Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme


jarajarda

Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme  

  1. 1. Autokosmetika, osobní zkušenosti, co používáme


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: Voloda58

Chlapci, čím vyčistit motorové části ze slitiny. Jsou zoxidované a nevzhledné.

Původně zaslal: Marlin

ja bych vzal smirgl a vylestil a pak nejakou lestici pastou.

Takto jsem to řešil i já... jemný smirkový papír a pak leštěnka na kovy...

Je to poznat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: macik.83

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: macik.83

Auto si umeju, kdy je treba;) V praci mame rucni mycku, tak si tam ....

Duté vlákno?:myslim A co to stojí...?:myslim

.

21 000 Kč........?:o:o:o Heh:D To je k tomu nějaký auto zadarmo nebo jak? :D:D:D :o:o:o:o

Jo prijde ti to jako randal, ale vrati se ti to;) A jestli te zajima trochu ekologie, tak to taky uvitas... Vzdyt pouzivas jenom vodu. Kdyby mel nahodou nekdo zajem, tak na aukro prodavam posledni co mam za 12.000,- Kdyby si chtel nekdo o tom neco precist, tak TADY

No to sice ano, ale to je ranec, kterej vážně nemám.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Venku začalo být příjemnější počasí a i sluníčko se ukazuje.Proto jsem se rozhodl, že oživím tento příspěvek, jelikož se zvětčí i péče o naše čtyřkolé miláčky.

Jakou kosmetiku používá te a osvědčila se Vám na karoserii a interier?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všechno možné, ale povětšinou si vystačím se Sonax (většinou řada extreme), 3M a Menzerna. Jednou za půl roku přijde na řadu Onyx od Swissvax. Před ním přijde občas na řadu clay (teď mám taky sonax). Myju, suším a leštím v zásadě jen různými mikrovlákny či strojově molitany (mám 3M). Interiér jen uklízím klasicky (vysavač, voda, saponát), sem tam oživím plasty (Sonax). Disky čistím SONAX Xtreme (vyzkoušel jsem toho spoustu a zatím se vždy pokorně vrátil - funguje).

 

No jo, taky mě čeká tradiční půlroční swissvax. A budu muset kouknout, jak vypadá modelína, je spousta míst, kde bude potřeba. Chm, to zas bude na celý víkend...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

 

Já už léta používám většinou Coyote (autošampon, kokpit spray).

Na okna Clin Citrus.

Na vnější plasty Silkal 93 (dnes už taky Coyote, doma jsem měl ještě staré zásoby původního výrobce).

Na drobné rýpance, třeba u kliky dveří, si zatím vystačím s klasickým Tempem.

 

Do ostřikovačů leju po trpce prožitých zkušenostech s levnými směsi z obchoďáku s vůní nahnilých a surově předestilovaných brambor zalitých citrónovou voňavkou polského původu už jedině Sheron nebo kvalitativně podobné. (5l za 90,- no nekupte to v Hypernově...  :blicismajlik  = strašná zkušenost)

 

Jinak, auto se snažím umývat jen minimálně, neb mám rád krásné počasí a dlouhodobým zkoumáním jsem zjistil že: Nejdéle do 24 hodin od umytí vlastního vozu začne brutálně chcát a vlivem mokra na vozovce dojde k bleskovému zašpinění vozu na původní stav. Platí také přímá úměra zhoršení počasí v závislosti na objemu věnované péči vlastnímu vozu.  :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Clay/Modelína, když potřebuješ z laku dostat ty nejjemnější zrnka prachu zaseknutá do laku (když navoskuješ přes ně, vosk moc dlouho nevydrží). Obyčejně je neumyješ. Používá se na to clay a s ní nějaký lubrikant. Ta modelína to ale natáhne do sebe, je třeba ji časem vyhodit, protože to z ní nejde vymýt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak tady se nechám rád ochytřit :potlesk

 

