Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

co rikate na prednost chodcu pred tramvaji?


Vvitty

co rikate na prednost chodcu pred tramvaji?  

  1. 1. co rikate na prednost chodcu pred tramvaji?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: Jirkap

Když jsem to slyšel, tak jsem se nestačil divit... to zase bude mrtvých na silnici!

No jestli nám seberou přednost před chodci,tak těch mrtvích opravdu bude více. Ale bude větší poptávka po řidičích,protože většina bude sedět za ublížení na zdraví.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirkap

Když jsem to slyšel, tak jsem se nestačil divit... to zase bude mrtvých na silnici!

A jak se zvýší propustnost silnic! Nevím jak u vás ve velkoměstě, ale třeba my tady na vesnici máte přechod obvykle před křižovatkou a pak taky za ní - když na tom za křižovatkou bude přecházet chodec, ta tramvaj (povede-li se jí zastavit) musí nutně stát v křižovatce - ostatní mají smůlu. :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak,zůstanu stát v křižovatce.Ale ted si vem Václavák. Nemít přednost,palec na zvonku,zavřený oči a zapnutý stěrače,tak z toho Václaváku neodjedu. Samozřejmě,že takových míst je po Praze daleko více. Ale určitě to nebude jenom problém Prahy.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Jirkap

Když jsem to slyšel, tak jsem se nestačil divit... to zase bude mrtvých na silnici!

A jak se zvýší propustnost silnic! Nevím jak u vás ve velkoměstě, ale třeba my tady na vesnici máte přechod obvykle před křižovatkou a pak taky za ní - když na tom za křižovatkou bude přecházet chodec, ta tramvaj (povede-li se jí zastavit) musí nutně stát v křižovatce - ostatní mají smůlu. :aut

Už ted to v Praze pořád stojí... no bude to hodně zajímavé...

Hlavně, by se konečně mělo lidem vysvětlit, že nemají absolutní přednost před autem!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je humus staci mezi narodnim divadlem, narodni tridou v ty zatacce uz takhle tramvaj nekdy pekne dlouho stoji nez ji tam lidi prestanou vlezt ikdyz prednost nemaj, to bude sila staci kdyz to tramvaj zapichne takhle tak důchodci lítaj po tramvaji a kdo pak má přežít když tam na něj padaj, no FUJ teda, tramvaj jes tejně to nejhorší, nejvíc bezdomovců a smradu... ble fakt IQ TYKVE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se nestačím divit, co všechno různé "expertní komise" na Řebičkově ministerstvu v posledním půlroce doporučují, ovšem tohle s absolutní předností chodců před tramvají je jeden z opravdových vrcholů.

Vždycky jsem nadával na různé ty paní z dopravních odborů místních úřadů, co všechno za neuvěřitelné nesmysly doporučí a pak prosadí v upřímném zájmu o bezpečnost (nejnovější událost u nás na sídlišti je zúžení dvou pruhů na obchvatu sídliště do jednoho za pomoci kusu pomalovaného betonu hozeného do levého pruhu - ovšem těsně za 70-stupňovou zatáčku, fakticky na konci té zatáčky).

Ale jak vidím, tak lidi na ministerstvu, kteří by o dopravě měli vědět řádově více než ony zmíněné paní, jsou schopni vymyslet zouplna stejně nebezpečná bezpečnostní opatření!

