Haness

Osvětlení interieru

30 posts in this topic

Zdravím všechny ,

naposledy když jsem tu psal,tak jsem hledal nějakou 605-ku a nakonec jsem koupil 406-ku 2,1td kombi. Ne nadarmo se řika že peugeot je Francouzský Mercedes. Všiml jsem si , že si vzájemně radite... mám dotaz,při otevření dveří se v interieru nerosvítí stropní osvětlení a při použití dálkového ovladače ano.Při ručním přepnuti to svítí . Prosím poraďte mi.:myslim

Přepnuté je to do přední polohy na symbol autíčko s otevřenými dveřmi a jak jsem psal , tak při použití dalkáče to funguje. Nemohla by to být některá s pojistek, nemám totiž ani manuál ,tak nevím která na co je ?:nevim

Me to nesviti jen kdyz otevru dvere ridice, ostatni tri sviti. Asi bude nejaky spatny kontakt, ale nejak na to zatim nebyl cas

to kenny 456: dveřní spinač je na světlo vnitřního osvětlení napojen přes diodu / jako jedinej - ostatní jsou přímo / , proto bych hledal problém v tý diodě. Bohužel ti neporadím kde je , na svým autě jsem ji neměl trpělivost hledat , proto jsem od spinače natáhl novej kablík, novou diodu a všechno baví tak jak má. Schema sem dám za chvilku.

tady je trochu tý elektriky, 90 - 93 jsou dveřní spinače,89 dioda,94 - přední, 95 zadní interierová světla.

post-0-14109598582857_thumb.jpg

podle toho schematu je pres diodu zapojen spis spinac dveri u spolujezdce. to mam v poradku, nesviti mi to, kdyz otevru dvere ridice. opravte me jestli se pletu

Původně zaslal: kenny456

Me to nesviti jen kdyz otevru dvere ridice, ostatni tri sviti. Asi bude nejaky spatny kontakt, ale nejak na to zatim nebyl cas

Budeš se muset dostat na konektor toho dveřního spínače u řidiče a zkusit ukostřit konektor "A" co je vyznačený na schématu co zaslal bagr. Tak vyzkoušíš ten spínač - když se v kabině po ukostření rosvítí , tak je spínač vadný .

Haness u tebe když ti to nejde od žádných dveří , tam bych se přiklonil spíš na uzel drátů 300 a 301 ( někde rozpojeno ! ), ale nevím kde ho hledat , podle toho schéma mozná u některého ze světel v kabině. Že by se zaoxidovaly najednou všechny dveřní spínače se mi nezdá .

[upravil dne 19/1/08 Zbyňa1]

Ty spinace sou asi umisteny v zamkach ne? Pac kdyz jsem tahal do dveri kabliky na osvetleni klik tak jsem zadnej koncak nikde nevidel... A tchan ma passata a u spolujezdce mu taky ten spinac nefacha a rikal ze to je prej v zamku a ze by se snad musel vymenit celej zamek ci co? U 406tky to asi je stejny s umistenim toho spinace ne? Pac do zamku jako takoveho mi vedly 4 draty (u zadnich dveri)

u novýho modelu jo ten nemá dveřní spínače na sloupku ale přímo v zámcích

Původně zaslal: Zbyňa1

Budeš se muset dostat na konektor toho dveřního spínače u řidiče a zkusit ukostřit konektor "A" co je vyznačený na schématu co zaslal bagr. Tak vyzkoušíš ten spínač - když se v kabině po ukostření rosvítí , tak je spínač vadný .

Haness u tebe když ti to nejde od žádných dveří , tam bych se přiklonil spíš na uzel drátů 300 a 301 ( někde rozpojeno ! ), ale nevím kde ho hledat , podle toho schéma mozná u některého ze světel v kabině. Že by se zaoxidovaly najednou všechny dveřní spínače se mi nezdá .

[upravil dne 19/1/08 Zbyňa1]

rozober predné svetlo a pozri tam ten kábel 300 a 301, ak tam nameriaš napätia tak potom je zrada niekde tam kontaktoch.

Ak nenameriaš potm musíš pohľadať kde bude zrada.

Ještě jednou jsem se zaměřil na to schéma a koukám , že v té pojistkové skříni co je označená 16kou má vnitřní osvětlení 2 pojistky a to F30 a F25 . Potom by bylo možný , že kdyby u Hanessa byla vadná pojistka F30 , tak by při otevření nesvítilo osvětlení v kabině a při odemčení dálkáčem ano , protože to asi svítí přes F25 , ale nevím kde jsou zrovna tyto pojistky umístěný :myslim

Jenze jestli se nepletu tak psal ze mu to nesviti jen kdyz otevre dvere u ridice. U ostatnich ano

Problem bych videl bud v ty diode nebo ve spinaci

[upravil dne 20.1.08 mitch.mb]

podle toho schematu je pres diodu zapojen spis spinac dveri u spolujezdce. to mam v poradku, nesviti mi to, kdyz otevru dvere ridice. opravte me jestli se pletu

Chceš-li opravit,tak prosím. Podle schematu je dioda opravdu na pravých předních dveřích, jenže angláni maj volant vpravo a tudíž :papajsou to dveře řidiče....

Neví někdo k čemu slouží ta dioda v těch dveřích ? Pochopil bych kdyby byla u všech , ale tak ?

Původně zaslal: Zbyňa1

Neví někdo k čemu slouží ta dioda v těch dveřích ? Pochopil bych kdyby byla u všech , ale tak ?

Nic ve zlém máš nový modela co jsem koukal na elektriku nového modelu tak ten ji tam nemá,nikde jsem ji neviděl:)