Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co všechno se může stát v autobazaru.


subin

Recommended Posts

Původně zaslal: Medvěd

Už jsem to tu psal kdysi - za snižováním stavu km na tacho hledejte

a) zákazníky - důvod už tu je popsaný výš, prostě lidi jsou ještě furt silně ovlivnitelný číslama na tachu a cekovej stav auta je věc podružná (tak nějak zbytečně navíc)

b) leasingovky - nevím, jestli se to v poslední době nezměnilo, ale když jsem v r. 2001 prodával VW Transporter a řekl jsem, že má na hrbu cca 380, tak ho nikdo do výkupu nechtěl, že by byl problém s leasingem, že leasingovky chtějí leasovat auta do 200 000 km (tak jsem za 1500,- Kč nechal tachometr přepsat na 190 a najednou prodat šel a docela rozumně.

:o:o:o Medved je poooodvooodniik :D

Jinak s tim napsat do smlouvy stav tachometru a ne pocet najetych km je dobry napad... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíte to vlastně zákazníci donutili bazary k podvodům.Auto s 500000km většina nekoupí ale může být daleko v lepším stavu jak to auto se100000km.Jinak u nás je to naprosto nedokazatelné že s autem bazar něco udělal.Zase je to na zákaznících!!!!! :grr:grr:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně jak napsal Medvěd, prostě nikoho nezajímá stav auta, jen kolik má najeto a jakej je to r.v.

Ale koukněte se kolem sebe, kolik lidí věří reklamě, kolik lidí se nechá ovlivnit různými "výhodnými" akcemi, kolik lidí si kupuje věci, které vůbec nepotřebují. Prodejci, ale i státní aparát, potřebují nemyslící ovečky, které koupí resp.udělají přesně to, co se jim řekne. Takže lidi, používejte vlastní mozky, nedělejte si názory jen podle toho co vám řeknou ve zprávách, nebo napíšou v novinách. Třeba teď s tou paní co dostala infarkt, protože čekala na důchod, aby měla na zaplacení v nemocnici. To není vina poplatků, ale médií, která kolem toho vyvolávají takovou paniku, že hloupý lidi se tím nechají zmanipulovat a pak málem umřou. Přitom poplatek za ležení v nemocnici má splatnost 8dní a dá se to po domluvě i prodloužit. Ale to jsem hodně odbočil, pardon, mě totiž tahle ta lidská blbost strašně štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegaalfa

hezkej příběh, podle mě by se ale nemělo stát hlavně to že prodávají auto jako ze má mín najeto.....a pak si hrajou na slusnáky když jim to nevyjde, no odborníci jsou odborníci:roll....pro mě sou to zloději, kterí se snaží oblbnout lidi

No počkej a jak můžeš vědět, že za to můžou oni? To auto jim tam klidně mohl někdo dát do výkupu už se stočeným tachometrem a falešnou serviskou. Oni sice auta na výkup prohlíží, ale myslím si že nějakou diagnostiku jako autorizovaný servisy mít nebudou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem se zrovna minuly tyden divil tomu, ze u nas nenajdes v bazaru auto co ma najeto pres 180 000km, jsem se dival na ceny 406 a nenasel jsem zadne HDI co ma najeto pres 180 000, BMW to samy. V nemecku se bezne prodavaji petkove BMW co maji najeto klidne 280 000km, ale u nas? Malo kdy to jde pres 200 tisic... Vetsinou kolem 150, 180 tis. Dospel jsem k tomu, ze cesi proste malo jezdi. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše Driver, ve většině případů je vina na předchozím majiteli (stočení km, falšovaná serviska), jelikož tomu majiteli jde o co nejlepší prodej. Mám v okolí několik takových lidí, co to sami udělali a vynese Vám to i o několik tisíc víc, což je v porovnání s 500,- Kč investicí skvělý obchod.

Samozřejmě že to praktikují i některé bazary, ale zrovna u těch větších (Esa, AAA apod.) bych to nějk nečekal ve velký míře, jelikož tam mají takový obrat aut, že by to ani nestihli razítkovat. Oni to sice tuší (nebo dokonce i ví), že auto je stočený, ale uchrání se tou formulkou ve smlouvě "stav dle tachometru".

Prostě českej človíček nechce na začátku stavu tachometru vidět víc jak 199 999, pak už je to moc a jak jsem se učil v ekonomii: vše je otázkou nabídky a poptávky-chtějí auto s málo km, mají ho mít, chtějí kupovat hovna, budou jim je prodávat....:papa

[upravil dne 18/1/08 Hhonza]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj brácha koupil v Auto Esa Citroen Xsara a asi po dvou měsících se mu objevoval olej v chladící kapalině.Jel to reklamovat a oni ho poslali do značkového servisu kde to opravili,dali novou chladící kapalinu,srovnali hlavu a dali nové těsnění.Cena asi 8,5 tisíc a v Auto Esa mu to celé proplatili!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepší je si s sebou vzít člověka, kterej danýmu autu nejvíc rozumí, např: že u některých BMW (např.E36) se dá zjistit skutečný stav km tak, že se při zapnutí klíčku chvíli drží čudlík v palubce, kterým se normálně nuluje denní počítadlo, apod.

[upravil dne 17.1.08 MichalTalbot]

Tak člověka, kterej ti řekne tohle o E36, bych s sebou v žádném případě nebral:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K uvedenému příběhu z prvního příspěvku - spíš než vrátit auto bych po nich chtěl přiměřenou slevu a auto si nechal (pokud za to stálo - na základě prohlídky). Protože aspoň ví co má, kdežto když si vybere jiné, bude na tom zase stejně jako předtím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já myslím že je to hlavně na solidnosti prodejce. vlastní zkusenost mám napr. u autorizovaného prodejce renaultu v liberci - chtel jsem koupit predvadecí auto lagunu II, bylo deklarováno ze auto je predváděcí, nebourane a podle fotek vypadalo hezky, tak jsem se jel 200km podívat a po 2 hodinach prohlížení jsem zjistil že zadní náprava je hnutá o 2cm, nekteré díly jsou přestříkané a po dotazu je skutečně předváděcí a kolik s ním jezdilo lidí ? odpoved...slouží jako referentské, 2-3 lidi tady ze servisu....má reakce.....tak si sundejte tu samolepku "airport rent a car" co máte na zadním okně a nedělejte z lidí idioty....technik se je uculil a odešel:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel i já jsem si naběhl. ALBA AUTO na nás udělali taky boudu. Psali v inzerátu,že to má najeto 98tisíc,ale když jsme to kupovali,tak to mělo 103tisíc. Pak jsem zjistil,že ty auta použivají suveréně,jako kdyby byli jejich vlastní. No a kdybych jim chtěl broučka vrátit,tak bych docela prodělal. Bohužel jsme dobře nalítli co se týká technického stavu napsaného od nich. Do kupní smlouvy nám napsali,že jsme za něj zaplatili 115tisíc. Prej to maj kvůli daním. Ale nedej bože,kdybych ho šel reklamovat,tak dostanu oněch 115tisíc. Jinak jsem spokojenej,kromě těch 40tisíc co jsme do toho vrazili na začátku. Od té doby(2 roky) jsme do toho neinvestovali. Akorát po koupi jsem s ním jel do autorizovaného servisu:myslim,kde jsem si připadal jako dědeček mezi novotákama. Když jsem dostal fakturu,tak jsem byl hotov:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...