Asi bych se mohl přihlásit jako expert do nějaké komise třeba na Úřad pro jadernou bezpečnost.... kvalifikaci mám... o jaderné energii zhola nic nevím, ale moc bych chtěl, aby tu bylo jaderně bezpečno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, upřímně doufám, že ti, co vymysleli takovouto "píp" zároveň i vyvíjejí tramvaj bez obsluhy, protože jestli tohle někdy uzákoní, po pár týdnech se na to každý rozumný tramvaják radši vy"píp", než by makal denně několik hodin v takových podmínkách, v jakých dělá (stres, přehřáté kabiny, bezdomovci, atd.) a ještě stál jednou nohou v kriminále, pokud by to prostě jednou neubrzdil ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně řidiče tramvají (šalin, šmirglů ........) v lásce nemám, ale v tomhle je mi jich opravdu líto (a nebudu se divit ani nějakým těm hromadným odchodům z jejich vyhřátých kabinek - pokud to fakt bude schváleno) takovouhle zhovadilost totiž fakt nemůže nikdo soudnej navrhovat - copak jde zastavit několikatunovej kolos na fleku když si babča Vopršálková vzpomene???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomineme-li fyzikální zákony, nemožnost zastavit takovou krávu na fleku a podobně, tak nejhorší na tom je, že je hodně chodců, kteří si přečtou, či doslechnou, že od zítřka mají "absolutní" přednost a v jejích mysli to znamená, že prostě půjde a nemusí se ani rozhlížet. Že ta rozjetá přecpaná tramvaj je pět metrů od něj?? No a co? Přednost mám já - říkali to v televizi, ev. psali v novinách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prusvih... je vam jasny co nasleduje ? prednost chodcu pred vlakem. Sorry, beze srandy, dokonce uz vidim klidne i soudni rizeni na takovy tema, ze tramvaj a vlak je podobny, jezdi to na kolejich, je to souprava a brzdi to stovky metru, jen vlak jezdi o neco malo rychlejs... To snad nemyslej vazne, tupci... naopak, tramvaji dat vetsi pravo prednosti, vozi lidi a nejezdi jich stovky v kolonach, takze to vsichni prezijeme, kdyz ji nechame projet... uz se tesim, az zarve prvni clovek na prechodu pod kola tramvaje a snim prijde k vaznymu urazu desitka lidi v tramvaji, jak se pokusi ridic zabranit srazce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zrovna ten vaclavak je krasny priklad, jak to zrusi dopravu i bez mrtvych, protoze uz dneska v aute tam pres letni den jde projet jedine tak, ze se proste pocka na tramvaj a jede pres prechody vedle ni... :)

na druhou stranu, z tramvajaku se treba stanou nejlepe placeni ridici, protoze to nikdo nebude chtit delat :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celkove to nebude jentak tramvaje budou cekat stolet nez se uvědomněli chodce kery toho budou vyuzivat, tak este horsi kolony po praze, prednost tramvaji je logicka, staci to co si uz ted bez toho zakonu dovolej chodci, zrovna pod tramvaj se nehodlám vrhnout naposlední chvili abych to mozna podbehnul.. nejvic se to bude tykat prahy pac v Brně je celkově líp vecinou si prazaci dovolej víc.. víc blbostí atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ke všemu tam budou další problémy - který asi nikdo nedomyslel :

- chudák tramvaják brzdí aj ušima, páč mu tam vlezla "slepice", při prudkém brždění lidé ve vozidle padají. Pokud se mu to podaří ubrzdit a "slépku" nepřejede, cestující vystoupí - až na Deža a jeho rodinu - tito si mimořádně zakoupili lístky a za jekotu a skuhrání o velikých bolestech, držíce se za hlavy, ruce a nohy se po sepsání protokolu belhají k lékaři žádat invalidní důchody popř. odškodné. :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

jak je to opravdu v pripade ze to nekde tramvajar zapichne a nekomu vznikne zraneni , muze zadat odskodneni a takovyhle veci nebo kdyz je to v ramci plnění dání přednosti chodcům tak nárok nevzniká ?

Přesně to nevím, ale můj příspěvek byl na základě mé vlastní zkušenosti, kdy /ne mou vlastní vinou - na služebním vozidle/ mi šalina v Ostravě "oholila" předek. Roztřepanej řidič šaliny poté co zjistil že já jsem OK vběhl zpět do tramvaje a hlasitě se ptal, zda je někdo zraněn. Když jsem se ho ptal proč to dělá /že pokud bude někdo zraněn tak to bude vidět a sám se přihlásí, řekl : "To jsem měl k*urevský štěstí, že nejel žádnej cigán". A pak mi vysvětlil jak funguji "cigánský invalidní důchody na hlavu". :grr

[upravil dne 14.1.2008 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: aaischa

jak je to opravdu v pripade ze to nekde tramvajar zapichne a nekomu vznikne zraneni , muze zadat odskodneni a takovyhle veci nebo kdyz je to v ramci plnění dání přednosti chodcům tak nárok nevzniká ?

Přesně to nevím, ale můj příspěvek byl na základě mé vlastní zkušenosti, kdy /ne mou vlastní vinou - na služebním vozidle/ mi šalina v Ostravě "oholila" předek. Roztřepanej řidič šaliny poté co zjistil že já jsem OK vběhl zpět do tramvaje a hlasitě se ptal, zda je někdo zraněn. Když jsem se ho ptal proč to dělá /že pokud bude někdo zraněn tak to bude vidět a sám se přihlásí, řekl : "To jsem měl k*urevský štěstí, že nejel žádnej cigán". A pak mi vysvětlil jak funguji "cigánský invalidní důchody na hlavu". :grr

[upravil dne 14.1.2008 myryn]

tak to je pekna svinarna no :( jeslti to tak funguje, fakt cert dluzen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...