Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

značka Stop


Ivouš

Recommended Posts

Původně zaslal: Demo

Nevidim duvod, proc by to melo byt klasifikovano mene nez jizda na cervenou...

treba proto, ze jizdou na cervenou zaroven dost casto splnis prave i tu druhou podminku nebezpecnosti, tj. omezeni ci ohrozeni jineho vozidla, ktere uz jede na zelenou.

samotnym nezastavenim na stopce, pouze pribrzdenim a danim prednosti porusis sice jednu z povinnosti, ale vetsinou uz ne tu druhou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Ivous > a ty ses jim k tomu priznal? je pravda, ze dveste je smesny

§22 zakona 361/2000 zni

(4) Na příkaz dopravní značky "Stůj, dej přednost v jízdě!" musí řidič zastavit vozidlo na takovém místě, odkud má do křižovatky náležitý rozhled.

ses povinnenej zastavit vozidlo na miste kde mas ty jakozto ridic dostatecny rozhled (to je u kazdyho jedince jiny, kde ma dostatecny rozhled) takze pokud tak krizovatka neni uprostred pustiny, a sou tam baraky, stromy ci cokoli jinyho, tak se s nim budu hadat do krve, ze sem zastavil presne dle znineneho paragrafu a on s tim nic neudela, protoze ti nemuze rict musel ste zastavit zde, to by moh pouze v pripade vodorovne dopravni znacky STOP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se stalo přesně to stejný v Újezdu u Brna. Mají tam takovou šikovnou vedlejší ulici, já tam zastavil vyhodit kámoše, otočím se a na 1 (kvalt) pomalu jedu ke křižovatce, cedule sem si fakt nevšiml, krásně bylo doleva vidět tak sem jel. Na a samozřejmě o 50m dál číhali místní strážníci. No a taky sem dostal 200kč a oni tvrdili (a bavili sme se o tom s ostatníma v autě), že aby za to byly body tak by ta peněžní pokuta musela odpovídat minimu toho přestupku (1000 tuším), takže na stravenku napsali asi parkování nebo něco.

Aspoň je vidět jak je ten geniální systém přehlednej a "účinnej".

Eddit: a ten kámoš co sem ho vyhazoval mě druhej den řekl, že to je oblíbený místečko na hlídání a že tam sou skoro pořád. Tak sem ho zprdl za to, že mě to neřekl předem.

[upravil dne 26/1/2008 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ivouš

No já jsem vjel do té křižovatky tak 15km/h podíval jsem se nic nejelo tak jsem mašíroval dál a tak 50 m od křižovatky tam stál v noci policajt.Poliš mě přesně řekl po kontrole dokladů a dýchání na konec že jsem nezastavil na stopce,ale nezpůsobil jsem žádnou nehodu tak mě napařil ty 200kč .No uvidím kolik mě napaří bodíků pak se tam půjdu zeptat.

no vidíš to. Pokuta 200 to je opravdu levné. Tu jsem naposledy dostal,když jsem tramvají zrušil totálně Matiz v rychlosti 57km
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: adraj

quote]no vidíš to. Pokuta 200 to je opravdu levné. Tu jsem naposledy dostal,když jsem tramvají zrušil totálně Matiz v rychlosti 57km

jj, pokuta je to malá. Výjimečně dávám za 200,- Kč, ale jinak 500,- Kč a více, podle toho, jak moc to ten borec proletí. Už jsem viděl dost extrémní závodníky, pro který je i 2000,- Kč malá pokuta, takovejm bych dával i 5000,- Kč!!! Jinak za značku STOP body nejsou, páč to neni značka zákazová nebo příkazová, ale značka upravující přednost v jízdě, takže bez bodů. :super

[upravil dne 27/1/08 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: adraj

quote]no vidíš to. Pokuta 200 to je opravdu levné. Tu jsem naposledy dostal,když jsem tramvají zrušil totálně Matiz v rychlosti 57km

jj, pokuta je to malá. Výjimečně dávám za 200,- Kč, ale jinak 500,- Kč a více, podle toho, jak moc to ten borec proletí. Už jsem viděl dost extrémní závodníky, pro který je i 2000,- Kč malá pokuta, takovejm bych dával i 5000,- Kč!!! Jinak za značku STOP body nejsou, páč to neni značka zákazová nebo příkazová, ale značka upravující přednost v jízdě, takže bez bodů. :super

