Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba


Alesek

Recommended Posts

Chci se zeptat, zda li má potenciometr škrtící klapky vliv na spotřebu, mám obsah 954ccm a když natankuju za 100,- tak v zimě ujedu 33Km v létě ujedu za 100,- 45-50Km zdá se mi to celkem málo kilometrů, a vím že ten potenciometr mám špatnej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mně se ceny nemění tolik(alespoň u nás na západě), aby to udělalo rozdíl 15 km. Spíš bych to viděl v tom, že když je zima, tak je motor studenější a potřebuje mít delší dobu zapnutý "sytič" než v létě, což se projeví na spotřebě. Pak v tom může být také styl jízdy a dost to ovlivňují(tuším že až 10%) zimní pneumatiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Alesek

Jo jo asi jsem to trošku špatně napsal, cena se u nás mění kolem destihálířu, takže to není takovej cenovej rozdíl, spíš by mě jen zajímalo jestli prostě ten potenciometr může mít vliv na tu spotřebu:P[/

Údaj z potenciometru škrtící klapky je jedním ze základních údajů pro ŘJ. Upravuje podle něj délku otevření vstřiku. Takže bych řekl, že to vliv mít bude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim

S tou spotřebou taky počítej že v zimě je tam sytič a pokud máš širší kola tak ty taky něco udělaj. Nejhorší je na to město jako Náchod, tady se nehneš mě 1.1 jezdí převážně ve městě za 6,5 - 7 l. Jinak ten potenciometr jsem měnil a novej stojí kolem 1000. Podívej se na stránky autokelly nebo Elit, mělo by to tam někde být. Zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: trtovik

Zdravim

S tou spotřebou taky počítej že v zimě je tam sytič a pokud máš širší kola tak ty taky něco udělaj. Nejhorší je na to město jako Náchod, tady se nehneš mě 1.1 jezdí převážně ve městě za 6,5 - 7 l. Jinak ten potenciometr jsem měnil a novej stojí kolem 1000. Podívej se na stránky autokelly nebo Elit, mělo by to tam někde být. Zdar

Poťák za litr? V Kelly? Hoď odkaz! Prosím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

To je v pytli, já jsem to nikde nenašel a pro moje autíčko to je už asi nezbytný, páč ten potencák už je opravdu strašněj a já už mám z toho nervy na pochodu furt to škube a nejede:( Koukal jsem i na elit i na autokelly a nikde jsem to nenašel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mno v Auto Aku jsem ještě nebyl, škube mi to dost vůbec se to pořádně netočí je to fakt o nervy s tím jezdit, a ty jsi přímo z náchoda, co máš za Peugeotka, auto bych mohl znát, pořád v náchodě koukám po 106kách :) by sme mohli dát třeba někde pokec:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No newim jestli si ho viděl ale stojí u penny marketu, je to 5ti dvéř zelená metla s omrzlou střechou (slezla barva) starší verze. Jinak není to tvoje XR celý černý? Protože moc XR verzí po Náchodě nelítá. No a ještě k tomu problému zkus prohlídnout tenhle odkaz.

http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=26537&page=1#pid295097

Tohle byl problém s mým autem, v létě to řešil brácha za mě.:papa snad to pomůže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...