Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Montáž rádia do 406


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Mám dotazek na někoho kdo měnil autoradio ve 406 old. Jak řešíte kabeláž??

Protože já tam nemohl nové radio vubec dostat, vadili kabely od ISO a Antenní kabel, musel jsem rozebrat bočnici středovýho tunelu a kabeláž vytahat uplně ven, pak jsem tam radio nacpal a kabely nastrkal zpátky. No a dnes jsem ještě dodělával utlumení displeje po rozsvícení světel (Dimmer) a po vytažení rádio nešlo až nadoraz znova, musel jsem tentokrát rozebrat obě strany tunelu, děsny. No ale je tam a hraje super.

[upravil dne 22/1/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Mám dotazek na někoho kdo měnil autoradio ve 406 old. Jak řešíte kabeláž??

Protože já tam nemohl nové radio vubec dostat, vadili kabely od ISO a Antenní kabel, musel jsem rozebrat bočnici střesovýho tunelu a kabeláž vytahat uplně ven, pak jsem tam radio nacpal a kabely nastrkal zpátky. No a dnes jsem ještě dodělával utlumení displeje po rozsvícení světel (Dimmer) a po vytažení rádio nešlo až nadoraz znova, musel jsem tentokrát rozebrat obě strany tunelu, děsny. No ale je tam a hraje super.

jo delam to stejne tak, je to des, zatim jsem na lepsi zpusob neprisel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

jo delam to stejne tak, je to des, zatim jsem na lepsi zpusob neprisel

Já si neumím představit kdybych tam připojil ty 3 RCA, tady je navíc zezadu kabel na Ipod a kabel USB, na nich je ještě ten valeček odrušení, či co to je. Doufám že tam ted asi tak 5 let nepolezu:D

[upravil dne 22/1/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

jde to blbě ale musel jsem zprvu rozebrat obě strany boky.A nejednou taky jak je popelník dole,abych kabely poopravil.Radio hrálo ale jak zacvaklo tak přestalo jen blbý kontakt.Akorát mne těší že to dělám jednou za x let

Tak popelník musí ven tak jako tak, jsou tam ty boky přišroubovaný;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se v tom občas hrabu a už jsem asi dostal cvik. Jen vždycky si musím pohlídat kablík od DO pod volantem aby nepřekážel. Jinak jsem použil onen gumový trn co je zezadu na origu pro vycentrování rádia, aby se nevylamovalo. Zezačátku jsem taky sundaval plastovej bok od řidiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: suno

ked chcem vytiahnut seriove radio v 406coupe treba mi k tomu aj dake "specialne" naradie? A potom treba aj daku ISOredukciu ci tam su klasicke ISOkonektroy?

Jako klasická 406. 2 dráty nebo hřebíky do dírek a za mechaniku vytáhnout. Jinak tam je klasický ISO a nejspíš bude prohozený stálý se spínaným napětím. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

No já se v tom občas hrabu a už jsem asi dostal cvik. Jen vždycky si musím pohlídat kablík od DO pod volantem aby nepřekážel. Jinak jsem použil onen gumový trn co je zezadu na origu pro vycentrování rádia, aby se nevylamovalo. Zezačátku jsem taky sundaval plastovej bok od řidiče.

No ono pokud je ISO přímo na rádiu tak to asi jde líp, jenže tady je na radiu pidikonektor a od něj je svazek drátů zakončenej ISO konektorama, cca 25 cm dlouhej, no pak USB a kabl na připojení Ipodu nebo Jack konektoru, to se tam pak plete a plete, už jsem myslel že mi hrábne:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je možný, že je tam origo rádio nějak přišroubovaný či jinak přichycený? V létě jsem se ho pokoušel podle návodu dostat ven, ale vůbec to nešlo. Jedna strana jako by byla volná, s tou šlo nepatrně pohnout. Ale druhá strana tam držela jak přibitá. Rval jsem to vší silou, ještě dnes mám na těch otvorech pro dráty vidět otlaky. Mám origo CLARION na CD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

je možný, že je tam origo rádio nějak přišroubovaný či jinak přichycený? V létě jsem se ho pokoušel podle návodu dostat ven, ale vůbec to nešlo. Jedna strana jako by byla volná, s tou šlo nepatrně pohnout. Ale druhá strana tam držela jak přibitá. Rval jsem to vší silou, ještě dnes mám na těch otvorech pro dráty vidět otlaky. Mám origo CLARION na CD.