[upravil dne 27/1/08 Stifler]

prosim prosim ,to stou tramvají nebyla moje chyba:bojim:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: adraj

:D:D:D:D:D

Ale tim tě nechci ospravedlňovat. :PNeznám podrobnosti, takže nemůžu soudit. :mrk

mno čoveče,jedu takhle z Petřin na Vojenskou nemocnici no a kousek před křižovatkou cca 20m mi tam najel pán s tím Matíkem. Už jsem to nestačil ubrzdit a projel spřáhlem komplet zadní dveře. Pokutu jsem dostal za rychlost,protože jsem tam měl jet 50.Nikomu se naštěstí nic nestalo:bojim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: adraj

mno čoveče,jedu takhle z Petřin na Vojenskou nemocnici no a kousek před křižovatkou cca 20m mi tam najel pán s tím Matíkem. Už jsem to nestačil ubrzdit a projel spřáhlem komplet zadní dveře. Pokutu jsem dostal za rychlost,protože jsem tam měl jet 50.Nikomu se naštěstí nic nestalo:bojim

No, tak to buď rád, že to dopadlo jen takhle. Klidně to mohlo bejt horší. A on dostal něco? Třeba za nedání přednosti nebo něco podobnýho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: adraj

mno čoveče,jedu takhle z Petřin na Vojenskou nemocnici no a kousek před křižovatkou cca 20m mi tam najel pán s tím Matíkem. Už jsem to nestačil ubrzdit a projel spřáhlem komplet zadní dveře. Pokutu jsem dostal za rychlost,protože jsem tam měl jet 50.Nikomu se naštěstí nic nestalo:bojim

No, tak to buď rád, že to dopadlo jen takhle. Klidně to mohlo bejt horší. A on dostal něco? Třeba za nedání přednosti nebo něco podobnýho?

totiž díky té mé rychlosti jsem to odnesl já,ale to mi až tak nevadilo. Navíc jsem měl štěstí a přijel velmi solidní policista. Takže mi to nešlo ani do karty řidiče. Kdybych totiž jel opravdu oněch 50 tak by to dopadlo obráceně. :roll
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke značce STOP: pokud autor myslel značku P6 - Stůj, dej přednost v jízdě (8 hran s nápisem STOP), tak to je dopr. značka upravující přednost a z jejího porušení není bodová sankce. To je tedy v případě, že porušení nemá další vliv (nehoda, ohrožení provozu...). Tudíž i finanční ohodnocení se může pohybovat od 100,- Kč do 2.000,- Kč dle uvážení policisty. Takže za 200,- dost levné :super

A co se týče toho, že je snažší dát nebodovanou pokutu. Nevím kam na to chodíte... Pro policistu PČR (nevím jak městského strážníka) je to úplně jedno, vzhledem k tomu, že každou pokutu (z dopravy, z majetku, veřejného pořádku..) musí zadat do systému ETŘ, kde již po jejím vypsání pouze stačí zatrhnout kolonku Evidence do systému BODYS (trestné bodíky). Nic jiného vypisovat nemusí. A dokonce na některých odděleních mají nepsaný pokyn k "chytání" bodových pokut, jelikož stále existuje čárkový systém (ačkoliv každý tvrdí že není, že je hlavní spokojenost občana :D) a to je jeden z hodnotících kritérií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Ono, kdyz uz nekde stopka je, tak je tam asi duvod. Brnakum ani nemusim pripominat stopky na videnske.

jj, jako treba u te stopky na benzine na evropsky, kde je uz pri prijezdu ke krizovatce videt na 1.5km prijizdejici auta, a naopak pouha prednost v jizde u omv na protejsi strane, kde pres "vhodne" umisteny billboard neni videt do praveho pruhu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

Ke značce STOP: pokud autor myslel značku P6 - Stůj, dej přednost v jízdě (8 hran s nápisem STOP), tak to je dopr. značka upravující přednost a z jejího porušení není bodová sankce. To je tedy v případě, že porušení nemá další vliv (nehoda, ohrožení provozu...). Tudíž i finanční ohodnocení se může pohybovat od 100,- Kč do 2.000,- Kč dle uvážení policisty. Takže za 200,- dost levné :super

