Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 405 Mi16 lozisko na kardanu


vranilinek

Recommended Posts

Ahoj peugeotaci;) Minulý týden jsem se stal hrdým majitelem Peugeot 405 Mi16 4x4:roker. Avsak pri prohlídce v servisu mi rekli, ze mam vytržený ložisko na kardanu. Nemáte někdo představu kolik takový nový ložisko může stát. Nebo třeba alespoň kde se dá sehnat. Dík za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Uložení, kloubový hřídel FEBI

:myslim

Ale píšou, že montovací strana je "pravá přední náprava", tudíž bych si tipnul, že mají na mysli ložisko na pravý poloose, jen ho dali do kardanu.

Ostatně tam mají i rozměry, takže pokud se oměří původní a porovnají se údaje, bude hned jasno;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nezdá sa mi aby to ložisko z Kelly bolo na kardan- na kardani je ložisko zaliate v gume s kovovým držiakom. niekedy na buduci týžden sa pustim do svojho- vyberiem ho a zajdem ho porovnat s tým aviackym- tak uvidím. jedem znamy mi povedal že vraj sa to dá upravit. tak co neurobím pre svojho draka. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

no -kupiš si v predajni Avie stredové ložisko na kardan- ja som ho kupil za 400sk, jeho kovový držiak po dlžke rozrežeš- trocha orežes vnutornu gumu, v hornej časti privaríš plechový pásik, ktorý znova uzatvorí gumenu vystuhu ložiska a zaroveň z neho urobis bočne výstupky na priskrutkovanie k podvozku. vysústružis redukciu z 35 na 30mm nakoľko aviacke ložisko má vnutorný priemer 35- peugeot 30mm. potom redukciu nasunieš na kardan, na nu ložisko a sup to na auto- jednoduché- že? treba sa s tým pohrať ale da sa to za den urobiť- ušetris tým min 5000sk.uz to mam na aute tak foto nemam- ak odfotím dam to tu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no neviem ja tomu originálu uz nejako neverím- podla mna je guma v ktorom je uložené

ložisko dost slabáa lahko sa trhá. to aviacke je o dost pevnejsie a lepsie riesené. ked som

vybral ten originál - pozeram na lozisko a tam že"Poland" bolo napísane- tak neviem či uz

niekto menil len ložisko alebo poliaci robia nahradu za originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Stema upravenyma z ziguli nemam dobre skusenosti spatne odolava soli a vode , po zime byl vzdy na vyhozeni , z avie to muzebyt lepsi ale jak je to s odolnosti by me zajimalo ?

Me ted odesel original a zvazuji ze to necham tak pokud neprijde nekdy zima , za dobu co mam posledni 405 4x4 jsme najel 2500km za 3 roky !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...