kolovrat

Prevodovka 205 ??

6 posts in this topic

Ahoj třeba mě poradite :-) Mám Peugeot 205 1.4karbec 5-ti kvalt. Mám nějakou vychozenou převodovku resp. 2.rychlostni stupen. Pri razeni z 1 na 2 i z 3 na 2 jde přes zuby. Asi špatne synchrony??? Co s tím? jde to opravit nebo schánět jinou převodovku??? Případně jake jdou na tento motor (podle TP je to motor typ K2D) převodovky. Koukal jsem po netu a na 1.4 jich moc nenï ale na 1.8D hromada. dá se použít převodovka z 1.8D na tu 1.4 benzín???

v prvni rade bych zkontroloval olejovou napln v prevodovce, pak spojku, jestli dobre vypina a je dobre serizena ;) pak az resil pripadnou vymenu prevodovky ... navic podle me tam z diesla nepujde ;)

A taky mrkni na táhla, možná by stačilo je trochu poladit - a tu spojku sešlápni až na zem!

Sinchrony začínají odcházet postupně. Mrkni na lanko ke spojce, jestli funguje jak má. Pak na ten olej ale tipnul bych si, že tě výměna převodovky nemine. A na 1,4 nepasují převodovky z víších obsahů. Jinak se jich ještě po světě válí dost. Kdybys měl problém, tak dej echo.

Fyzicky ti tam budou pasovat všechny převodovky k motorům řady TU. Liší se stálými převody. Dávaly se do různých Peugeotů a Citroenů. Synchrony jdou samo měnit. Záleží, co vyjde lépe. Jestli vyměnit synchrony na převodovce, která je jinak v pořádku, nebo jít do jiné převodovky, kterou nejde vyzkoušet.