Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co rikate na zakaz koureni?


macik.83

Co rikate na zakaz koureni?  

  1. 1. Co rikate na zakaz koureni?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: Fusion

....

A ti co bydlí ve mestě se stejnak nadýchají takových věcí, že hodina v kuřácké hospodě je maličkost.

Demagogie jak prase. Účinky těhle vlivů jsou aditivní - sčítají se, takže každá taková "maličkost" se přičte, a ne že je zanedbatelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude kuřák ničit zdraví jen a jen sobě, pak ať si bání jak cigán za pařezem - jestliže ale účinky jeho hulení jsou prokazatelně pro nekuřáka v jeho bezprostřední blízkosti škodlivější než pro něj samotnýho, tak budu 100% pro zákaz kouření všude, kde se budu vyskytovat (tedy i v hospodě).

Co se týče alkoholu - ožrala sice taky není 100% estetickej, ale pokud si nevleze nalitej za volant nebo si neustele uprostřed silnice, tak škodí jen a jen sobě (pokud smrdí, tak jeho pach není rakovinotvornej, ale "jen" nám zvedne žaludky).

Jsem podobný případ jako Pe.Tr - můj táta (ač bývalý vrcholový sportovec) byl schopen vyčmoudit DENNĚ 5 - 6 krabiček cigaret bez filtru (končil STARTkami, když dostal v cizině Ameriku, tak filtr po prvním prásku utrhl) a snad pro tuto jeho zálibu ve vytváření udírny ve všech místnostech, které poctil svou návštěvou jsme ani já ani brácha nikdy neměli chuť držek žváro v ruce - A NIKOMU Z VÁS BYCH NEPŘÁL MUSET PROŽÍVAT, TO CO MY PŘED TŘEMA ROKY, KDY SE TÁTA NEJPRVE RVAL S RAKOVINOU A KDYŽ UŽ TO VYPADALO, ŽE BOJ VYHRÁL, TAK HO VRÁTILI Z LÁZNÍ DOMŮ S TÍM, ŽE MÁ ŠPATNÉ KREVNÍ VÝSLEDKY (VELIKONOCE), ZJISTILI MU LEUKÉMII A 22. ČERVENCE BYLO VŠE ROZHODNUTO!!! - tátovi bylo necelých 65 (trojnásobný mistr světa ve vodním slalomu) a do té jeho rakoviny si nepamatuju, že by byl marod byť jen s podělanou chřipkou.

Pod tíhou osobních zážitků jsem jednoznačně pro každou překážku kladenou do cesty skupince bezohledných čmoudících individuí - chtějí-li a musí-li k tomu, aby měli spokojený život, kouřit, pak ať si hulí tam, kam nekuřáci nechodí (co třeba otevřít kuřácké kluby někde poblíž hřbitovů, ať to mají do cíle své cesty co nejblíž).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak to, co napsal Medvěd, můžu podepsat. Asi proto, že mám naprosto stejnou zkušenost z dětství prožitého v oblacích dýmu, stejně jako se smrtí blízkého člověka v důsledku rakoviny plic. Kdo takovou smrt viděl zblízka, nikdy nezapomene.

A konečně jsem rád, že nastala doba dalšího lehkého zkulturnění té naší evropské civilizace. Tak jako už je nějakou dobu v naší civilizaci běžné, že na místech veřejnosti přístupných nekakáme, neplijeme na podlahu, neobnažujeme se, neřveme jak na lesy a neděláme jiné věci, které ostatní obtěžují (jinak je to zákonem postihovaná tzv. "výtržnost"), stejně tak KONEČNĚ došla evropská civilizace k tomu, že pasivní kouření je rovněž omezování a šikana nekouřících.

Fusionovi bych doporučil, aby se zamyslel nad tím, že i soukromníkem vlastněné místo může být veřejné, z čehož vyplývá omezení v používání tohoto vlastnictví. V případě hospod je to snad jasné - kvůli tomu, že jde o místo přístupné veřejnosti, a kvůli právům spotřebitele, hostinští musejí v civilizované společnosti dodržovat řadu předpisů. Taky bys, Fusione, mohl říci, že plije-li kuchař do jídla hostů, vaří-li kočičky a vydává je za kuřecí atd. je to jeho soukromá věc. Prostě není. Tak tolik k Fusionově pomýlenosti chápání soukromého vlastnictví. Na toto vlastnictví právní stát nesahá, ale není mu jedno, jakou má majitel tohoto vlastnictví interakci vůči veřejnosti - občanům státu.

Já osobně se strašně těším na dobu (bohužel asi u nás vzdálenější než ve zbytku Evropy), až nebudu muset mezi jednáními ve firmách žmoulat v autě bagetu od čerpačky, protože na oběd do restaurace nemůžu - kouřem načichlý oblek je na jednání ve slušné firmě nekaceptovatelý. Nebo si budu moci zajít na pivko a nebudu si muset mýt ještě v noci vlasy, abych ráno mohl na jednání. Až ucítím při obědě v restauraci chuť a vůni jídla. Až... Ale to už tu bylo řečeno mockrát.

Takže podle mě je kouření na veřejných místech podivným zbytkem nekulturnosti, které dosud z nějakých důvodů přežilo, a Gott sei dank, že je konečně politická vůle s tím něco dělat.

