Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svody na 306 1,4


marty777

Recommended Posts

Kdyz tady resite ty svody, tak bych se chtel zeptat, jestli to opravdu zvysuje vykon a jestli to vubec za tech x tisic vinvestovanejch stoji.Ja s tim zkusenost nemam a prijde mi ze ten odtok vyfukovejch spalin nebude razantne vetsi, nebo na cem se zaklada vetsi vykon u sportovnich nerezovych svodu?Rad bych si o tom i neco precetl, tak pokud mi date nekdo moznost, moc za to dekuju, nebo aspon odpovedi:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chyronex

Výroba výfukových svodů se řídí určitými pravidly. Hledá se kompromis mezi výkonem, velikostí zástavby a pro seriové aplikace automobilů i kvůli emisím limitům. Když by byl katalizátor umístěn moc daleko od motoru, nemusely by vyhovovat emise v částečném zatížení motoru, kdy teplota plynů není tak vysoká a kat nemá tak velikou účinnost. Záleží na teplosměnné ploše potrubí, teplota klesá asi o 100°C na metru - velice obecně. Co se týče přesného designu tvaru potrubí, průměru sběrného potrubí, napojení, velikosti společných objemů, atd. tak přesný výpočet NEEXISTUJE. To, že někdo dá nabídku, že ti vypočítá potrubí na ten a ten výkon je blbost, jistých výsledků dosáhnout může, ale ty musí být podpořeny x letou zkušeností v této problematice. Pouhou instalací sportovních svodů si můžeš polepšit víc, ale taky skoro vůbec, jak říkám záleží na motoru a taky co tam bylo původně. Zda zvolit modifkaci 4-2-1 nebo 4-1? U 4-2-1 dochází k minimálnímu ovlivňování posobě spalujících válů jedna větev se dává 1. a 4. a druhá větev 2. a 3. válec a pak společně. U 4-1 jsou potrubí spojena do jednoho společného objemu. Laděním výfuku dá se říct modelujeme výkonové a momentové křivky v širším spektru otáček, zvláště vhodnou volbou se nechají zvýšit parametry při vysokých otáčkách motoru. Dá se říct, že celý for je v šíření tlakových vln v potrubí, je důležité, aby potrubí z jednotlivých válců mělo stejné resonanční délky. No a další vecí je, že ty svody jsou prostě pekný :). Jinak na netu najděš určitě x článků, jinak k ladění motorů použij zahraniční literaturu, pokud umíš anglicky. Maximum boost, bible pro turbo motory, je zde i řešení výfukových svodů. Jinak ladění N/A a turbo svodů je na naprosto stejných principech, není pravda, že turbo čím blíže k motoru, tím líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marty777

Původně zaslal: Capy

Původně zaslal: miukoslav306

Původně zaslal: BoneDaddy

Ty kráávo. Takových vitamínů E nemá ani pomeranč.:D:aut Docela drahá sranda.

tak to hej tieto stoja 7999 Kč

to je nák moc já mám racelendy objednaný za 6600kč

Jestli to máš objednáný tady v republice,tak se možná nedočkáš....mám svý zkušenosti

a ským máš ty zkušenosti? já je mám objednané u SQS racingu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Chyronex

Výroba výfukových svodů se řídí určitými pravidly. Hledá se kompromis mezi výkonem, velikostí zástavby a pro seriové aplikace automobilů i kvůli emisím limitům. Když by byl katalizátor umístěn moc daleko od motoru, nemusely by vyhovovat emise v částečném zatížení motoru, kdy teplota plynů není tak vysoká a kat nemá tak velikou účinnost. Záleží na teplosměnné ploše potrubí, teplota klesá asi o 100°C na metru - velice obecně. Co se týče přesného designu tvaru potrubí, průměru sběrného potrubí, napojení, velikosti společných objemů, atd. tak přesný výpočet NEEXISTUJE. To, že někdo dá nabídku, že ti vypočítá potrubí na ten a ten výkon je blbost, jistých výsledků dosáhnout může, ale ty musí být podpořeny x letou zkušeností v této problematice. Pouhou instalací sportovních svodů si můžeš polepšit víc, ale taky skoro vůbec, jak říkám záleží na motoru a taky co tam bylo původně. Zda zvolit modifkaci 4-2-1 nebo 4-1? U 4-2-1 dochází k minimálnímu ovlivňování posobě spalujících válů jedna větev se dává 1. a 4. a druhá větev 2. a 3. válec a pak společně. U 4-1 jsou potrubí spojena do jednoho společného objemu. Laděním výfuku dá se říct modelujeme výkonové a momentové křivky v širším spektru otáček, zvláště vhodnou volbou se nechají zvýšit parametry při vysokých otáčkách motoru. Dá se říct, že celý for je v šíření tlakových vln v potrubí, je důležité, aby potrubí z jednotlivých válců mělo stejné resonanční délky. No a další vecí je, že ty svody jsou prostě pekný :). Jinak na netu najděš určitě x článků, jinak k ladění motorů použij zahraniční literaturu, pokud umíš anglicky. Maximum boost, bible pro turbo motory, je zde i řešení výfukových svodů. Jinak ladění N/A a turbo svodů je na naprosto stejných principech, není pravda, že turbo čím blíže k motoru, tím líp.