A co se týče toho, že je snažší dát nebodovanou pokutu. Nevím kam na to chodíte... Pro policistu PČR (nevím jak městského strážníka) je to úplně jedno, vzhledem k tomu, že každou pokutu (z dopravy, z majetku, veřejného pořádku..) musí zadat do systému ETŘ, kde již po jejím vypsání pouze stačí zatrhnout kolonku Evidence do systému BODYS (trestné bodíky). Nic jiného vypisovat nemusí. A dokonce na některých odděleních mají nepsaný pokyn k "chytání" bodových pokut, jelikož stále existuje čárkový systém (ačkoliv každý tvrdí že není, že je hlavní spokojenost občana :D) a to je jeden z hodnotících kritérií.

No, abych to upravil - za pokutu dle § 22 odst. 1 písm. l) přestupkáče může řidič dostat pokutu od 0,- Kč do 2000,- Kč, takže od 100,- Kč je mylná představa. 0,- Kč = domluva. A zadruhé - nevim, jak to dělaj kolegové tam u tebe, ale já osobně to dělám. Když už vidim, že řidič, kterýmu uděluju pokutu neni žádnej namachrovanej frajírek, kterýmu by koukaly pětitisícovky z kapes a jedná se mnou slušně a nepopírá svou evidentní vinu, tak mu klidně vypíšu bloky za lékárničku nebo nepředložení řidičáku, ať to má aspoň bez bodů. A tohle je praxe, kterou tu nedělám jenom já, ale i ostatní kolegové. Když je slušnej řidič, tak jsme slušní i my a když je to nějakej frajírek, co si myslí, že si nás může všechny nastrkat do kalhot, tak k takovýmu přistupujeme tak, jak si zaslouží. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, abych to upravil - za pokutu dle § 22 odst. 1 písm. l) přestupkáče může řidič dostat pokutu od 0,- Kč do 2000,- Kč, takže od 100,- Kč je mylná představa. 0,- Kč = domluva. A zadruhé - nevim, jak to dělaj kolegové tam u tebe, ale já osobně to dělám. Když už vidim, že řidič, kterýmu uděluju pokutu neni žádnej namachrovanej frajírek, kterýmu by koukaly pětitisícovky z kapes a jedná se mnou slušně a nepopírá svou evidentní vinu, tak mu klidně vypíšu bloky za lékárničku nebo nepředložení řidičáku, ať to má aspoň bez bodů. A tohle je praxe, kterou tu nedělám jenom já, ale i ostatní kolegové. Když je slušnej řidič, tak jsme slušní i my a když je to nějakej frajírek, co si myslí, že si nás může všechny nastrkat do kalhot, tak k takovýmu přistupujeme tak, jak si zaslouží. :papa

K tomu tě také trošičku opravím: máš sice pravdu, že nejnižší není 100,- Kč, to jsem bral jako že když pokuta tak nejméně se dává stovka (nižší bloky už snad nikdo nikde v současnosti nemá, aspoň co já vím). Samozřejmě že udělit pokutu nemusíš. Lidově se tomu říká "domluva", ale opravdu jen lidově, v §11 z.č. 200/1990 Sb. (-sankce za přestupek) se o domluvě nepíše a zákon toto nezná.

A kdruhé části: ano, i já jsem dřívě dělal, že slušný řidič to dostal bez bodíku (místo telefonování se vykázala povinná výbava apod.). Jen si to chce ale uvědomit, že v tímto vstřícným jednáním vůči řidičům porušuješ interní pokyny a dokonce i zákon, protože by se to dalo kvalifikovat jako § 158 - zneužívání pravomoci veřejného činitele!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V § 11 z.č. 200/90 Sb. se uvádí jaké lze udělit sankce, ale ve správním řízení, na ulici se neřídíš podle tohoto §. Na místě se řídíš §84 stejného zákona.

(1) Přestupek lze projednat uložením pokuty v blokovém řízení, jestliže je spolehlivě zjištěn, nestačí domluva a obviněný z přestupku je ochoten pokutu zaplatit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...