Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rozměr kol


cendaflek

Recommended Posts

potřebuji poradit prosim zase a znova :o) mám 306 18 16v rv 1999 a v techničáku mám napsaná kola - 5.5J 14 FH 4.24; 175/65 R 14 82 T a chci si nechat napsat 185 R14 a R15 a 195 R15 a nevim jakej mám mít potom rozměr toho "J" a "FH" a posléze pokud si koupim kola R15 jakej rozměr budu potřebovat pneumatik aby mi nezkreslovaly rychlost na tachometru 195/55 nebo 195/50 nebo snad 195/60? moc všem děkuju za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uf, no tak pokud vím, tak to, co je u písmene J, což značí tvar ráfku, je šířka ráfku v palcích.

Z čísla 4.24 bych tušil 4 šrouby a ET (zális) 24. Pokud ti nebude korelovat šířka gumy se zálisem, může se stát, že ti bude pneumatika někde drhnout. Buďto o blatník nebo o podběh.

To, aby rychloměr ukazoval stejně jako na původních gumách, je třeba dodržet pokud možno stejný obvod kola. Vzorec pro obvod kružnice znáš ze základní školy. Co ještě potřebuješ vědět: Rxx, to xx znamená průměr ráfku v palcích (1 palec = 2,54cm) Rozměr kola 195/55 znamená, že pneumatika je široká 195mm a výška je 55% z 195. No a poloměr nutný pro výpočet obvodu kola je ráf/2 + výška gumy.

Je to všechno jen jednoduchá matematika, ale koukni se sem, snad najdeš, co hledáš.

http://www.elektrony.cz/?&volba=TechInfo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...