Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Parkovací asistent


Georginho_cz406

Recommended Posts

Tak jsem si konečně splnil sen a zapojil parkovacího asistenta. Jednalo se o sadu zakoupenou na aukru za cca. Kč 460,-.

Chtěl bych poděkovat Přemovi za poskytnutý návod :-)

Dle jím zveřejněné fotky s umístěním senzorů.

U P406 Breaku je to tak ideální. Couvací světla jsou stejně v zadních dveřích, takže je to tak asi nejlepší :-)

Čidla se krásně vešla pod zadní lištu na kuft. Boční ani vnitřní čidla nehlásí okraje nárazníku jako překážku. Z toho jsem měl strach. Ale ukázalo se že zbytečně.

Trošku mne potrápilo protáhnout kabel od jednotky k displeji dopředu. Nejdřív jsem se to pokoušel asi 5 min. tahat stranou u spolujezdce, ale potom jsem zjistil, že to nejlepší cesta nebude. Tam jsou kabely jen pro zadní křídlo resp. STOP brzdovka a ostřikovač, přičemž do prostoru zadních dveří jsem se skeletem nedokázal dostat. Jiné je to však na straně druhé, kde stačí povolit pár malých šroubků na krycím plastu. Pod ním je krásný svazek, ke kterému jsem přidal zmiňovaný kabel k displeji.

Kabel jsem vedl pod polstrem střechy do zadní části předního zrcátka. Do něho udělal v patce držáku kloubku dirku tak akorát na vodič a na plastovou vrchní plochu zrcátka jsem připevnil displej. Dirku do zrcátka jsem udělal proto, že se mi nelíbil kabel, který by tam vedl. Takto čučí jen 1 - 2 cm, dle nastavení zrcátka. Kablík se neuviklá, protože mu zůstala možnost zasouvání do prostoru držáku zrcátka přesnou dirkou.

Je to labůžo.... Ještě musím nastavit na cívkách v jednotce přesnou vzdálenost. V podstatě odečíst zapuštění resp. přesah nárazníku vůči čidlům cca. 15 cm, aby to bylo přesné.

A zkalibrovat dosah...a bude to :-)

Na zmíněném asistentu mi trošku vadí zvuk, který vydává.

Asi to vyřeší šroubovák vražený do toho pieza a bude :D

Ještě jednou díky Přemovi za nevědomky poskytnuté info...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte ho mám pod stromčekom. Mám síce garáž, ale keď zavriem dvere tak sú 10 cm od nárazníka. Čakám na lepšie počasie a chuť. Pekne si to popísal, ale, do zadných dverí si vrtal do plechu, alebo pod to plastovou lištou sú otvory. Dával si lištu z dverí dolu, alebo nebolo treba. V návode strašia, že snímače by nemali byť v kovových náraznikoch.??:myslim:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Tak jsem si konečně splnil sen a zapojil parkovacího asistenta. Jednalo se o sadu zakoupenou na aukru za cca. Kč 460,-.

Chtěl bych poděkovat Přemovi za poskytnutý návod :-)

Dle jím zveřejněné fotky s umístěním senzorů.

U P406 Breaku je to tak ideální. Couvací světla jsou stejně v zadních dveřích, takže je to tak asi nejlepší :-)

Čidla se krásně vešla pod zadní lištu na kuft. Boční ani vnitřní čidla nehlásí okraje nárazníku jako překážku. Z toho jsem měl strach. Ale ukázalo se že zbytečně.

Trošku mne potrápilo protáhnout kabel od jednotky k displeji dopředu. Nejdřív jsem se to pokoušel asi 5 min. tahat stranou u spolujezdce, ale potom jsem zjistil, že to nejlepší cesta nebude. Tam jsou kabely jen pro zadní křídlo resp. STOP brzdovka a ostřikovač, přičemž do prostoru zadních dveří jsem se skeletem nedokázal dostat. Jiné je to však na straně druhé, kde stačí povolit pár malých šroubků na krycím plastu. Pod ním je krásný svazek, ke kterému jsem přidal zmiňovaný kabel k displeji.

