šroubech (8) ale u nového jsou přiloženy dva šroubky na křížový šroubovák.

Můžou to bejt jen uhlíky v loji, někde se dají sehnat samostatně bez regulátoru, ale jeho výměnou nic nezkazíš;)

Tady je několik fotek regulátoru napětí. Umístněn je na alternátoru:

post-0-14109598763786_thumb.jpg

Původně zaslal: OK406

Tipuji na regulátor napětí, který je na alternátoru. Ted jsme jej měnili u rodičů 205 1.8D. Bohužel, odešel i diodový můstek. Je více druhů toho regulátoru napětí. Nejlepší je jej vymontovat a vzít sebou. Je na dvou šroubech (8) ale u nového jsou přiloženy dva šroubky na křížový šroubovák.

Nakonec byl špatný i diodový můstek. Vše opraveno a už lítá jako srnka:D