Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

206GTI úprava motoru


Viper86

Recommended Posts

Mám 206 GTI a už mě omrzel jeho výkon, porad'te jak motor upravit ,aby to nemělo velký vliv na životnost a aby to bylo sakra znát na výkonu.Koukal jsem také na youtube.com na videa s 206 GTI turbo a to je fakt masakr.Při prohlížení ostatních motorů ,které dává nebo dával Peugeot nebo Citroen(Xsara VTS) jsem zjistil ,že se dával nějaký dvoulitr s turbem ,který měl 108kW a kr. moment asi 240N.m a po čipu dokonce 142kW a kr.moment 307N.m.Není to ten samý motor jak je v 206 GTI ale s turbem?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mohu poradit,tak bych nejdříve sehnal motor MI16 z P405,má to kolem 150-ti koníků a háže to s 205kou dost dobře.Nebo další možnost je sehnat motor T16.Je to přeplňovaný dvoulitr 16V a ten už tich koní má víc.Ale je to hodně o penězích,ta MI16-tka výjde levněji a pro lehké auto jako je P205 je plně dostačující.Ale hlavně k tomu doporučuji dát větší a lepší brzdy a aslespoň sportovní podvozek.Kamarád to teď dával a prý nesmí do zatáčky sundat nohu z plynu,má to tak velkou kompresy že ho předbíhá zadek:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 309GT

Jestli mohu poradit,tak bych nejdříve sehnal motor MI16 z P405,má to kolem 150-ti koníků a háže to s 205kou dost dobře.Nebo další možnost je sehnat motor T16.Je to přeplňovaný dvoulitr 16V a ten už tich koní má víc.Ale je to hodně o penězích,ta MI16-tka výjde levněji a pro lehké auto jako je P205 je plně dostačující.Ale hlavně k tomu doporučuji dát větší a lepší brzdy a aslespoň sportovní podvozek.Kamarád to teď dával a prý nesmí do zatáčky sundat nohu z plynu,má to tak velkou kompresy že ho předbíhá zadek:D

Mam ten dojem, že je tu řeč o 206ce a ne 205ce... :myslim:D:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nevím ale myslím si že 206 RC vychází z 206 GTI a mají snad i totožný podvozek akorát že jsou postaveny na rozdílně velkých kolech.O motoru Rc jsem také četl ,že je to vlastně upravený z GTi ,ale přesně už nevím jaké úpravy tam byli ,ale pamatuju si že tam byla odlehčená klikovka atd.Takže teoreticky vyměnit díly v motoru tak bych měl ten samý výkon jak RC, ale já bych nejradči bral turbo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Viper86

Já tedy nevím ale myslím si že 206 RC vychází z 206 GTI a mají snad i totožný podvozek akorát že jsou postaveny na rozdílně velkých kolech.O motoru Rc jsem také četl ,že je to vlastně upravený z GTi ,ale přesně už nevím jaké úpravy tam byli ,ale pamatuju si že tam byla odlehčená klikovka atd.Takže teoreticky vyměnit díly v motoru tak bych měl ten samý výkon jak RC, ale já bych nejradči bral turbo.

Ono se o tom hezky vykládá ale kde takovou odlehčenou vačku v dobrým stavu seženeš? Pak to bude nejpíš ostřejší vačka, jiná ŘJ, jiný vstřiky.

Když si zpočítáš jenom na dílech co by to stálo tak tě fakt laciněji vyjde jiný auto.

A o turbu ani neuvažuj pokud nemáš zbytečných 100tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RC má komplet jinej podvozek jako jediná má torzní tyče 20 a 22 mm, má pevnější ramena, tvrdší pružiny atd. podvozek se s GTi nedá srovnávat, GTi = XS, RC = nový auto, motor je taky 2.0 ale má variabilní časování ventilů (VVT-i) a hlavně 180k a rozdíl 44k na tunu vážícím autě je skara znát, tam je znát i 10k.

Dej ostřejší sací vačku, otevřenej vífuk, náporový sání, svíčky, nech zbrousit hlavu, a dej čip, máš tam tak 150-170 koní. Hlavně předělej podvozek aby ses neomotal v první zatáčce o strom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...