Sign in to follow this  
Followers 0
MJSytic

Dotaz na cyklisty - nastavení tahometru

15 posts in this topic

Jelikož se auta asi letos nedočkám, tak jsem se rozhodl, že opráším staré horské kolo a naučím se znovu jezdit :aut:D Mám tam i starý tachometr SIGMASPORT BC301, ale měl vybytou baterku. Po výměně je potřeba tam něco nastavit, aby to znovu počítalo a já nevím, co a jak?!?!:nevim

Matně si pamatuju, že to bylo něco s průměrem kola a vzdálenosti čidla od středu kola, ale ...

Můžete mi prosím někdo poradit???:mad:

post-0-1410959860745_thumb.jpg

nastavoval se tam obvod kola,vzdálenost od středu je jedno.Počítá to otáčky kola a převádí na rychlost a ujetou dráhu

je tam treba nastavit obvod kola, cili kolik ujedes cm na jedno otoceni kola, nejjednodussi je, postav kolo nekam na rovinu, udelej si kridou caru na zem a zaroven na plast kola, pak s kolem popojdi aby se otocilo presne o jedno otoceni, udelej na zemi druhou caru a pak zmer vzdalenost mezi tema carama na zemi, hodnotu v cm zadas do computeru ;)

Jak bylo psáno, nastavuje se obvod kola, u téhle Sigmy pomocí těch dvou malých gumových tlačítek zezadu.

Paráda:super Díky moc!

Já tam zkusmo něco nastavil, ale ukazovalo to rychlost 250km a to nebude přesný... Řekl bych, že jsem jel o něco málo míň:aut:D:D:D

Jasan - metoda "pokus omyl"

Hlavní je, že vím, co tam mám zadávat za údaj;)

No hlásí pěkná počasí bez sněhu tak můžeš začít na kole hned:D na kole jsem neseděl ani nepamatuji,snad to je dva tři roky :D

Sem na tom trošku líp. V létě jsme byli s mladou na chalupě a tam trošku jezdili ... Ale taky žádná sláva:aut :)

Původně zaslal: MJSytic

Paráda:super Díky moc!

Já tam zkusmo něco nastavil, ale ukazovalo to rychlost 250km a to nebude přesný... Řekl bych, že jsem jel o něco málo míň:aut:D:D:D

Možná máš "dobrej záběr v nohách".......... :P :P

Původně zaslal: MJSytic

Sem na tom trošku líp. V létě jsme byli s mladou na chalupě a tam trošku jezdili ... Ale taky žádná sláva:aut :)

Tak to jsem na tom s kolem ještě líp. V květnu ještě s manželkou okolí Lago di Garda, v srpnu stále ještě s manželkou francouzské Pyreneje, v září už s milenkou zase Garda :D

Původně zaslal: oddie

Tak to jsem na tom s kolem ještě líp. V květnu ještě s manželkou okolí Lago di Garda, v srpnu stále ještě s manželkou francouzské Pyreneje, v září už s milenkou zase Garda :D

Takže do tvého výčtu chybí už jenom "květen, Šumava, sám" :D:D:aut

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: oddie

Takže do tvého výčtu chybí už jenom "květen, Šumava, sám" :D:D:aut

Jako myslíš květen letos, jo? Tak to ho..., v květnu jedu s Medvědem do Rumunska :P

Jo, na to bych zapoměl ... tak sorry .. červen, šumava ... :D

Vono je to ale někdy i lepší:super

Letos to vypadá spíš na výlety pěšky, než na kole. Zatím je ve výhledu Norsko, nějakej národní park.