Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

OT: Plastova okna - od koho?


Guest DD

Recommended Posts

Já mám 2x kladnou zkušenost s Vekrou. Poprvé nám dělali okna, když jsem bydlel v baráku kousek od Sadský u Nymburka. Dělali dvě okna, udělali to rychle, kvalitně a bezvadně po sobě uklidili. Podruhé dělali okna u babky tady v Praze a opět ta parta co přišla tak dělali rychle, bez keců a opět kvalitní práce. Úklid po práci byl zase samozřejmost, přinesli si i vlastní igelity na zakrytí podlahy. Jinak s kvalitou oken můžu zatím říct, že nejsou problémy :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dřevěný eurookna už 5 let a za celou tu dobu sem na ně nemusel chytit a vše chodí tak jak na začátku a bez problémů.Kámoš má plastový a pokud aspoň jednou za měsíc až dva memusí s klíčem obejít balkonovky aby nedrhly je rád.Plast má ovšem i svý výhody.POkud je bílej tak i když ho škrábneš nikdo to nikdy nepozná.Na ty dřevěný ti málokdo dá na lak delší záruku než 5 let.Takže těžko radit ale já bych neměnil a šel zase do dřeva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme od f. MACEK a jsem spokojenej. Jen jsem měl vybrat nějaký s vyšší zvukovou odolností:myslim

Montáž byla tak y bez problémů. Uklidili po sobě všechen bordel a okna máme rok a krom promazání jsem s nima nic dělat nemusel, jsou jako nový:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jasně že nové dřevěná okna předčí ve všem plastová o tom není pochyb...Ale stojí víc jak plast :D Dát plastová okna a zateplit polystyrenem je to nejhorší co můžete pro barák udělat...Vůbec to nedýchá - tudíž plísně a musí se často větrat...Když už zateplit polišem tak dát dřevěné a když dát plastové okna tak zateplit jedině minerální izolací nebo nezateplovat vůbec.. Nejlepší je si je poměřit a poptat všechny firmy v republice a pak jen porovnávat.. Nejlevněji co jsem párkrát poptával byla nějaká firma v Bzenci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám okna od Vekry a jsem vcelku spokojen,až na to,že nám je ten zaměřovací šoumen změřil o 5cm menší než byly původní. Ti co to potom montovali pěkně na něj nadávali,že prý vživotě tolik pěny jěště nespotřebovali. Jinak bych se ještě podíval také na firmu DAFE plast:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina jmenovaných firem jsou našimi zákazníky, dodáváme jim (téměř) vše, co potřebují k montáži oken (mimo oken samotných).

V dnešní době - pokud vůbec nastane - je problém většinou ne ve výrobci okna, ale v montáži. Většina výrobců z kapacitních důvodů také najímá různé montážní firmy, které se vyznačují s různou kvalitou a umí často téměř neuvěřitelně naprosto znehodnotit kvalitu okenních sestav samotných. Proto - i když většinu jejich práce znám - nejsem schopen říct, která firma je ta nej, ptal bych mj. se na to, kdo to bude montovat, pokud to bude "mateřská" montážní parta, nebál bych se toho. Velké firmy - mnohdy tady jmenované - to už umí...

Způsoby montáže jsou taky různé, existují i jiné než klasické postupy, je to v dnešní době celkem "věda", pokud se tím někdo chce zabývat, mohu doporučit studijní materiál... Do paneláku je trendem plast, nicméně jak bylo již několikrát tady řečeno a je potvrzeno ze vyspělejšího zahraničí, kde vlna výměn plastových oken proběhla před x-lety - plast nemá vlastnosti dřevěných eurooken a ty po delší době získávají jednoznačně body ve svůj prospěch. Nebo asi nejlepší varianta dřevo/hliník.

PS: Pokud někdo zaměří okna tak, že 5cm velkou mezeru vyplní PU pěnou, tomu bych pracky urazil a především honem honem běžel a okna, resp. montáž, reklamoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mimochodem zas tak vyrazny cenovy rozdil mezi plastovymi a drevenymi neni...

2adraj: hmmm, tak s takovymi okny mi prijit do bytu, tak si je jdou pekne odvezt a predelat... to uz je skoro tak dobry, jako kdysi v televizi firma, co blbe omerila okna (prohodili sirku a vysku), tak je proste namontovali o 90st otocene... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

tak v soucasnosti resim stejnej problem a jelikoz chci 3oj skla tak to bylo trosku složitý, ted sem te finálním kole a zbyly mi firmy Otherm a AQokna třebas zde zmiňované Vekry me odradily hned pri pohledu na jejich web.

Ten OTHERM má tady na jihu velice dobrý jméno. My je máme na paneláku a v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

mimochodem zas tak vyrazny cenovy rozdil mezi plastovymi a drevenymi neni...

2adraj: hmmm, tak s takovymi okny mi prijit do bytu, tak si je jdou pekne odvezt a predelat... to uz je skoro tak dobry, jako kdysi v televizi firma, co blbe omerila okna (prohodili sirku a vysku), tak je proste namontovali o 90st otocene... :D

tam byl největší problém,že jsem to už měl vybourané. Nechával jsem si je jenom přidělat a ostatní už sám. Navíc ten den hrozně sněžilo a jak na potvoru byl dost vítr:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...