Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme


jarajarda

Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme  

  1. 1. Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Používám obyč šampon i s voskem pro auta, s tim chodim na wapku. Vyčištění tlakem všeho nejhoršího a pak pěkně a pečlivě růčo, houbou celé auto tim šamponem s voskem, pak smejt tlakem a hotovson. Zabere mi to tak půl až tričtvrtě hodiny. Nedávno jsem si v lidlu koupila samotný vosk na auta a sprej na ochranu a očištění interiérových plastů, ale ještě jsem to nezkoušela, pravděpodobně se do toho pustim až před srazem :)

 

myčky nemám ráda, protože urvávají antény :D a druhak co jsem byla naposledy na myčce, tak to auto místo aby vonělo tak zapáchalo plísní - měli plesnivé ty kartáče (tzn druhý den wapka abych se toho puchu zbavila). Myčku už nevermore, to si radši dám tu práci a udělám to jednou za čas ručně...

 

no, po umytí Clay, pak leštěnka, pak vosk, né?  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clay jako vždycky? To bych pokaždé myl auto celej den. Clay 2x za rok a to ještě záleží na laku, po zimě to většinou potřeba je, po létě někdy. Záleží, jestli jsem někde projel čerstvej asfalt. :D

 

jasně, že ne vždycky. Ale tady evidentně nikdy  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo. Poraď mi,prosim tě:

 

  1. Používáš mezi mytím a clayem nějakej odstraňovač polétavý rzi nebo jinej čistič? Nebo jdeš po mytí hned na clay?
  2. Když ten čistič nedáš, pobere to clay stejně, nebo ne?
  3. Viděl sem lubrikaci pouze vodou se šamponem, je to vyloženě blbě, nebo ne?

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já před clayem nejprve aktivní pěna, nechám ji působit, pak oplach, pak jde šampón a rukavice, oplach, pak projdu lak a pokud někde najdu asfalt, flíčky, tak jde odstraňovač (někdy benzín), oplach. Pak přijde na řadu clay, polétavou rez pobere, ale pokud je jí hodně, tak prostě clay dřív odepíšeš. Ale jsou šampóny, které velkou část rzi dostanou dolu, já s tím moc problémů nemám. Clay na celý auto nepoužívám pokaždé. Taky jsem viděl lubrikaci vodou a jarem. Určitě to není blbě, je potřeba to dobře namíchat. Já používám buď detailingový spray nebo teď mám clay i s lubrikací v setu. Nedělám si iluze, že by to bylo něco o moc jiného, než voda s nějakým saponátem :) Vzhledem k tomu, že clay nepoužívám vždy, neměl jsem ještě potřebu řešit lubrikaci jinak.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsak detailing tady dela FROZZ a jeste co vim jeden z hodonina (asi nasetrim a v lete za nim zajedu at se snazi)

Jojo :-) stačí se ozvat.

 

Morepower:

1. Používáš mezi mytím a clayem nějakej odstraňovač polétavý rzi nebo jinej čistič? Nebo jdeš po mytí hned na clay? Je to vhodné, např. Tar X, Iron X, TRIX, Ferrous Dueller atd., clay ti pak déle vydrží.

2. Když ten čistič nedáš, pobere to clay stejně, nebo ne? Clay to vezme, ale jak už jsem psal nahoře, nevydrží tak dlouho. Není to levná věc a lepší je před clayováním odstranit co nejvíce bezkontaktně.

3. Viděl sem lubrikaci pouze vodou se šamponem, je to vyloženě blbě, nebo ne? Dá se, pokud nechceš utrácet za lubrikaci.

 

OK406:

Jen se zeptám, jakou kosmetiku používáte na koroserii. Zda-li vosk, silikon, teflon apod. Můžeš vyzkoušet přírodní vosky (kratší životnost zhruba 1-3 měsíce, lepší lesk - diskutabilní), nebo syntetické vosky tzv. sealanty (delší životnost zhruba 3-6 měsíců), o další typech se asi nemá moc cenu bavit, jsou velmi drahé a častokrát náročné na aplikaci a přípravu povrchu.

 

Pokud chce někdo výbornou ochranu, která se extrémně jednoduše a rychle aplikuje (na mokrý vůz jen nastříkat a sundat vapkou) a má výdrž kolem 2-3 měsíců, doporučuju CarPro HydrO2.

Upraveno uživatelem Frozz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co leštěnka značky,,želva"? Tu používám delší dobu.  Já si auto umyji ručně (i wapkou), ustřu jelenicí a pak nanesu leštěnku a flanelem a nebo starým ručníkem vyleštím.

 Přiznám se, že jsem nikdy nepoužíval ,,tvrdý" vosk.

