Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Třídění odpadu, výkup plastových lahví


jarajarda

Třídění odpadu, výkup plastových lahví  

  1. 1. Třídění odpadu, výkup plastových lahví


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Je to sice neautomobilové téma, ale souvisí s tím víc než bychom si mohli myslet. Jen by mne tak informačně zajímalo, jestli třídíte odpad (alespoň vyhazování plastových lahví tam, kam patří) a jestli by jste byli pro, aby se vykupovaly prázdné plastové lahve, myslím že o zavedení tohoto řešení přemýšlí v SRN. Dřív jsem odpady netřídil a kdo mne k tomu, dá se říct nenásilnou formou donutil, byla moje bývalá přítelkyně a je pravda, že mi to dnes přijde úplně normální a i s jedním papírkem od bonbónu se projdu do koše na papír a cokoli plastového zase do koše na plast. Nevím jestli zrovna ten můj papírek pomůže naší planetě, ale když to udělá dalších milion lidí, význam to má. Když si planetu a naši zem zlikvidujeme, co z ní budou mít naše děti? A pokud zamyšlení nad tímto problémem přiměje dalšího člověka, aby plastovou lahev hodil tam kam má a ne doma do kamen, měl význam i tento příspěvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

tak tridim (tedy spis deti k tomu vedu) vse na co jsou dostupny kontejnery. Zachvili pribude jeste kompost:D

Aha, na kompost sem zapomněl, ten máme pod plotem pod barákem:D:D No na záhony výborný hnojivo a domov užovek a slepejšů:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Třídim snad vše, máme tady na to konťáky tak je to jedno když to tam nesu tak se to hodí tam kam to patří, ruka mi neupadne, jen mě ale hlodá představa toho že to všechno třeba skončí na jedny velký skládce.

:myslim no tak já teda doufám že to teeeeda nééééé!:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož kontajnery na tříděnej odpad zabírají stabilně minimálně 3 místa pro parkování v nejbližším okolí mého bydliště, což mě zejména večer, když potřebuju parkovat, opravdu se*e, tak odpad netřídím (jsem přesvědčenej, že za svoz odpadu platím městu dostatek peněz na to, aby se za to dala provozovat třídírna odpadu - když už se v tom teda někdo chce hrabat).

Mimoto jsou stejně Ty kontajnery neustále přeplněné, takže ten můj papír nebo flašky stejně není kam dát (tam jsou totiž hlavně kartony a krabice z nedaleké večerky a flašky ze všch okolních hospod).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Třídim snad vše, máme tady na to konťáky tak je to jedno když to tam nesu tak se to hodí tam kam to patří, ruka mi neupadne, jen mě ale hlodá představa toho že to všechno třeba skončí na jedny velký skládce.

:myslim no tak já teda doufám že to teeeeda nééééé!:bojim

u nas to takhle fungovalo jednu dobu... 3 kontaky, ktere bralo 1 auto.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Jelikož kontajnery na tříděnej odpad zabírají stabilně minimálně 3 místa pro parkování v nejbližším okolí mého bydliště, což mě zejména večer, když potřebuju parkovat, opravdu se*e, tak odpad netřídím (jsem přesvědčenej, že za svoz odpadu platím městu dostatek peněz na to, aby se za to dala provozovat třídírna odpadu - když už se v tom teda někdo chce hrabat).

Mimoto jsou stejně Ty kontajnery neustále přeplněné, takže ten můj papír nebo flašky stejně není kam dát (tam jsou totiž hlavně kartony a krabice z nedaleké večerky a flašky ze všch okolních hospod).

Je fakt že v tom jsou někde strašné mezery, ale v některých městech za třídění odpadu poplatky za odpad strhávají a to je myslím pro Čechy dostatečně silná motivace, prachy.....:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Třídim snad vše, máme tady na to konťáky tak je to jedno když to tam nesu tak se to hodí tam kam to patří, ruka mi neupadne, jen mě ale hlodá představa toho že to všechno třeba skončí na jedny velký skládce.

:myslim no tak já teda doufám že to teeeeda nééééé!:bojim

u nas to takhle fungovalo jednu dobu... 3 kontaky, ktere bralo 1 auto.... :(

)

To je brutální výsměch všem, co se o něco snaží.Svině.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych i třídil, ale nejsou k tomu úplně podmínky - kontejnery na papíry na Zbraslav zatím nějak nedorazily. Navíc bydlím v malým bytečku, možná to bude znít alibisticky, ale sem by se fakt víc košů na tříděněj odpad nevešlo :D

Ale aspoň ten plast jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Asi bych i třídil, ale nejsou k tomu úplně podmínky - kontejnery na papíry na Zbraslav zatím nějak nedorazily. Navíc bydlím v malým bytečku, možná to bude znít alibisticky, ale sem by se fakt víc košů na tříděněj odpad nevešlo :D

Ale aspoň ten plast jo...