  • Zatím používám Coyote - šampon s voskem a coyote na skla - ještě občas v práci profi šampon (jméno nevim*) ale přijde mi to stejný
  • meju mikrohoubou, vodu setřu stěrkou a dosuším mikrohadrem.
  • Na usušený a umytý skla dávám tekutý stěrače od sheronu
  • disky meju přípravkem od Wurth (akorát nevim jméno*) - řikám mu fialka, protože tak voní a při čištění se barví do fialova
  • leštim modrou leštěnkou*, neb mám v podstatě jen modrý auta...
  • plasty stříkám zase nějakým italským profi, co máme v práci (zas nevim jméno*)
  • EDIT - sem zapomněl, že střechu (plátěnou) meju a impregnuju Meguiar's přípravkama - čistítko dobrý, loni jsem to čistil pěnou na holení z drogerie a štětcem a vyšlo to nastejno, takže až dodělám už nekoupim a impregnovací sprej je jeden na jednu střechu - je dobrej, ale pro rozhled a zkušenost taky zkusim něco jinýho

 

*ten výčet jsem sem hodil a postupně doplnim jména jako EDIT

 

potřebuju poradit ve všem :mad:

 

jaký šampon na předmytí , jaký dál, vosky?, leštěnky?, co na skla, plasty, palubku, tapec, sedadla

čim, kdy, jak

 

zatím tomu dávám lásku jednou/dvakrát týdně (myslím všem autům, takže vlastně furt meju....)

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem pátral po správné péči o auto a narazil na termín detailing a nestačil se divit. Nikdy předtím sem o tom neslyšel. Po nastudování a zjištění, že to dělám "úplně blbě" sem objednal pár věcí jako

  • sušicí ručník Chemical Guys Woolly Mammoth
  • Autoglym Bodywork Shampoo
  • Dodo Juice Supernatural Medium Clay + lubrikaci
  • Poorboy's Natural Look Dressing

tak sem na to dost zvědavej a dám vědět, jak mi to jako amatérovi šlo :)

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja používam na leštenie Last touch express od Mafry.Auto sa s ním dá vyleštiť veľmi dobre a rýchlo ,dobre odpudzuje vodu,nelepí sa prach ako pri leštidlách na báze silikónu,použiteľný aj na plasty .http://www.mafrapoint.sk/ Z technických produktov vrelo odporúčam  vynikajúci  čistič a odmasňovač  Supermafrasol.Nič lepšie nepoznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám celkem nic, jednou za tři čtyři týdny projedu myčkou, jednou za rok to nechám v těch superhyper garážích přeleštit, někdy zajdu na wapku, vnitřek vysávám na pumpě a přes léto na chatě to vemu poctivěji i nějakým sprejem, na plasty vnitřku mám ty vlhké utěrky a tím končím :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

milanblatnica: jj je to stejný jako Turtle wax speed wax rychlovosk.....po umytí se to nastříká na auto,rozetře a doleští...je to taková rychlovka a dlouho to nevydrží......na to je třeba tvrdý vosk...viz příspěvky výše....ale toje práce na dopoledne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám obyč šampon i s voskem pro auta, s tim chodim na wapku. Vyčištění tlakem všeho nejhoršího a pak pěkně a pečlivě růčo, houbou celé auto tim šamponem s voskem, pak smejt tlakem a hotovson. Zabere mi to tak půl až tričtvrtě hodiny. Nedávno jsem si v lidlu koupila samotný vosk na auta a sprej na ochranu a očištění interiérových plastů, ale ještě jsem to nezkoušela, pravděpodobně se do toho pustim až před srazem :)

 

myčky nemám ráda, protože urvávají antény :D a druhak co jsem byla naposledy na myčce, tak to auto místo aby vonělo tak zapáchalo plísní - měli plesnivé ty kartáče (tzn druhý den wapka abych se toho puchu zbavila). Myčku už nevermore, to si radši dám tu práci a udělám to jednou za čas ručně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...