Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

405 Mi16 - Nestartuje


Maverick

Recommended Posts

Zdar

Mám takovej menší problém. Včera jsem přijes s míčkem do garáže, vše v pohodě a dneska k tomu přijdu, otočim klíčkem a ono ne a ne nastartovat. Točí starter, auto občas lehce \"poblafne\" ale nechce se rozjet. Vyblikával jsem kódy, ale v ŘJ nic není (krom chyby snímače klepání, ale ta se tam objevuje už dlouho a zatim to furt jezdilo.) Jednotku jsem vyresetoval a furt nic. Pojistky vypadaj všechny OK i ty v motoru. Nevíte prosím vás někdo co stím? na co se zaměřit? Motor je to RFY (XU10J4Z). Budu vděčnej za každou radu. Dík

[upravil dne 2.3.08 Mefisto86]

[upravil dne 20.7.08 Mefisto86]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi to taky na MI 16 (XU9J4) přijel jsem normálně a už nenatočil. Odtah do servisu,tam zjistili,že čerpadlo nedává šťávu.Něco u čerpadla u nádrže.Dále jsem měl rozpadlý palec v rozdělovači. Tak to zkontroluj. Držím palce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm vlezl bych pod auto a našel palivové čerpadlo(je in line-v potrubi,vedle nádrže na příčné výztuze podlahy kufru) a proměřil bych svorky čerpadla jestli jde napětí po otočení spínací skříňky na 2stupeň(jestli spíná rele palivového čerpadla)...a pak bych řešil dále.;)

PS:a nebo odpoj přivod paliva do rozdělovací větve a at nekdo otočí klíčkem a uvidíš..chce to prostě rozdělit na palivovou soustavu a zapalovací...u zapalovaci by mě napadal modul zapalování či indukční cívka..hodně zdaru;):mrk:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar. Přidám také kapku zkušeností.

To čerpadlo je při chodu slyšet. Pokud by přísun paliva byl ok, tak bych mrknul na svíčky, jestli hází jiskru. Dále mrkni na snímač polohy kliky na převodovce. Jednou nás ta mrška pěkně potrápila.

Jinak bych projel všechny kontakty. Od váhy vzduchu a tak. Určitě to bude nějaká Blbost.

Ať se ti to podaří nahrknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bla

Zdar. Přidám také kapku zkušeností.

To čerpadlo je při chodu slyšet. Pokud by přísun paliva byl ok, tak bych mrknul na svíčky, jestli hází jiskru. Dále mrkni na snímač polohy kliky na převodovce. Jednou nás ta mrška pěkně potrápila.

Jinak bych projel všechny kontakty. Od váhy vzduchu a tak. Určitě to bude nějaká Blbost.

Ať se ti to podaří nahrknout.

Ten halluv snímač mě taky napadl,ale to by se našlo přes diagnostiku,v paměti závad...,ale je lepší ho vyndat a juknout jak na tom je a pořadně vyčistit(čistota je u haláku duležitá);)

[upravil dne 28/1/2008 Pája Rybišár]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s palivem to souvislost nemá. Odpojil jsem palivový hadice, zkusil nastartovat a benzín z toho stříhal jak z fontány. Zkoušel jsem i jestli jde impulz na cívky a vše se zdá být OK. Zkusil jsem otestovat akční členy, a všechny zdá se fungují. V ŘJ stále žádná chyba. Tohle už mi hlava nebere:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to budeš muset asi k doktoru.

Čerpadlo fičí, benzín stříká, jiskra lítá, imo svítí. Počítač se sera málokdy. Kdyby poskočil rozvod, tak by to mělo jít i tak natočit (ale radši bych na něj mrk). Já bych sázel na ten snímač. :myslim

Jednou jsme taky takhle pátrali, a nakonec jsme si pučili to samé auto a zkoušeli. No a byla to úplná blbost. Špatný kontakt na relé. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bla

Já bych sázel na ten snímač. :myslim

Pokud myslíš snímač otáček, tak je fakt, že kolega po jeho dopojení auto (Megane Coupe) taky nenatočil, prostě točil, sem tam škytl, ale nenastartoval. Po připojení bez problémů;)

Hned mě to nenapadlo:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bla: Bohužel splašit někoho se stejnym autem a navíc někde kousek odemě je takřka nereálné. jedinej člen o kterym vím, že má to samý auto je Biff a ten je trošku zruky:roll

Takže už opravdu asi zbývá ten snímač. Nevíte teda někdo kde přesně ten bazmek hledat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...