Víš jak, ony by se někam vešly, ale když se nechce, nevejdou se... Všechno je o přístupu, to je jako věřit že si koupim nový auto a nebudu se o něj vůbec starat a věřit, že mi takový vydrží dalších 30let..Nechci, ale budu věřit že to bez námahy a přemýšlení bude lepší..?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

jo Medo, u tebe ve stary zastavbe je to jasnej problem, tam chapu ze to spis vadi nez pomaha

To sice taky chápu, ale je jasný, že se to v těch místech kde by to bylo problematické, nikomu moc řešit nechce a vymýšlí se to hlavně tam, kde se staví nově. Řešení by byl třeba jeden konťák vyvážený 1xdenně, ale na to nejsou peníze, nejsou lidi, není čas......klasika.. Pak by to tam tak nevypadalo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miras: Já to dělám tak, že mám jeden koš na všechen odpad a jeden na blivajzy. Blivajzy vyhodím do směsného a zbytek roztřídím přímo u popelnice, těch pět minut mě nezabije. Ale nesnáším, když mi tenhle systém někdo nabourává. Do bytu mi často chodí otec, a ten to vždycky roztřídí už doma a já pak zakopávám o pytlíky všude ve dveřích, než to vynesu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Medved: to je demagogie, protoze kdyz tam nebudou kontejnery na trideny odpad, budou tam misto nich kontejnery na netrideny bordel. pripadne nejaka jina popelnice...

vytridit cokoliv z klasickeho smesneho odpadu je problem, pokud nemas dostatek cinanu kteri se na te skladce budou prehrabovat. nehlede na to, ze se surovina do nich vlozena znecisti a uz dal nejde pouzit - viz papir.

to ze tam hazi odpad vecerka, ktera si muze dovolit jiny zpusob odvozu (mimo jine proto, ze plati do systemu likvidace obalu) je druha vec.

2jarajarda: v SRN uz to dale zavedli, a Bursik to chce pod heslem vse na zapad je dobre zavest i tady u nas. mozna by se ale mel zajit zeptat, kde soudruzi udelali chybu, protoze i v nemecku se situace meni a vypada to, ze ten super system neni zas tak vyhodny

- u nas, narozdil od nemecka funguje mnohem lepe sber plastu (to ukazuji i statistiky ministerstva)

- lahve jsou momentalne jedina rozumne zpenezitelna soucast, z ktere se spolufinancuje svoz odpadu, tim ze tuto cast odebereme budou muset obce (potazmo obcane a zakaznici) zaplatit vic, i kdyz vyhazuji min.

- automaty, ktere lahve vykupuji je rozemelou na drt, ovsem neumi tridit lahve podle barvy => namisto cenne suroviny, pouzitelne napr. pro opetovnou vyrobu lahvi ziskame akorat bordel, ktery berou cinani za odvoz...

- uz se tesim, az budu prazdne flasky vozit neporusene a s etiketou do obchodu, abych je tam nechal sesrotovat.

jestli chce pan ministr dosahnout 100% navratnosti lahvi, at je zacne pres sit sbernych dvoru vykupovat na kila. bezdomovci se velice rychle postaraji, aby se na ulici nevalela byt jedina, a jeste je vytridi podle barev :)

uz ted se jim vyplati sbirat a nosit noviny v cene 1,50/kg....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Pata: ze zacatku to tak i bylo, z celkem zajimavych duvodu - lidi totiz do kontejneru hazeli kdeco. u nas na sbernem dvore v nich v prvnich letech nasli vic bordelu, nez surovin. mimo jine mrtve kuzle mezi papiry... takze se vesele skladkovalo.

pak si lidi zvykli tridit a uz se zacalo vyplacet zpracovani.

porad jeste nejakou dobu jezdilo jedno auto, ovsem melo rameno a nekolik oddeleni, kam se vysejpaly jednotlivy kontejnery. ono to bylo ekonomictejsi, aspon pro mensi mesta. ale presne z duvodu, ktery jsi psal - lidi si mysleli, ze to jde vsechno na jednu hromadu - se preslo na oddeleny svoz, a vetsi mesta zavedly i vozy ruznych barev pro kazdou surovinu - lip to vypada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

2Medved: to je demagogie, protoze kdyz tam nebudou kontejnery na trideny odpad, budou tam misto nich kontejnery na netrideny bordel. pripadne nejaka jina popelnice...

vytridit cokoliv z klasickeho smesneho odpadu je problem, pokud nemas dostatek cinanu kteri se na te skladce budou prehrabovat. nehlede na to, ze se surovina do nich vlozena znecisti a uz dal nejde pouzit - viz papir.

to ze tam hazi odpad vecerka, ktera si muze dovolit jiny zpusob odvozu (mimo jine proto, ze plati do systemu likvidace obalu) je druha vec.

2jarajarda: v SRN uz to dale zavedli, a Bursik to chce pod heslem vse na zapad je dobre zavest i tady u nas. mozna by se ale mel zajit zeptat, kde soudruzi udelali chybu, protoze i v nemecku se situace meni a vypada to, ze ten super system neni zas tak vyhodny

- u nas, narozdil od nemecka funguje mnohem lepe sber plastu (to ukazuji i statistiky ministerstva)

- lahve jsou momentalne jedina rozumne zpenezitelna soucast, z ktere se spolufinancuje svoz odpadu, tim ze tuto cast odebereme budou muset obce (potazmo obcane a zakaznici) zaplatit vic, i kdyz vyhazuji min.

- automaty, ktere lahve vykupuji je rozemelou na drt, ovsem neumi tridit lahve podle barvy => namisto cenne suroviny, pouzitelne napr. pro opetovnou vyrobu lahvi ziskame akorat bordel, ktery berou cinani za odvoz...

- uz se tesim, az budu prazdne flasky vozit neporusene a s etiketou do obchodu, abych je tam nechal sesrotovat.

jestli chce pan ministr dosahnout 100% navratnosti lahvi, at je zacne pres sit sbernych dvoru vykupovat na kila. bezdomovci se velice rychle postaraji, aby se na ulici nevalela byt jedina, a jeste je vytridi podle barev :)

uz ted se jim vyplati sbirat a nosit noviny v cene 1,50/kg....

Seš v tomto směru víc informovanej, já holt chodim jen k tomu kontejneru:aut :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...