Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Práskání v kloubech dveří


pažoutek

Recommended Posts

Čaute, nevíte někdo co dělat s práskáním v kloubech, když se otevírají dveře u 306? práskne to vždycky v těch dvou polohách... dělává to např. i u starých scháde... je potřeba vyměnit celý kloub nebo jak??? Zkoušel jsem to promazat, ale nepomohlo to.

[upravil dne 17.1.2008 pažoutek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pažoutek

Čaute, nevíte někdo co dělat s práskáním v kloubech, když se otevírají dveře u 306? práskne to vždycky v těch dvou polohách... dělává to např. i u starých scháde... je potřeba vyměnit celý kloub nebo jak??? Zkoušel jsem to promazat, ale nepomohlo to.

[upravil dne 17.1.2008 pažoutek]

Nedávno jsem to řešil na 205ce.

Dělala to aretace dveří. Po takovém táhlu s vlnkami jezdí kladka přitlačená pružinou. Pokud se kladka přestane točit na čepu, začne to v tom praskat (jak jde přes vlny vznikají rázy do uchycení aretace).

Problém je, že celé uchycení kladky je zanýtované. Pomohlo vyndání celé aretace, vyčištění prostříkáním silikonovým sprayem a pak natlačení vazelínky.

Teď mi chodí podobně blbě dveře u spolujezdce na 306ce ...protože nemám garáž musím počkat na jaro :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mě se na 306 rozštíplo to perko co funguje jako čep,když sem tam dal obyč šroubek tak to fakt mlátilo jak Š-120. Tak sem si koupil vrták stejného průměru jak ta dírka,uřezal sem ho a na vrch navařil podložku. Je to trochu zoufalá oprava ale už to aspoň nekřápe:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem před časem todle to řešil,vystříkal sem to silikonovym sprejem proti vodě a namrzání,párkrát s tim zahejbal aby se to trochu vyčistilo,štětcem sem to trochu vytřel,pak eště jednou vystříkal a nakonec štětečkem namočenym ve vazelíně (bílá a používá se na vodní pumpy u škodovek)pěkně natřel ze všech stran a je po ,teď to de samo :super:):potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Sice již starší téma ale i tak......

Mě tohle dělaly dveře u řidiče, konkrétně čep omezovače byl dost vymlácený. Nový za 90,- se dá koupit v Peugeotu, je to na takovou prkotinu celkem pálka ale to ticho mi za to stálo :-) Ikdyž musím přiznat že trošku v tom stejně lupe, asi je vymlácené i lůžko, ale oproti předchozímu stavu neporovnatelné :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Stejný problém LP dveře. Stačilo vyklepnout \"čep?\"(u mě se jednalo o dva pérové kolíky naklepnuté do sebe, oba dva lehce roztáhnout sekáčem, aby se zvětšil jejich průměr) a naklepnout zpátky. A to jsem měl vyběhané díry jak v držáku na karoserii tak na omezovači který zajíždí do dveří. Omezovač(e) je dobré pravidelně mazat vazelínou, mazací spreje tady moc nefungují. Pérové kolíky se, myslím, dají běžně sehnat v železářství (jde o korunové položky), ale pokud se dají roztáhnout původní, tak není potřeba kupovat nové. Plný mat. (šroub,vrták apod.) nic neřeší. Při vymačkání mat. děr to za chvíli mlátí znova.

[upravil dne 18/12/08 DEEP]

[upravil dne 18/12/08 DEEP]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jindras

Nic jiného než originál neexistuje-tím se zabývá pouze výrobce-Peugot...

Nechápu?!? Nahoře píšeš \'\'85 kč., dělá to dost u 306!\'\'. Nikoho nenutím kupovat neorginál díly, byla to pouze jedna z možností řešení.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...