[upravil dne 19/1/08 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rakvajs

tak az prestanem vsichni kourit takbrzy prestaneme i jezdit protoze auta taky smrdej a zvedne se silene cena benzinu .protoze stat zvedne dan jelikoz mu budou chybet penize z cigaret.

ne-e, stát propustí několik tisíc státních úředníků a bude na svým, nemocnice ušetří za léčbu rakoviny plic a dávání lidí po nehodách dohromady - klesnou výkony, tím se odstraní deficit lékařů v nemocnicích, ušetří na přesčasech...

(prostě samá pozitiva)

... dobrá idea, jen se jí musí věřit ?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Blbě se vysvětluje co chcu říct.

Rozdíl je kouření na zastávce a v hospodě. Na zastávce dotyčnej nekuřák stát "musí" ale do hospody XY nemusí jit. Když já du do hospody tak vybírám podle několik faktorů (hlučnost, co tam chodí za lidi, obsluha atd. atd.) a pokud bych byl nekuřák tak vybírám i podle toho. Znám v Brně několik hospod (nebo restaurací), který sou buď úplně nekuřácký nebo mají nekuřácký prostory. Porovnání s chlastem sem myslel tak, že pokud nekuřákům v hospodě vadí kuřáci a výsledkem je zákaz kouření, tak pokud abstinentům vadí ožralci tak zakážou alkohol? Vím že alkohol se nedá chlastat pasivně, ale když budu kouřit naproti ostrůvku tramvaje tak ten kouř stejnak na ti lidi pofičí.

By mě zajímalo jak se takovej zákaz prosadí ve vesnických hospodách...

Ale je to přesně naopak. Kouření na zastávce mně sice vadí, ale nezblázním se z toho. Vždycky si můžu popojít. Kdežto za kouření v restauracích bych střílel, tam si člověk odsednout nemůže. S nekuřáckýma prostorama se di vycpat. Pěkná science-fiction. Nevím, proč by mělůa být standardem kuřácká restaurace, když je kuřáků menšina. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

At jdou do pr..... Kdo nechce bejt v zakouřený hospodě, at chodí do nekuřácký. Stejně to nikdo dodržovat nebude.

Ha ha ha. Z takových příspěvků je mně fakt smutno. A až budeš o nějakých takových vědět (i prakticky), tak dej vědět, jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

Původně zaslal: Ajdamek

At jdou do pr..... Kdo nechce bejt v zakouřený hospodě, at chodí do nekuřácký. Stejně to nikdo dodržovat nebude.

To je tezky, kuracka a nekuracka, ted si vem fakt mensi obec, kde maj jen jednu hospodu:myslim Je pravda ze je nekuraku fakt o dost vic, takze uz by jsme meli bejt asi omezovany my kuraci...

:super

To je aspoň slovo do pranice!!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako tu už pár lidiček psalo, cigarety taky nesnáším už od dětství, kdy naši kouřili taky několik krabiček denně a všude v bytě byl hroznej smrad. Jednoho krásného dne skončila mamka v nemocnici, zůstala tam na několik měsíců a nebylo jisté, zda se ještě vůbec vrátí domů, takže s kouřením okamžitě přestala a táta dobře poučen, co se může stát, toho taky postupně nechal. Takže posledních 12let je doma zase konečně dýchatelno a je to SKVĚLÉ :super.

Na zastávkách jsem si všimla, že zákaz moc kuřáků nedodržuje, ale to by mi tak nevadilo, jsou venku, tak ať i tedy hulí, ale v restauracích bych to zakázala a basta. Kdyby ještě byly nějaké cenové kategorie hospod, tak bych byla klidně pro, ať si v těch nejhorších podnicích kouří, ale klasické čisté slušné restaurace, ať jsou striktně nekuřácké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Tak jako tu už pár lidiček psalo, cigarety taky nesnáším už od dětství, kdy naši kouřili taky několik krabiček denně a všude v bytě byl hroznej smrad. Jednoho krásného dne skončila mamka v nemocnici, zůstala tam na několik měsíců a nebylo jisté, zda se ještě vůbec vrátí domů, takže s kouřením okamžitě přestala a táta dobře poučen, co se může stát, toho taky postupně nechal. Takže posledních 12let je doma zase konečně dýchatelno a je to SKVĚLÉ :super.

Na zastávkách jsem si všimla, že zákaz moc kuřáků nedodržuje, ale to by mi tak nevadilo, jsou venku, tak ať i tedy hulí, ale v restauracích bych to zakázala a basta. Kdyby ještě byly nějaké cenové kategorie hospod, tak bych byla klidně pro, ať si v těch nejhorších podnicích kouří, ale klasické čisté slušné restaurace, ať jsou striktně nekuřácké.

to by se mi líbilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Aluška

Tak jako tu už pár lidiček psalo, cigarety taky nesnáším už od dětství, kdy naši kouřili taky několik krabiček denně a všude v bytě byl hroznej smrad. Jednoho krásného dne skončila mamka v nemocnici, zůstala tam na několik měsíců a nebylo jisté, zda se ještě vůbec vrátí domů, takže s kouřením okamžitě přestala a táta dobře poučen, co se může stát, toho taky postupně nechal. Takže posledních 12let je doma zase konečně dýchatelno a je to SKVĚLÉ :super.

Na zastávkách jsem si všimla, že zákaz moc kuřáků nedodržuje, ale to by mi tak nevadilo, jsou venku, tak ať i tedy hulí, ale v restauracích bych to zakázala a basta. Kdyby ještě byly nějaké cenové kategorie hospod, tak bych byla klidně pro, ať si v těch nejhorších podnicích kouří, ale klasické čisté slušné restaurace, ať jsou striktně nekuřácké.

to by se mi líbilo

to jo, necom na tom je:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...