Sign in to follow this  
Followers 0
Spec

Jak sundat přední světla a nárazník?

8 posts in this topic

Dneska jsem část odpoledne prolejzal auto a prostě jsem nepřišel na to jak sundat světla a nebo nárazník.:(

Sudal jsem masku a koukal, že šrouby držící světla jsou pod nárazníkem a šrouby nárazníku pod světlama.:o

Asi se to sundavá nějakym trikem, ale nepřišel jsem na to, jakym. Poradí někdo?

A všechno tohle vzniklo proto, že jsem chtěl vyměnit žárovky v parkovačkách. To mi taky nejde do hlavy. Do normálních světel se dostanu hned - jen vzadu sundám kryt a hned můžu měnit žárovky. Ale k parkovačkám se nedostanu. To se musí kvůli výměně žárovek sundavat celý světlo??? A protože nejde, tak sundat i nárazník nebo je na ty parkovačky nějakej trik?

Díky moc za rady.

Mám 2,5 TD z 95, pokusím se Ti popsat postup u mého. Snad Tě to navede.

Napřed musíš sundat pochopitelně masku, potom vytáhnout mírným násilím lištu mezi světly a nárazníkem. Je tam naražená a na krajích u blatníků má plastové příchytky, zobáčky na nich musíš zmáčknout. Chce to cit, ale i trochu síly. Když jsem shazoval nárazník, tak jsen shodil i plastové kryty podběhů.

Pak se dostaneš i ke svorníkům světlometů. Abys povolil matky M6 na těchto svornících, tak to chce prodlouženou hlavici z malé goly. Ty svorníky jsou zakončeny torxem, takže potřebuješ i tuto hlavici-seřizují se tím světla.

Nárazník pak můžeš sundat i s vedením povolením těch dlouhých šroubů pod světlomety, nebo povolením šroubů na patkách v nárazníku. Samozřejmě v obou případech musíš povolit šrouby dole pod nárazníkem. Na bocích je pak nárazník zasunut do excentrů-vodítek. Snad jsem na nic nezapomenul. Ale ty parkovačky by měly jít i bez těchto vyfikundací. Tak blbí frantíci nejsou.

Neviem ako vy ale mne staci dat dole masku a tu listu ako pise VP 605 a potom sa dostane k srobom n svetlach. Spolu s so svetlami dam dole aj parkovacky. Naraznik je presne ako popisal VP605

Napsán autorem VP605

Mám 2,5 TD z 95, pokusím se Ti popsat postup u mého. Snad Tě to navede.

Napřed musíš sundat pochopitelně masku, potom vytáhnout mírným násilím lištu mezi světly a nárazníkem. Je tam naražená a na krajích u blatníků má plastové příchytky, zobáčky na nich musíš zmáčknout. Chce to cit, ale i trochu síly. Když jsem shazoval nárazník, tak jsen shodil i plastové kryty podběhů.

Pak se dostaneš i ke svorníkům světlometů. Abys povolil matky M6 na těchto svornících, tak to chce prodlouženou hlavici z malé goly. Ty svorníky jsou zakončeny torxem, takže potřebuješ i tuto hlavici-seřizují se tím světla.

Nárazník pak můžeš sundat i s vedením povolením těch dlouhých šroubů pod světlomety, nebo povolením šroubů na patkách v nárazníku. Samozřejmě v obou případech musíš povolit šrouby dole pod nárazníkem. Na bocích je pak nárazník zasunut do excentrů-vodítek. Snad jsem na nic nezapomenul. Ale ty parkovačky by měly jít i bez těchto vyfikundací. Tak blbí frantíci nejsou.

Jasně...díky moc... já to takhle právě dělal, ty šrouby světel tam vidim, ale blbě se k nim dostává...(dost blbě), tak jsem myslel, že mi něco uniká a že se to bude dělat jinak, ale jak tak koukám, tak mi nic jiného nezbude.

Hele..jeste ujištění. Světla drží jednim šroubem nahoře a jednim dole nebo dvěma dole? Já tam ze strany vidim dole jen jeden.

Mali by do drzat dvomi ale mne drzia iba na jednom a v pohode.

Světla drží na třech šroubech, dva dole v krajích, jeden nahoře v jedné třetině od vnějšího okraje. Drží to na svornících M6 a matkami M6 s otočným límcem. Tyto matky doporučuji koupit nové- vede určitě Bossard a Fabory.

Před znásilňováním doporučuji důkladně prostříknout WD, nebo červenou brzdovkou. Dobré je mít po ruce kromně dříve avizovaného nářadí i kvalitní zahnuté kleště a očkovou plochou desítku