Neměl jsi ty dráty tenký, někd ypomuže je jako napružit aby ty zámky povolili
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Ladman

je možný, že je tam origo rádio nějak přišroubovaný či jinak přichycený? V létě jsem se ho pokoušel podle návodu dostat ven, ale vůbec to nešlo. Jedna strana jako by byla volná, s tou šlo nepatrně pohnout. Ale druhá strana tam držela jak přibitá. Rval jsem to vší silou, ještě dnes mám na těch otvorech pro dráty vidět otlaky. Mám origo CLARION na CD.

Neměl jsi ty dráty tenký, někd ypomuže je jako napružit aby ty zámky povolili

já tam rval všechno možný, i tenký šroubováky, pochopitelně vždy najednou obě strany, ale nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Sarkomi: tak já už jsem to potom nepotřeboval. Problém jsem vyřešil tím, že jsem odpojil a zase připojil konektor do displeje. Ale říkám si, co kdybych to někdy potřeboval. Těmi dráty jsem to zkoušel a fakt to na jedné straně drželo jak přibitý. Musel jsem toho nechat, protože už jsem tím tlakem deformoval ty díry v rádiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Ladman: Pak jedině asi sudat ten plastovej bok a zkusit zezadu do toho rádia strčit. Ten gumovej trn je potvora a může se zakousnout. Jinak to chce jakoby kývat těma drátama a přitom se pokusit to rádio vyhrkat, ale u CD rádia to není za co chytit. :(

2RadekHurvajz:Když Ty si musíš mít vždycky něco spešl co? Tak se pak nediv že jsou problémy. :D :D :D :D

[upravil dne 24/1/08 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: Dave_k

2Ladman: Pak jedině asi sudat ten plastovej bok a zkusit zezadu do toho rádia strčit. Ten gumovej trn je potvora a může se zakousnout. Jinak to chce jakoby kývat těma drátama a přitom se pokusit to rádio vyhrkat, ale u CD rádia to není za co chytit. :(

2RadekHurvajz:Když Ty si musíš mít vždycky něco spešl co? Tak se pak nediv že jsou problémy. :D :D :D :D

[upravil dne 24/1/08 Dave_k]

ja jsem zasel do obi hausu, koupil tam za 30,- v ceskych dve takove zavitove tyčky cca 20cm dlouhe s prumerem temer identickym, jake maji ty diry v tom origo radiu, zajely tam cca 8-10hluboko, s to radio stacilo jakoby trochu zhoupout a slo krasne ven jak nuz do masla :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originally posted by Radek Hurvajz

Mám dotazek na někoho kdo měnil autoradio ve 406 old. Jak řešíte kabeláž??

Protože já tam nemohl nové radio vubec dostat, vadili kabely od ISO a Antenní kabel, musel jsem rozebrat bočnici středovýho tunelu a kabeláž vytahat uplně ven, pak jsem tam radio nacpal a kabely nastrkal zpátky. No a dnes jsem ještě dodělával utlumení displeje po rozsvícení světel (Dimmer) a po vytažení rádio nešlo až nadoraz znova, musel jsem tentokrát rozebrat obě strany tunelu, děsny. No ale je tam a hraje super.

[upravil dne 22/1/08 Radek Hurvajz]

Radek, taky macher a pyta s taketo veci, chichi??? Ja uz v tom asi tiez mam cvik, pretoze mi to nerobilo problemy. Mal som tam povodne nejaku kazetovu sunku a po \"odcreveni\" som sa nestacil cudovat ake vselijake kabely tam povodny majitel mal. Zrejme tam mal CD changer, lebo tam viedol podobny kabel. Potom tam mal dve divne krabicky, z ktorych vidli divne droty (koaxial, multi-pin, usb vstup) Samozrejme s novym radiom to nehralo, tak som to vsetko v......l von a natahal nove kable. Stare radio slo tazko, takze som pouzil VELMI hrubu silu a stare radio je nepouzitelne. Nastalo zistovanie ktory kabel je aky. Potom ma o prestalo bavit a natahal som novu kostru, permanent 12V aj ACC. Antenu som nechal na povodnom kabli, ktory je v poriadku. Kable od reprakov boli tiez oki, akurat som natahal nove do piatych dveri. Jo a sundaval som plastove kryty zo spolujazdcovej strany a pre estetiku vedenia kablov aj zo strany vodica. Radio este nemam uplne zacvaknute, lebo sa chystam napojit aj dimmer. Btw, Radku, kam si to zapojil? Do poistkovej skrine? Na ktoru poistku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...