Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

405 Mi16 - Nestartuje


Maverick

Recommended Posts

hm.. neviem či trochu napoviem ale podobne sa tpo chovalo a nikto nevedel čo tomu aftu je tak po dlhej doba sa prišlo na to že relatko ktore spina štarter bolo treba vymenit lebo skratka neposluchalo a nerobilo to čo malo t.j. štarter točil ale nevysuval pastorek neviem či je to možne tiež v tvojom pripade je to relatko v časti motore možno na lavej strane pri blatniku...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento problem som riesil aj ja na mojej micku. pridem na pumpu natankujem zaplatim nasadnem a otocim a nic ticho ibas tocim a tocim a tocim ked som otveril motor tak som skontrolovala vsetky kabely a nakoniec som nasiel jeden kabel ktory je pripojeny z boku na hlave motora pri ¨prietokovom termostate tam som mal nacnuty kabel ked som ho len tak zrychla ocistil a spojil a vyskusal tak motor hned nabehol. Ptotom somsa docital niekde ze je to nejake poistne cidlo ked nahodou vyvre alebo zmizne voda vtom momente odpaja motor a ako chybu ho nenajdes jedine keby si mal softvare.

Dufam ze som aspon nejak pomohol bo ja som to auto kupil v dezolatnom stave a co sa tyka elektriky katastrofa poprvy krat som ani nedosiel poriadne domov

[upravil dne 5.2.08 comm]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak auto stále nestartuje. Dneska bylo konečně celkem příjemné počasí na práci na parkovišti, tak jsem na to vlítnu. Dohrabal jsem se až k tomu čidlu na převodovce, ale nevim jak jej vyndat. Proto se chci zeptat, jestli je tam jen nastrčené, nějak zašroubované nebo na nějakej bajonet. Nechce se mi zatim za to rvát, abych mu neuškodil více než je nutné.

comm: Díky za tip, tohle slyšim prvně, tak se na to taky zkusim podívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa nemýlim tak Mi ma vstrekovanie. Jedna vec je či dáva čerpadlo benzín a druhá či aj vstrekuje. Mne sa takáto závada vyskytla na 1,9 SRi a po dlhom trápení som našiel chybu na plošnom spoji riadiacej jednotky. Bol tam skorodovaný spoj na spínacom tranzistore. Riadiaca jednotka má dierku vo veku na odtok skondenzovanej vlchkosti. Cez tú sa mi tam dostane voda pri silnom daždi alebo na umyvárke, keď sú zanesené odtokové kanály. Skús to pozrieť. Stačilo to očistiť, postriekať WD-čkom a od vtedy mám pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak včera jsem se v tom zase pohrabal, konečnš vysápal ven to čidlo na převodovce a dle návodu Bohouše vyzkoušel ohmkmetrem a máváním železa před čidle. Odpor se měnil a čidlo se zdá být funkční. Prolezl jsem skoro všechny el. spoje v motoru, prostřík kontaktole, ale bohužel stále nic. Nestartuje a nestartuje. Už fakt nevim co stim:(

pastorek: ŘJ jsem měl taky rozebranou, a ta ja vizuálně naprosto OK, vstžiky jsem zkoušel a všechny se zdaj bejt funkční

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli to je blbost abo ne, ale ja som mal podobny problem na jednom opli a nesiel mi nastartovat, len obcas odbafol az som mu nakoniec vstrekol trosku benzinu do valcov cez sviecky a skusil nastartovat. motor nakratko nastartoval na vysoke otacky a potom zdechol a bol som si isty, ze nevstrekuje benzin cez trysku. snad ti to pomoze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...