Líp to ani vysvětlit nejde..:potlesk....ale pro mou 1,4 platí spíš,že to dobře vypadá a ten zvuk,jak nějakej japonec:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

Původně zaslal: marty777

Původně zaslal: Capy

Původně zaslal: miukoslav306

Původně zaslal: BoneDaddy

Ty kráávo. Takových vitamínů E nemá ani pomeranč.:D:aut Docela drahá sranda.

tak to hej tieto stoja 7999 Kč

to je nák moc já mám racelendy objednaný za 6600kč

Jestli to máš objednáný tady v republice,tak se možná nedočkáš....mám svý zkušenosti

a ským máš ty zkušenosti? já je mám objednané u SQS racingu

... a jak dlouho na ně už čekáš?...no raději se tady nebudu k našim obchodníkum vyjadřovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatim ani ne měsíc.minulý týden jsem jim volal a teprve jim měla přijít na zaplacení profaktura s tim že až jí zaplatí tak ho vyrobí a pošlou. údajně:aut

zítra jim zavolám a uvidím. bojim bojim snad, ale budou zatim ještě počkám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu k tem svodum: Mam P206 1.4i 8v a musim rict ze je to znat hlavne v tech vysich otackach. Mam je " delane na auto,nemam kupovane z netu,ale ohybalyje na aute. " A typ je to 4-1 . A dalsi porovnani ma s tim ze kdyz jsem daval ostresni vacku tak jsem nepoznal takovej narust jak pri tech svodech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

zatim ani ne měsíc.minulý týden jsem jim volal a teprve jim měla přijít na zaplacení profaktura s tim že až jí zaplatí tak ho vyrobí a pošlou. údajně:aut

zítra jim zavolám a uvidím. bojim bojim snad, ale budou zatim ještě počkám

Kamarád na to čeká od září.............no comment

proto jsem si je koupil rovnou v Německu

[upravil dne 28/1/08 marty777]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Creams

Určitě pokud je dobrá nabídka tak neváhej ! S16 určitě postávíš opět luxusní, ale osobně bych u stavby auta přihlédl na ten potencionál co v něm je :o) aby se dal využít :D

Myslim,že to zvládnu.Po dnešní zkušební jízdě jsem zjistil,že je potřeba hlavně podvozek(bude opět KW var.2),jsou tam totiž sériový tlumiče se sníženejma pružinama,potom brzby(opět dám moje osvědčené EBC).....no a to bych mohl pokračovat...ale je fakt pěkná,nenašel jsem nikde nic po bouračce.....no a motor táhne jak blázen,to je trochu nezvyk:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marty777

Původně zaslal: Creams

Určitě pokud je dobrá nabídka tak neváhej ! S16 určitě postávíš opět luxusní, ale osobně bych u stavby auta přihlédl na ten potencionál co v něm je :o) aby se dal využít :D

Myslim,že to zvládnu.Po dnešní zkušební jízdě jsem zjistil,že je potřeba hlavně podvozek(bude opět KW var.2),jsou tam totiž sériový tlumiče se sníženejma pružinama,potom brzby(opět dám moje osvědčené EBC).....no a to bych mohl pokračovat...ale je fakt pěkná,nenašel jsem nikde nic po bouračce.....no a motor táhne jak blázen,to je trochu nezvyk:aut

Jo, letadlo je to dobrý...pokud máš dostatek financí, tak do toho nacpi, co se vejde. GTi-6 je kousek, kterej si to fakt zaslouží. :potlesk:super:papa

Edit: Kdybys sehnal nějaký pěkný svody, jako v úvodu tohoto vlákna na tu 1,4ku, tak sem dej foto, třeba se nechám inspirovat...a to samý v případě nějakýho lepšího sání vzduchu. Díky :papa

[upravil dne 3/2/08 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: marty777

Původně zaslal: Creams

Určitě pokud je dobrá nabídka tak neváhej ! S16 určitě postávíš opět luxusní, ale osobně bych u stavby auta přihlédl na ten potencionál co v něm je :o) aby se dal využít :D

Myslim,že to zvládnu.Po dnešní zkušební jízdě jsem zjistil,že je potřeba hlavně podvozek(bude opět KW var.2),jsou tam totiž sériový tlumiče se sníženejma pružinama,potom brzby(opět dám moje osvědčené EBC).....no a to bych mohl pokračovat...ale je fakt pěkná,nenašel jsem nikde nic po bouračce.....no a motor táhne jak blázen,to je trochu nezvyk:aut

Jo, letadlo je to dobrý...pokud máš dostatek financí, tak do toho nacpi, co se vejde. GTi-6 je kousek, kterej si to fakt zaslouží. :potlesk:super:papa

Edit: Kdybys sehnal nějaký pěkný svody, jako v úvodu tohoto vlákna na tu 1,4ku, tak sem dej foto, třeba se nechám inspirovat...a to samý v případě nějakýho lepšího sání vzduchu. Díky :papa

[upravil dne 3/2/08 Stifler]

podle mě tam nějaký svody jsou,ale nevim jak vypadaji origo tyhle jsou takový kroucený nahoru a vejfuk je OMP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marty777

podle mě tam nějaký svody jsou,ale nevim jak vypadaji origo tyhle jsou takový kroucený nahoru a vejfuk je OMP

jj, koukal jsem že tam jsou nějaký oblouky nahoru, ale třeba bude existovat něco spešl vyladěnýho. Kdyby ses ozval, tak jsme mohli ty GTička trošku poměřit, byl bych tam u bazaru za 5 minut. :D:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak nevím jak kamarádovi, ale na mě už svody čekají liberci.Zítra by je měl přivézt kurýr. tak sem hodím foto jak vypadaj od racelandu. jinak třeba se dočká i kamarád protože říkal, že byli objednaný troje v čr

Původně zaslal: marty777

Původně zaslal: Capy

zatim ani ne měsíc.minulý týden jsem jim volal a teprve jim měla přijít na zaplacení profaktura s tim že až jí zaplatí tak ho vyrobí a pošlou. údajně:aut

zítra jim zavolám a uvidím. bojim bojim snad, ale budou zatim ještě počkám

Kamarád na to čeká od září.............no comment

proto jsem si je koupil rovnou v Německu

[upravil dne 28/1/08 marty777]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...