V současné době se píše o nano technologii, jaká je to výhoda a přednosti. Pamatuji si, kdy se psalo, že silikon či teflon na karoserii je nejlepší. Vím, že se doba mění a proto se raději zeptám a poučím, čím si ,,vyleštit" a pečovat o auto (karoserii, interier).

Kosmetiku kupuji většinou v AK.

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK406> je potřeba vědět postup operací a pro ně pak vytipovat přípravky - tady takovej návrh, určitě mě Frozz doplní nebo opraví

 

  1. Předmytí
  2. Oplach
  3. Mytí
  4. Oplach
  5. Ručník
  6. IronX
  7. oplach a nechat mokrý
  8. Clay + lubrikant
  9. Oplach
  10. Ručník
  11. Leštění
  12. Vosk

to je samože jenom exteriér, v interiéru jsem méně zběhlý. ještě k tomu patří kola a gumy a vnější plasty. Na kola máím od Wurtha fialku - podle mě to bude něco jako ironX a na vnější plasty mám nějakej spraj od italů, ale ten nevím jak se jmenuje.

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myji auto tímto způsobem Dle ušpinění) :

- pokud si vyndám wapku, tak sní opláchnu celé auto,

- jeli špína, houbou (molitan z madračky) namočenou ve vodě celé auto umyji od špíny, jelikož wapka vše nespláchne,

- mám li wapku, nastříkám šampón na auto a násletně wapkou spláchnu

- nenám li wapku, tak houbou umyji celé auto

- jelenicí ostřu auto do sucha a kompresorem vyfoukám různé záhyby, znak, nápisy a pod.

- nanesu kosmetiku (želvu) a celé auto natřu (vznikne bílo-šedý povrch)

- starým ručníkem ,,leštím"

 

- na pneu nanesu pěnu W5

- alu kola ošetřím přípravkem (rozprašovač) W5 (popřípadě použiji starý zubní kartáček na záhyby.

 

Tak toto je můj postup. Na interier používám rozprašovač (značku ted nevím). Samozřejmě, že vyluxuji celé auto. A jednou za rok vezmu interier vysavačem na čištění za mokra :super .

 

Kosmetiku používám z AK a nebo W5 z Lídlu.  Na mokré čištění používám přípravek na textilní nábytek (sedačka, koberce a pod.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem záměrně napsal celý postup tak, jak se doporučuje a abychom mohli probrat jednotlivý přípravky

  • Na předmytí slouží třeba nějaká aktivní pěna Valetpro
  • na šamponování pH neutrální šampon, já mám autoglym
  • na polétavou rez a bordel je IronX, je hodně podobný fialce od wurtha - už jsem to tady na foru i někde zmínil, že w5 z lidlu se mu ani zdaleka nepřiblíží
  • houbou nemyju, ta škrábě lak a šmudlá. Profíci mejou ovčí rukavicí, já mám teda syntetiku s dlouhym chlupem, páč ani zdaleka nejsem profík
  • jelenice je podle mě přežitek, dneska jsou sušící ručníky - třeba mammoth drying towel, ale je jich celá řada - hoď si tenhle link do youtube a mrkni na to
  • clay i lubricant mám Dodo
  • stejně i leštěnku a vosk
  • na interiér mám poorboys natural
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem sice profík, ale ještě jsem houbou nepoškodil lak. Pokud je už bahno na autě, tak opatrně wapkou a pak dokončím houbou.

Co se týká kosmetiky, tak mám namysli pro normální lidi a za dosptupnou cenu. Proto jsem uváděl, že nakupuji v AK (na kartičku P-C :) ). 

 Jinak jelenice se mi zatím osvědčuje. Na vysušení karoserie je dostačující. Mám ji dlouho a spokojenost. Nevím, kolik stojí sušící ručníky, ale v AK jsem je nenašel.

Interier plasty čistím Protectant čistič plastů matný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frozzi, má cenu si shánět nějakej malej-ruční tepovač pro vysávání za mokra, nebo tyhle malý jsou prostě slabý a k ničemu?

 

Morepower - nemám zkušenost, google mi ani nic pořádného nenašel, já bych do toho nešel. To si radši nech jednou za rok vytepovat za 1200-1800Kč celý introš, vyjde tě to lépe ;-). Já za 4,5 roku nemusel tepovat ani 1x (!) - jen se prostě o auto starám :-).

 

OK406 - z příspěvků je vidět, že jsi zřejmě spokojený a hlavně zvyklý takto pečovat o auto a asi  je nic měnit nechceš, což beru, nemá cenu "vnucovat" jinou kosmetiku, když do toho nechceš vrazit o něco více peněz (takový rozdíl to ale zase není).

