Sign in to follow this  
Followers 0
Onďas

Převodový olej, spojka

5 posts in this topic

Peugeot 306 1.6i 97............

Po výměně spojky (Lamela, přítlačný talíř, ložisko) a výměně oleje v převodovce mám pořád jeden a ten samý problém - spojka prokluzuje. Bylo mi řečeno že je potřeba aby si spojka trochu sedla a proto jsem tom nevěnoval příliš velkou pozornost. A ejhle, najednou jsem zjistil že mi nový olej z převodovky vytíká :bojim Standartně tam mají být 2 litry, v servisu mi řekli že tam nalili 2,5 litru. Je tedy možné že přebytečný půllitr mi vytekl?

Pokud ano, je to velký problém? Nemohl mi natéct olej do spojky a způsobit její prokluzování? A dá se kdyžtak nějak jednoduše odstranit? :myslim

Prosím o radu někoho kdo s tím má nějaké zkušenosti

Díky moc:papa

Radši věnovat pozornost tomu, kolik se má do převodovky oleje nalít. Hlavně to přesně zjistit dle typu převodovky a nečekat na to až to začne téct plnícím šroubem...

Pak mě ale mrzí že to nejde kontrolovat...

I kámoš co má Volvo mi říkal, že to musí hlídat, jinak mu to nateče do spojky...

Říkali mi že stačí když se sundá jakýsi víko a lamela se pročistí nějakým odmašťovačem.. Uvidim příští týden. Hodí se to na zvedák a týpci budou makat. Co si pokazili to si i spraví :grr