Devils-night

Sundani steracu?

20 posts in this topic

Neporadil byste mi nekdo jak sundat sterace na 406tce?Uz budu mit asi vymackany pruziny protoze kdyz ten sterac kousek nadzvednu tak zustane tak a vubec se ani nepritlaci na sklo,takze stiraj uplne na nic.Zkusil sem povolit tu matici na rameni ,ale porad nejde dolu.:(

Diky..

Je na to stahováček.Měl jsem to samé--pomohlo prostříkat WD a rozhýbat--je to tam zarezlé,zadřené:papa:roker

No nevím já jsem u svý 306 sundaval zadní stěrač - kvůli motorku /princip by snad měl být stejnej/ - povolíš matku, sundáš matku, někdy jde ramínko z hřídele těžko (spíš nejde vůbec) použil jsem velkej šroubovák a tím ramínko opatrně vypáčil.

Snad je to 406 podobný.

v nouzi se daj pouzit jako provizorni stahovak i kleste sikovky, rozevres si je na potrebnou velikost, jednu celist das pod raminko (je dobre necim podlozit aby se neomackalo), druhou celist opres o sroub ( tam je dobre na sroubu nechat na par zavitech nasroubovanou matku, aby sis neznicil zavit) a pak zmacknout, vetsinou to povoli, to striknuti nejakeho prostredku na zarezle srouby a nechat chvili pusobit je taky dobre

já to bral sikovkama sice jde to blbě ale pomohlo to.Pozor na prsty

Původně zaslal: sarkomi

já to bral sikovkama sice jde to blbě ale pomohlo to.Pozor na prsty

post-0-1410959858107_thumb.jpg

Používání nějakého stahováčku znamená opření něčeho o něco a možné poškození z důvodu příčení. Protože ramínko na hřídelce je na "tisícihranu" a kónusu, stačí povolit matici, vyklopit ramínko, aby se eliminoval tlak pružiny, který ramínko opře o sklo a příčí uchycení na hřídelce a pak jen do ramínka "brnkat", nebo ho uchopit do ruky a příčně vyklat, až se uvolní.

Původně zaslal: Kdo

Používání nějakého stahováčku znamená opření něčeho o něco a možné poškození z důvodu příčení. Protože ramínko na hřídelce je na "tisícihranu" a kónusu, stačí povolit matici, vyklopit ramínko, aby se eliminoval tlak pružiny, který ramínko opře o sklo a příčí uchycení na hřídelce a pak jen do ramínka "brnkat", nebo ho uchopit do ruky a příčně vyklat, až se uvolní.

mohu říci že jsem je sundával přední a pěnil jsem protože to nešlo ani stahovákem co mám sadu 3 velikosti.Pak to povolilo ,pak jsem to promazal i ten tisícihran takže pak už to šlo i rukou

nehledě že přední nejdou uplně odklopit

[upravil dne 17/1/08 sarkomi]

Původně zaslal: Kdo

Jo jo jo . Někdy brnkáš, vykláš, příčně vykláš , nevybrnkáš a dokonce příčně ani podélně nevykvedláš. Záleží na tom jak je to ramínko na hřídeli "zatvrdlý".

Možná to tvoje šlo OK.

Já jsem se s tím svým u svýho wehiklu dost ale spíš k*revsky potrápil.

Jednu chvíli jsem si říkal, že ten zadní stěrač urvu - stejnak ho na h*vno potřebuju - a v tom ta mrcha povolila . Asi měl strach že ho fakt urvu. :papa

Udělej to,jak Ti radím nahoře.,přece nepotřebuješ sundat stěrač--je zadřené to raménko stěrače na čepu--je to pěkně vidět na foto od SARKOMI. Nastříkej KONKOR nebo WD a kývej raménkem--vím,nejde odklopit uplně--ten sprej vyplaví rez a bordel co tam je--za 10 min.jsem to měl hotové.A neuškodí,když stříkneš i na druhou stranu--u spolujezdce.Jenom v práci nechápeme,proč se zadře vždycky řidičův stěrač.:papa:roker

Původně zaslal: Georginho_cz406

:mrk Já tam nemám tisícihran ale gumový futro :o

ale na zadním asi ne??

Tak sterace sundany,zajel sem s tim ke znamymu do servisu a mel takovej malej stahovak a s nim to slo,sice sme museli povolit kapotu a kousek ji odehnout aby se tam k tomu dostal ale slo to.

Původně zaslal: sarkomi

Původně zaslal: Georginho_cz406

:mrk Já tam nemám tisícihran ale gumový futro :o

ale na zadním asi ne??

Ne na předních. Ale zadní jde stáhnout stahovákem o mnoho lépe!

tak jo já se setkal spíš s tisícihranem jak vepředu i vzadu ale guma??

No jo, je to namáčknuté na takové gumě. V Qualtu mi říkali, že to tydle přechodový modely měli :D

4/99 až myslím 1/00