Houba není šetrná k laku (nečistoty nemají šanci dostat se dovnitř a leží tedy na povrchu a jak myješ, šudláš je po laku a vznikají škrábance. Schválně se na lak někdy koukni pod světlem a zřejmě uvidíš krásný "sluníčka" - poškození. Lepší je koupit alespoň syntetickou rukavici ("sasanka"), která načistoty vezme dovnitř a je šetrnější. Nejlepší je pak rukavice z ovčí vlny, ale není praktická a je dražší - v řádech několika stokorun. To už je spíše pro fajnšmekry :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, nedokážu tvuj lak posoudit, každopádně existují lepší "nástroje" na mytí než houba. Myslím výrazně lepší :)

 

Právě, že si dost lidí myslí, že drahá (detailingová-značková) kosmetika je zbytečný luxus a že ta "normální" ať už jde o sheron/coyote/sonax atd... je dostačující a levnější. Tak to není pravda, alespoň ve většině případů. Značková kosmetika jsou koncentráty a po přepočtu na jedno mytí  (čištění,...apod) vyjdou stejně nebo líp. Ale hlavně fungujou opravdu dobře. Člověk většinou uvěří až když to zkusí...

 

Co se týče sušení tak mrkni třeba na tohle video

 

tyhle ručníky jsou drahá věc, ale vydrží, šetří neskutečně čas, jsou perfektní a šetrný. Prostě až na tu cenu samý plus. Je to na každym, já už jelenici nepoužívám.

 

Když koukneš do nějakýho detailingovýho shopu, tak se pohybujou tak od 3 stovek do litru

Jedeš na sraz? To klidně proberem :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frozz: houbou nešmrdlá po laku, jelikož bych jej poškrábal!!! Naopak vše pod vodou (máme vlastní studnu :super ). Rád bych, jak jsem napsal, zkusil něco jiného za kosmetiku. Ale jak si uvedl, tak do toho nechci vrážet velké peníze. To se přiznám a nebudu asi sám. Můžeš něco prosím tě doporučit, jelikož se v tom vyznáš, co je například v nabídce  u AK, popřípadě, mohl by si ,,nahodit" ceny? Děkuji

Škoda, že nejedu na sraz, to by jsme to probrali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK406-používam presne ten istý pracovný postup ako ty,dokonca mám vlastnú studňu :D .Už dlhé roky používam tento autošampón:https://www.amway.cz/product/117075,amway-autosampon#.VUuvkfA0-Bo,a používal som túto leštenku :https://www.amway.cz/product/8967,amway-silicone-glaze-lesk-na-auta#.VUuw5vA0-Bo.Oba výrobky vydržia veľmi dlho. Nikdy som nepoužíval žiadne super profi prípravky a auto mi vždy všetci obdivovali.Vždy sa krásne ligotalo :D Pravdou ale je, že na tejto leštenke sa viac drží prach,keďže je na báze silikónu,ale lesk je perfektný a vydrží dlho.Autošampónu som zostal verný a dal som sa nahovoriť na  toto:http://www.mafrapoint.sk/hobby-produkty/lestiace-pripravky/mafra-last-touch-express-skvely-a-rychly-tekuty-vosk.Lesk je tiež veľmi dobrý,ale až tak dlho nevydrží,no nedrží sa až tak prach..Nabudúce  vyskúšam :http://www.mafrapoint.sk/hobby-produkty/lestiace-pripravky/mafra-metalcrem-ochranny-a-vysoko-lestiaci-krem-na-metalicke-laky.Ak chceš vyskúšať,viem to zohnať lacnejšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Solidní sada pro nás neprofíky -

 

šampon - http://www.detailingshop.cz/sampony/498-autoglym-bodywork-shampoo-conditioner-1000ml.html

clay - http://www.detailingshop.cz/clay-a-lubrikace/271-dodo-juice-supernatural-detailing-clay-240g-mekky-clay.html

lubrikace - http://www.detailingshop.cz/clay-a-lubrikace/686-dodo-juice-basics-of-bling-clay-lube-500ml-clay-lubrikace-34022020.html

leštěnka - http://www.detailingshop.cz/lesteni/1041-dodo-juice-basics-of-bling-prep-polish-250ml-lestenka-5060209262710.html

vosk - http://www.detailingshop.cz/tuhe-vosky/354-dodo-juice-purple-haze-soft-wax-dark-30ml-mekky-vosk-5060209260990.html

 

šampon vydrží tak na 50 mytí i víc (při tejdením mytí je to rok)

clay - těžko odhadnout, poprvé asi celá kostka(v balení sou tři) - 2 roky

leštěnka - tak na rok, spíš víc....?

vosk - na rok

cenově by mě zajímalo srovnání s tím, co používáš?

Já bohužel z AK nedovedu nic doporučit :)

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...