Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

názor na pneu fulda


Capy

Recommended Posts

Původně zaslal: ajven

a kde ich robia? mňa zaujíma v prvom rade pôvod plášťa. viem o tom svoje, keď robím v pneumatikárskej firme.:roker

A pokud děláš v pneumatikářské firmě, tak co by si doporučoval na léto a na zimu za obutí v rozměru 185/65/14 ;) životnost/cena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

já měl pocit že fulda je německá firma ne

aj my robíme pod nemeckou značkou Continetal plášte v Púchove,ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je sakra rozdiel či je pneu Continentalka vyrobená v Púchove, alebo v Temešvári alebo v Malajzii.

Keď spomeniem 13R a 14R 15R značky Barum, tak tie sa robili v niekoľkých výrobných závodoch a to vo Francúzsku Saarguemines, v Rumunsku v Temešvári, v Brazílii tiež a samozrejme v Otrokoviciach. No a na posledy sa výroba presunula do Púchova lebo Conti kúpilo aj halu na sobné plášte.

Takže pozor kde sa robia.

Dnes v Púchove vyrábané nákladné plášte sú jedny z najkvalitnejších na svete. Ale nie je Conti plášť ako Conti plášť. Z Malajzie by som nechcel ani kus. Preto nemcom neverte ale sa skúste pozrieť čo je vylisované na bočnici plášťa. Ak tam je Made in Germany, kúp a ak nie tak porozmýšľaj.

Z osobáčov by som si vybral Michelin vyrobený vo Francúzsku, Pirelli vyrobené v Taliansku. Alebo Conti vyrobené v Nemecku alebo v Otrokoviciach, češi robia dobré plášťe pod značkou conti. Z Matadoriek by som si vybral len zimáče pod značkou Winterra. To sú okopírované Nokiany.;)

A dostali ohodnotenie od nemeckeho ADACu doporučenia hodné.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Původně zaslal: Capy

já měl pocit že fulda je německá firma ne

aj my robíme pod nemeckou značkou Continetal plášte v Púchove,ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je sakra rozdiel či je pneu Continentalka vyrobená v Púchove, alebo v Temešvári alebo v Malajzii.

Keď spomeniem 13R a 14R 15R značky Barum, tak tie sa robili v niekoľkých výrobných závodoch a to vo Francúzsku Saarguemines, v Rumunsku v Temešvári, v Brazílii tiež a samozrejme v Otrokoviciach. No a na posledy sa výroba presunula do Púchova lebo Conti kúpilo aj halu na sobné plášte.

Takže pozor kde sa robia.

Dnes v Púchove vyrábané nákladné plášte sú jedny z najkvalitnejších na svete. Ale nie je Conti plášť ako Conti plášť. Z Malajzie by som nechcel ani kus. Preto nemcom neverte ale sa skúste pozrieť čo je vylisované na bočnici plášťa. Ak tam je Made in Germany, kúp a ak nie tak porozmýšľaj.

Z osobáčov by som si vybral Michelin vyrobený vo Francúzsku, Pirelli vyrobené v Taliansku. Alebo Conti vyrobené v Nemecku alebo v Otrokoviciach, češi robia dobré plášťe pod značkou conti. Z Matadoriek by som si vybral len zimáče pod značkou Winterra. To sú okopírované Nokiany.;)

A dostali ohodnotenie od nemeckeho ADACu doporučenia hodné.;)

A jaké pneu máš ty na 406?? Není-li to tajemství. Jinak dobré doporučení. Takže Asii, Rumunsko nebrat.:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo ale já pneu nakupuji pře internet.A tam nepoznám co je na plášti za označení dokud mi je nepřivezou.fuldy se mi líbí jak vzorkem tak že jsem na ně neslyšel nic špatného.a pak jsou za slušnou cenu. jinak do ted jsem jezdil na barumkách a taky dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak TADY jsou stráky fuldy ČR. A píšou že se vyrábí ve 13-ti závodech v evropě, ale kde to už ne.

aby to nebylo rumunsko:mad:

jenže ty michelinky a continetalky jsou cenou trochu jinde v tomto rozměru. proto koukám po levněších a stále poněkud dobrých pneumatikách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...