Kabel jsem vedl pod polstrem střechy do zadní části předního zrcátka. Do něho udělal v patce držáku kloubku dirku tak akorát na vodič a na plastovou vrchní plochu zrcátka jsem připevnil displej. Dirku do zrcátka jsem udělal proto, že se mi nelíbil kabel, který by tam vedl. Takto čučí jen 1 - 2 cm, dle nastavení zrcátka. Kablík se neuviklá, protože mu zůstala možnost zasouvání do prostoru držáku zrcátka přesnou dirkou.

Je to labůžo.... Ještě musím nastavit na cívkách v jednotce přesnou vzdálenost. V podstatě odečíst zapuštění resp. přesah nárazníku vůči čidlům cca. 15 cm, aby to bylo přesné.

A zkalibrovat dosah...a bude to :-)

Na zmíněném asistentu mi trošku vadí zvuk, který vydává.

Asi to vyřeší šroubovák vražený do toho pieza a bude :D

Ještě jednou díky Přemovi za nevědomky poskytnuté info...

Nemáš zač,rád jsem pomohl a jsem rád že muj způsob instalace se osvěčil........:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dal teda na Aukru o něco víc 800kč a nedával jsem čidla do lišty dveří ale do nárazníku,musel jsem s ním dolu,ale není to zas tak náročný,displej jsem dal doprostřed přístrojovky jak je čidlo denního svícení,kabel mám tažený levou stranou po prahu pod plastama a u přístrojovky jsem kabel zastrčil mezi ní a sklo,vůbec není vidět,funguje to perfekt,displej má ledky,pípá a ukazuje vzdálenost od překážky,jsem spokojenej,momentálně je auto pěkně špinavý,tak až umeju dám fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Tak jsem si konečně splnil sen a zapojil parkovacího asistenta. Jednalo se o sadu zakoupenou na aukru za cca. Kč 460,-.

...

nemel bys jeste nekde jmeno toho prodejce na aukru, ze bych taky mrknul jestli nema neco v nabidce, nebo mu poslal dotaz na predmet . Momentalne na aukru jsou vsechny tak od 700Kc bez postovnyho, ktery je tak 140Kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: genzer

Původně zaslal: Y2K

Myslite ze by to bolo mozne aj na coupe???

ja mam taky na svym parkovaci senzory viz. obr.

[upravil dne 15/1/08 genzer]

Hmmm....to znie dobre....a kde by som to zohnal a kto by mi to spravil? Lebo neviem ci by som sa sam na to dal.

A hlavne by ma zaujimalo ako to funguje co to signalizuje a taaaaak....dik za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba tady je nabídka http://www.aukro.cz/item294576464_parkovaci_asistent_4_senzory_vetsi_displej.html

Jestli jseš trošku zručnej tak to zvládneš sám návod je u toho.Při zařazení zpátečky se ti senzory aktivují a jak se přibližuješ k překážce,na displeji se ti zobrazuje ledkama a zvukovým signálem z které strany se předmět přibližuje a jak jsi od něj daleko toť vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přidám se,pokud to budete brát z aukra,tak bacha na Polsko !! Objednal jsem si to,ale nechal jsem to kámošovy pro ženskou k vánocům,a nefunguje mu jeden senzor,a vypadá to že odešel i druhý !! je to od uživatele/prodejce - AGD-RTV1 má sice hodně kladných hodnocení,ale komunikace dost vázne,tak bacha na to !! Je blbý si s tím dát práce a pak to zase montovat pryč !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vlastyk

Tak třeba tady je nabídka http://www.aukro.cz/item294576464_parkovaci_asistent_4_senzory_vetsi_displej.html

Jestli jseš trošku zručnej tak to zvládneš sám návod je u toho.Při zařazení zpátečky se ti senzory aktivují a jak se přibližuješ k překážce,na displeji se ti zobrazuje ledkama a zvukovým signálem z které strany se předmět přibližuje a jak jsi od něj daleko toť vše.

A nejaky navod ako na to? Pripadne foto toho celeho, aj displeja a taak???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...