Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní náprava 206


Escaper

Recommended Posts

Tak jsem si dnes vyzvedl auto od p.Suralu a vyměnil mi zdarma zadní repasovanou nápravu,protože uznal,že se při opravě té původní stala chybička a náprava vydržela jen 50 000 km (4 roky) :roll

Chci jeho gesto vyzdvihnout,protože moc takových opravářů není aby uznali svoji chybu :myslim:potlesk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosímvás a jak dlouho tedy má zadní náprava vydržet abych věděl kdy se to má začít sypat. 50 tisíc mě přijde dost málo dyť si to spoočítejte kdo jezdí častějc přece nebudete dávat po 2 letech zase 7 tisíc korun za repasování no zlatej Volkswagen vám povím. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Snad nebudu spamovat :)

Před x léty jsem repasoval nápravu na 309 (Ložiska v nápravnici, čep v rameni)vydržela až do šrotu.Poté na svoji 206.... nejhorší je vylisovat čepy z nápravnice....a osobně bych se do toho už nepouštěl :)Ale začaly se mi po 3 letech sjíždět zadní gumy:( (nápravu jsem měl sníženou,vůle nebyla,tlumiče ok)a už jsem se do toho nechtěl pouštět.

hledal jsem novou nápravnici a nakonec se mi povedla najít i s velmi šikovným mechanikem(našel že mám ohlé rameno na p. straně)

http://auto.bazos.cz/inzerat/29652039/Zadni-naprava-na-Peugeot-206.php

Dal mi druhou nápravnici(nechal jsem si to u něj namontovat)

S prací i časem opravy jsem naprosto spokojen stejně jako s cenou....Mohu jen doporučit!!!

Není to reklama jen moje zkušenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
  • O 3 roky později...

Obnovím téma a budu doufat, že mi někdo odpovíte :)

Na mojí 206 zadní náprava začala hodně vrzat, při každém sebemenším pohybu nápravy (rozjezd, zastavení). Občas se ozve rána, takže je mi jasné, že by chtěla udělat repasi. 
Jediné, co se neprojevilo je "tvar do A" kola jsou pořád stejně, při zatížení i bez. Také se projevuje plavání auta v zatáčkách, takže to budu řešit. 

Jeden člen tady doporučoval "Pan hejda Žitenice u Litomeřic" na jeho webu jsem se dočetl, že to stále dělá, má ještě někdo někoho jiného na doporučení, okres Litoměřice, Louny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dneska proběhla repase zadní nápravy, byl jsem v Židenicích (u Litoměřic) u pana Hejdy a i když je brzy na to, abych věděl, jak dlouho náprava vydrží, mohu jeho služby jen doporučit, dělali to ve dvou, měli to za 2h a vše jsem viděl. 

A to hlavní, co mě utvrdilo, že pojedu k nim - dělají do ramene maznici, takže to musí vydržet, mám záruku 10 let a nepočítají s tím, že bych ještě přijel, s tím samým autem :D

Ještě mi rozpohybovali zadní pakny, aby se vraceli a seštelovali ruční brzdu. 

Cena: 5 000KČ 

 

Ještě doplním, opravdu tam byla původní náprava, pánové říkali že to není nic neobvyklého.

Upraveno uživatelem trucker1245
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahojte klubaci, potrebujem pomoc s mojou zadnou nápravou na 206 RC. Samozrejme je, že zadok je spadnutý atd atd, ale problém je v tom, že na RC nemôžem zohnať nápravu taká, aká má byt a aby toho nebolo malo, náprava, ktorá je momentálne na aute, tak je z SW obyčajného. Nepoznáte niekoho, kto by mohol mat tuto nápravu, resp.koho sa mám spýtať? U nás keď som volal dvom či trom firmám, ktoré repasuju tieto nápravy tak ani nevedeli, čo to RC je, pri tom na stránke to majú bezproblemov 😂

Za každú odpoved a pomoc ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, ChouLu napsal:

vzdyť náprava z RC a SW je uplně stejná ;)  Neboli všechny nápravy jsou stejné, jenom SW a RC má navíc příčná ramena. 
 

Pokud je zadek spadnutý, tak může být náprava snížena nebo vhodná na repas ;) 

No práveže rovnaké nie sú, RC má širšie torzné tyce, klasicky 206 má 19mm, gti 19,5mm a RC 20mm a silnejší stabik v strede. Neviem sice či by to bol znatelny rozdiel keď sa bavíme o milimetroch ale asi na tom čosi bude. 🤨 Veď riešim práve ten repas len všade len klasika alebo SW cize ja potrebujem SW keďže sú tam tie ramena navyše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, jogi24 napsal:

A kde si tu na SK volal? Tiez je na case ba repas. Keby mi mal kto nalisovat capy do napravnice, tak si to aj doma urobim.

Len nemam na nalisovanie capov lis.

 

Keď si das do Googlu repas zadnej nápravy Peugeot tak tým prvým dvom čo ti vyskočí. Myslím že okolo 170€-190€ pýtajú za to. Len ide o to že majú v podstate klasiku a SW verzie (kotúč/bubon).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Patrick224:

Dakujem za odpoved. Jedna sa mi aj o to aby ta naprava nieco vydrzala....... Preto by som rad aj skusenosti, akvalitu vyhotovenia.

A ku tej Tvojej: No myslim,ze chces menit loziska a cap ramena pri repase. Nie torzky a stabilizator. Najlepsie je nechat tvoju napravu. Pokial mas hrubsie torzky,znamna to, ze sa zadok v zakrute nebude tolko pruzit a bude pevnejsi, aj koli stbilizatoru. A POZOR aj 0,5mm na priemere je sakra dost, pokial mas material krutit.. Neboj poznat by urcite bolo.

Takze daj si zrepasovat svoju napravu na mieste, nech vylisuju capy, daju nove loziska,  analozia tvoje torzne tyce a aj stabilizator. Ak je na stabilizatore nejaky spotrebak (gumy ulozenia.....a pod.) Kupi si ich dopredu a prid s nimi na repas, nech ti ich tam na mieste nahodia nove. Na tej naprave niejenic zlozite spravit, len najvecsi kamen urazu je, aby nelisovali a neytahovali capy z hlavnej truky pomocou autogenu alebo karbiny, co som uz videl. Potom na geometrii sa mozu aj posrat a auto ti bude utekat pod ritou......

Ver mi, mam jednu co mala tukes po smyku do obrubniku a v zakrute je to boj,akoby sa chcelo auto skrutit ..... Ale zas ja mam 1,4Hdi a tak chodim akoclovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...